Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Indesit K3G55/U - po co wewnątrz kawałek betonu?

Robert B 21 Gru 2004 17:54 11807 48
    totem
    Poziom 14  
    a moze w tym betonie sa skladniki jak azbest po kryjomu fabryka chce sie pozbyc ?
    tomus2k
    Poziom 24  
    Wyważenie sześcianu o tak dużej podstawie - po co - to jest bardzo stabilna bryła ( w czasie transportu na rolkach nikt nie otwiera drzwiczek :-).
    2kG jako przeciwwaga zależy czy były powyżej wysokości zawiasów czy poniżej (dźwignia podstawa fizyki)
    Bo jeśli powyżej to to nawet wprowadza pewną niestabilność przy otwartych drzwiczkach ( patrząc na ogólny ciężar kuchenek to pewnie znikomą).
    A może dali zatrudnienie ludziom w związkach zawodowcyh bo czas wiązania betonu to 28 dni i przez ten okres trzeba się nim opiekować ( tj dostarczać odpowiednią ilość wody aby podtrzymać proces wiązania)
    A może ma być to osłona w procesie spawania rur aby nie uszkodzić kuchenki.
    totem
    Poziom 14  
    jezeli chodzi o wywarzenie to madrzy ludzie wymyslili zaczep ktory sie przmocowuje do podlogi
    koval_s
    Poziom 17  
    Ale inteligentna rozmowa, może konkrety
    Sprzemek
    Poziom 10  
    Może to cegła szamotowa, grzałka grzeje piekarnik a po podgrzaniu wyłącza się. W tym czasie cegła oddaje ciepło do piekarnika, po ochłodzeniu grzałka załącza się. W ten sposób temperatura jest stała a my oszczędzamy na prądzie.
    koval_s
    Poziom 17  
    Ale oszczędność, najpierw trza ten beton nagrzać, dodatkowo mamy dużą bezwładność, i same straty energii, nic dodać nic ująć
    Robert B
    Poziom 43  
    Sprzemek napisał:
    Może to cegła szamotowa, grzałka grzeje piekarnik a po podgrzaniu wyłącza się. W tym czasie cegła oddaje ciepło do piekarnika, po ochłodzeniu grzałka załącza się. W ten sposób temperatura jest stała a my oszczędzamy na prądzie.

Albo czytać nie umiesz albo trzeba Ci 3 razy powtarzać :(
    Pisałem na poprzedniej stronie:
    Robert B napisał:

Powtórzę: "Patrząc od tyłu, znajdował się od wewnątrz w lewym dolnym rogu, przykręcony 2 wkrętami do tylnej ścianki."
    Tylna ścianka w jest ODIZOLOWANA wełną mineralną od piekarnika, więc o żadnym nagrzewaniu tego elementu nie może być mowy.

Ponadto kłania się znajomość fizyki o czym pisał mój przedmówca - Kolega koval_s
    zayzayer
    Specjalista AGD
    Robert B napisał:
    Ponadto kłania się znajomość fizyki o czym pisał mój przedmówca - Kolega koval_s

Nie bądź taki fizyk. Zacznij od prostych doświadczeń: kuchenkę podłącz
    elastycznym wężem, odkreć ten śliczny betonik i na otwarte drzwi piekarnika posadź małe dziecko, albo postaw ciężką, żeliwną brytwannę z indykiem, a momentalnie ci się rozjaśni tam gdzie trzeba.

Kiedyś możesz dorobić się zmywarki i dlatego żebyś ponownie nie musiał nadwyrężać swój umysł, od razu podpowiadam - tam też jest beton, dokładnie z tego powodu co w kuchenkach.
    koval_s
    Poziom 17  
    Panowie jakie to proste, dobrze że na to forum również murarze-betoniarze zaglądają, bo za bardzo podeszliśmy do tego tematu po elektrycznemu, bez obrazy do: zayzayer, wiedziałem że coś tam jest w tych kuchniach itp. że obciąża i stwarza masę, ale żeby to beton był to nigdy bym nie wpadł, uważałem że jakieś żelastwo jak w starych Wiatkach czy Polarach, ale banalne
    zayzayer
    Specjalista AGD
    Kiedyś kuchenka tyle ważyła, że przenosić ją musiało dwuch chłopa, a teraz jak za produkcję wzięły sie Włosi :), to podnosząc można rozbić ją o sufit.:)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Robert B
    Poziom 43  
    zayzayer napisał:
    ...Nie bądź taki fizyk. Zacznij od prostych doświadczeń: kuchenkę podłącz elastycznym wężem, odkreć ten śliczny betonik i na otwarte drzwi piekarnika posadź małe dziecko, albo postaw ciężką, żeliwną brytwannę z indykiem, a momentalnie ci się rozjaśni tam gdzie trzeba..

Namawiam do czytania a nie do filozofowania :( Na poprzedniej stronie pisałem że taki eksperyment już robiłem. Kuchenka jest podłączona właśnie wężem elastycznym. Zmywarkę mam również, ale bez takiego "elementu".
    Co do sadzania małych dzieci na drzwiach piekarnika to ćwiczyła to ostatnio chyba Baba Jaga :lol: która źle skończyła, bo pomysł jest idiotyczny. Może jeszcze poradzisz mi żebym sadzał to dziecko na gorących drzwiczkach?
    Paw_el

Specjalista AGD
    koval_s napisał:
    Panowie jakie to proste, dobrze że na to forum również murarze-betoniarze zaglądają, bo za bardzo podeszliśmy do tego tematu po elektrycznemu, bez obrazy do: zayzayer, wiedziałem że coś tam jest w tych kuchniach itp. że obciąża i stwarza masę, ale żeby to beton był to nigdy bym nie wpadł, uważałem że jakieś żelastwo jak w starych Wiatkach czy Polarach, ale banalne

Witam.
    Ku uściśleniu wypowiedzi - w starych Polarach w płaszczu przeciwwagi był właśnie wlany beton, dopiero później zaczęto stosować pierścień żeliwny przykręcany do płaszcza p/wagi.

Robert B napisał:

Namawiam do czytania a nie do filozofowania :( Na poprzedniej stronie pisałem że taki eksperyment już robiłem. Kuchenka jest podłączona właśnie wężem elastycznym. Zmywarkę mam również, ale bez takiego "elementu".
    Co do sadzania małych dzieci na drzwiach piekarnika to ćwiczyła to ostatnio chyba Baba Jaga :lol: która źle skończyła, bo pomysł jest idiotyczny. Może jeszcze poradzisz mi żebym sadzał to dziecko na gorących drzwiczkach?

W atmosferze przed balem sylwestrowym wyluzujcie trochę to drapanie się wzajemne bo Złośnica weźmie temat do działu Na wesoło lub moderator do kosza.
    Życzę wszystkim Forumowiczom Dosiego Roku 2005. :x-mas: i szampańskiej zabawy :sm21:
    Paw_el.
    shg
    Specjalista techniki cyfrowej
    Sprzemek napisał:

Ta jasne, oszczędzamy... :D masa betonu zamienia się na dodatkową energię zgodnie z powszechnie znanym i stosowanym w każdym gospodarstwie domowym równaniem E=mc². Z jednego takiego bloku można uzyskać aż 180000000GJ energii, czyli 50000000000 kWh, a do daje oszczędność rzędu 15 miliardów złotych przy założeniu, że zużyjemy całą masę!!

A ja wiem!
    Indesit robi też pralki, a w pralkach dodatkowo obciąża się bęben i im się w fabryce pomyliło! :D Ciekawe co będzie w następnej kuchence.. bęben?

-----------

W pralkach te klocki służą do hamowania bębna - energia kinetyczna wirującego bębna zamieniana jest na masę. Dlatego w starych (czyli długo pracujących) pralkach ta klocki są takie ciążkie, a w nowszych już nie.
    Może producent skupuje stare pralki i przekłada te betonowe bloki do kuchenek, aby ilość masy i energii we wszechświecie się zgadzały?
    koval_s
    Poziom 17  
    Ale ciekawa dyskusja, typu: "Zamienił stryjek siekierkę na kijek", dosłownie: shg, natworzył wypracowanie dla mnie bardzo fantastyczne, po prostu dla mnie może być, ale najlepiej powiedział: Paw_el i ja się również dokładam, Szczęśliwego nowego roku
    Polaris
    Poziom 16  
    Miałem okazję widziec na własne oczy spadające kuchenki z taśmociągu, te taśmociągi o których mówi kolega RICO są na wysokości kilku metrów i służą do przenoszenia kuchenek z lini montażowych na pakowalnię towarów, a przenoszą je nad traktem komunikacyjnym po którym jeżdżą co chwilę wózki widłowe i chodzą pracownicy. Ciekawe jaki efekt byłby gdyby komuś spadło 10 kuchenek na głowę? Kuchnie często ulegają awarii przy opuszczaniu z taśmociągu (są tam takie windy ltóre zabieraja je na niższy taśmociąg) lub podczas transportu na wózkach (nie tylko widłowych). Takie awarie są wliczone w straty tak jak kuchenki z laboratorium prób typu (tam ocenia sie czas gotowania temperatury osiagane przez nie szczelności i wiele innych parametrów), są one cięte na kawałki i niszczone tak aby były nie do odzyskania. Pytanie nasuwa się dlaczego często sa tylko zabrudzone a reszta np. jak dla mnie to była by rewelacja (kuchnia za 2000 i ją niszczą), robi sie to poto aby nie trafiły na rynek - taki produkt mógłby psuć renome firmy - byłby zapewne awaryjny gdyż w laboratorium jest intensywnie eksploatowany. Beton prawdopodobnie jest właśnie do wyważenia jej (ogólnego wyważenia nie tylko transportowego) ale z tego co się orientuję nie jest montowany do każdej z nich. Jak bedę miał okazje na wizytę w fabryce to zapytam
    SanceS
    Poziom 22  
    Zapytaj.. to wyważenie w fabryce byłoby najbardziej sensowne, ale czemu taka kuchenka musiałaby być wyważana ? Przecież to odlewy, albo inna masówka, każda powinna być identyczna lub prawie identyczna.
    Robert B
    Poziom 43  
    Myślę że temat można zamknąć bo nic więcej się nie dowiemy.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1