Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o głośną pracę do użytkowników zmywarek Bosch smi58m95eu

07 Gru 2011 20:50 2876 7
 • Poziom 9  
  Witam
  Problem dotyczy modelu smi58m95eu i polega na słyszalnym po ok. 40 minutach od rozpoczęcia zmywania oraz podczas pracy górnego ramienia odgłosu podobnego do wylewanej na metalowy zlew wody ze znacznej wysokości.

  Zmywarka dobrze zmywa, a także dobrze suszy i płucze. Problem przeszkadza wieczorem kiedy najczęściej dzieci już śpią.

  Bardzo proszę o odpowiedź, co może być tego przyczyną lub być może ten typ tak ma...

  Dziękuję, pozdrawiam.


  Dla cierpliwych załączam plik ok. 4 minutowy podzielony krótkimi przerwami na kilka części 1,2 to normalna praca zmywarki. Na początku kolejnych słychać również normalną pracę a po kilku sekundach opisywany problem. Dobrze słychać od 1:43 oraz porównawczo od 2:45 do 3:10. Dzięki.
  Załączniki:
 • Poziom 39  
  gooduser napisał:
  co może być tego przyczyną lub być może ten typ tak ma...
  Najczęstsze przyczyny to: niewystarczający załadunek naczyń, blokujący się zraszacz, nieprawidłowa instalacja, przeczulony słuch.
 • Poziom 9  
  Dzięki wielkie za sugestie


  movzx napisał:
  niewystarczający załadunek naczyń

  w naszym przypadku już bardziej zmywarki załadować się nie da :-) więc to na pewno nie to...

  movzx napisał:
  blokujący się zraszacz

  ramiona kręcą się swobodnie bez oporów


  movzx napisał:
  przeczulony słuch

  oooo tak zwłaszcza żony, która ku mojemu zdumieniu po raz pierwszy w życiu słyszy to samo co ja i nie mówi: "coś ci się wydaje, daj spokój..." Też jej to przeszkadza

  Co rozumiesz przez nieprawidłową instalację. Zmywarka jest wypoziomowana i stoi stabilnie.


  Może inne propozycje
 • Specjalista AGD
  gooduser napisał:
  ramiona kręcą się swobodnie bez oporów

  A skąd takie przekonanie? Widzisz jak się kręcą podczas pracy zmywarki?
 • Poziom 9  
  Oczywiście, że nie jestem w stanie zajrzeć do zmywarki w trakcie pracy, ale doskonale słyszę jak ramię obraca się. Słychać to też na załączonym nagraniu. Zachęcam do odsłuchania pliku. Dzięki

  Dla cierpliwych załączyłem w pierwszym poście plik ok. 4 minutowy podzielony krótkimi przerwami na kilka części 1,2 to normalna praca zmywarki. Na początku kolejnych słychać również normalną pracę a po kilku sekundach opisywany problem. Dobrze słychać od 1:43 oraz porównawczo od 2:45 do 3:10. Dzięki.
 • Poziom 9  
  Będę bardzo wdzięczny za kolejne sugestie
 • Poziom 9  
  Generalnie po kilku tygodniach zwrócono mi pieniądze - serwis wystawił oświadczenie o niezgodności towaru z umową.
  Kupiłem w efekcie Electroluxa ESI68070 XR i nie wiem co to znaczy hałas zmywarki mogę spać lub nawet usnąć w sąsiednim pokoju.

  Tak przy okazji, choć założę o tym oddzielny wątek, ale poniżej zamieszczony cytat z regulaminu akcji promocyjnych Boscha wyjaśnia skąd tak wiele pozytywnych opinii o ich sprzęcie... to powinno być karalne!!!

  Warunkiem otrzymania powyższego świadczenia jest wyrażenie - w odrębnej umowie Laureata z Organizatorem - zgody na przygotowanie 6 ciekawych i rzetelnych recenzji w oparciu o doświadczenia zebrane podczas użytkowania testowanego ekspresu Tassimo i kapsułek.
  5. Laureaci Konkursu są zobowiązani do wystawienia 6 (słownie: sześciu) ciekawych i rzetelnych recenzji na temat testowanych produktów i ich opublikowania we wskazanych przez Organizatora portalach w Internecie w ciągu 1 miesiąca od dnia rozpoczęcia testowania ekspresu Tassimo i kapsułek. Laureaci powinni w swoich recenzjach wskazać fakt, iż są Laureatami Konkursu i testują ekspres Tassimo i kapsułki.