Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola wyjaśnia swoim klientom proces przejścia na Android Ice Cream Sandwich

panlis2010 07 Gru 2011 21:54 874 0
  • Motorola wyjaśnia swoim klientom proces przejścia na Android Ice Cream Sandwich Chociaż od premiery najnowszej wersji systemu Android minęło już parę tygodni, nadal można go uświadczyć na stosunkowo nie wielu dostępnych urządzeniach. Niedawno informowaliśmy o rychłej premierze pierwszego tabletu pracującego na Ice Cream Sandwich. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego proces przejścia z jednej wersji systemu na drugi zajmuje tak dużo czasu, Motorola postanowiła rozwiać wszelkie wątpliwości, publikując oficjalnie drogę, jaką musi przejść każde urządzenie firmy, zanim do tego dojdzie.

    Według wpisu na blogu producenta cały proces wygląda następująco: wraz z upublicznieniem najnowszej odsłony systemu przez Google, twórcy urządzeń sprawdzają, czy jest ona kompatybilna z ich produktami. Jeśli wydadzą oni pozytywną opinię, następnym krokiem jest aktualizacja ich własnego oprogramowania, tak aby była sprawna w nowych warunkach (np. aplikacje MotoCast, Smart Actions w przypadku Motoroli). Jest ono wówczas optymalizowane i testowane w celu poszukiwania ewentualnych błędów. Kolejną "instancją" są operatorzy mobilni, którzy otrzymują nowe wersje aplikacji celem ich autoryzacji i certyfikacji (ten krok zajmuje od jednego do trzech miesięcy). Jeśli są zadowoleni, wydawana zostaje aktualizacja systemu przeznaczona na konkretny model urządzenia.

    Czynności wykonywane przez producenta trwają około dwóch miesięcy, a więc cały proces przejścia na najnowszą wersję Androida może zając do pięciu miesięcy. W zależności od operatora i dostawcy sprzętu potrzebny czas może być krótszy lub dłuższy, w przypadku urządzeń, które nie są zależne od operatorów zwykle trwa to szybciej. Pierwszych urządzeń pracujących w środowisku Ice Cream Sandwich można spodziewać się w kwietniu/maju 2011 roku (DROID RAZR i DROID BIONIC).


    Źródło: Link