Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o głośną pracę do użytkowników zmywarek Bosch smi58m95eu

07 Gru 2011 20:50 2729 7
  • Poziom 9  
    Witam
    Problem dotyczy modelu smi58m95eu i polega na słyszalnym po ok. 40 minutach od rozpoczęcia zmywania oraz podczas pracy górnego ramienia odgłosu podobnego do wylewanej na metalowy zlew wody ze znacznej wysokości.

Zmywarka dobrze zmywa, a także dobrze suszy i płucze. Problem przeszkadza wieczorem kiedy najczęściej dzieci już śpią.

Bardzo proszę o odpowiedź, co może być tego przyczyną lub być może ten typ tak ma...

Dziękuję, pozdrawiam.

Dla cierpliwych załączam plik ok. 4 minutowy podzielony krótkimi przerwami na kilka części 1,2 to normalna praca zmywarki. Na początku kolejnych słychać również normalną pracę a po kilku sekundach opisywany problem. Dobrze słychać od 1:43 oraz porównawczo od 2:45 do 3:10. Dzięki.
    Załączniki:
  • Poziom 39  
    gooduser napisał:
    co może być tego przyczyną lub być może ten typ tak ma...
    Najczęstsze przyczyny to: niewystarczający załadunek naczyń, blokujący się zraszacz, nieprawidłowa instalacja, przeczulony słuch.
  • Poziom 9  
    Dzięki wielkie za sugestie

movzx napisał:
    niewystarczający załadunek naczyń

w naszym przypadku już bardziej zmywarki załadować się nie da :-) więc to na pewno nie to...

movzx napisał:
    blokujący się zraszacz

ramiona kręcą się swobodnie bez oporów

movzx napisał:
    przeczulony słuch

oooo tak zwłaszcza żony, która ku mojemu zdumieniu po raz pierwszy w życiu słyszy to samo co ja i nie mówi: "coś ci się wydaje, daj spokój..." Też jej to przeszkadza

Co rozumiesz przez nieprawidłową instalację. Zmywarka jest wypoziomowana i stoi stabilnie.

Może inne propozycje
  • Specjalista AGD
    gooduser napisał:
    ramiona kręcą się swobodnie bez oporów

A skąd takie przekonanie? Widzisz jak się kręcą podczas pracy zmywarki?
  • Poziom 9  
    Oczywiście, że nie jestem w stanie zajrzeć do zmywarki w trakcie pracy, ale doskonale słyszę jak ramię obraca się. Słychać to też na załączonym nagraniu. Zachęcam do odsłuchania pliku. Dzięki

Dla cierpliwych załączyłem w pierwszym poście plik ok. 4 minutowy podzielony krótkimi przerwami na kilka części 1,2 to normalna praca zmywarki. Na początku kolejnych słychać również normalną pracę a po kilku sekundach opisywany problem. Dobrze słychać od 1:43 oraz porównawczo od 2:45 do 3:10. Dzięki.
  • Poziom 9  
    Będę bardzo wdzięczny za kolejne sugestie
  • Poziom 9  
    Generalnie po kilku tygodniach zwrócono mi pieniądze - serwis wystawił oświadczenie o niezgodności towaru z umową.
    Kupiłem w efekcie Electroluxa ESI68070 XR i nie wiem co to znaczy hałas zmywarki mogę spać lub nawet usnąć w sąsiednim pokoju.

Tak przy okazji, choć założę o tym oddzielny wątek, ale poniżej zamieszczony cytat z regulaminu akcji promocyjnych Boscha wyjaśnia skąd tak wiele pozytywnych opinii o ich sprzęcie... to powinno być karalne!!!

Warunkiem otrzymania powyższego świadczenia jest wyrażenie - w odrębnej umowie Laureata z Organizatorem - zgody na przygotowanie 6 ciekawych i rzetelnych recenzji w oparciu o doświadczenia zebrane podczas użytkowania testowanego ekspresu Tassimo i kapsułek.
    5. Laureaci Konkursu są zobowiązani do wystawienia 6 (słownie: sześciu) ciekawych i rzetelnych recenzji na temat testowanych produktów i ich opublikowania we wskazanych przez Organizatora portalach w Internecie w ciągu 1 miesiąca od dnia rozpoczęcia testowania ekspresu Tassimo i kapsułek. Laureaci powinni w swoich recenzjach wskazać fakt, iż są Laureatami Konkursu i testują ekspres Tassimo i kapsułki.