Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

błędy w dekodowaniu poszczególnych kanałów sagem 4285

kokodin 07 Gru 2011 22:44 1191 3
  • #1 07 Gru 2011 22:44
    kokodin
    Poziom 21  

Witam, pojawił się u mnie problem z odbiorem konkretnie jednego kanału tvp2 na platformie cyfrowego polsatu
    Dekoder stary sagem 4285
    Antena 85cm
    Problem w tym, że siła sygnału to 98% jakość sygnału jest dobra
    Wszystkie pozostałe kanały odbierają bez problemów, na tvp2 pojawiają się błędy w dekodowaniu mpeg
    Zmieniałem konwerter i efekty były jeszcze gorsze (startowy na digitalbox digi-twin lbn 77-0202-00)
    Zmieniłem talerz na startowy 65cm problem był na tvp1 , ale tylko na jakiej to melodii :] oczywiście poziom sygnału był mniejszy ok 84% i w czasie deszczu było 0-20% (na dużym jest 50% i coś widać)
    Ustawianie nic nie daje, ponieważ problem pojawia się niezależnie czy ustawię antenę bezpośrednio na najmocniejszy punkt odbioru, czy na krańce.
    Podejrzewam, że albo talerz jest krzywy, albo ramię anteny jest za krótkie, ale z racji parabolicznej konstrukcji nie mam jak tego sprawdzić, gdyż problem nasila się gdy przybliżam konwerter do talerza i zmniejsza gdy oddalam. (krótkowzroczność?)
    Nie wiem czy to może mieć wpływ ale jakby jest gorzej od czasu gdy zrobiło się zimno.
    Co z tym robić?
    Zmienić antenę, dekoder?
    Eksperymentować z długością?
    Liczę na pomoc

0 3
  • #2 08 Gru 2011 01:25
    kokodin
    Poziom 21  

Poprawiłem, ale nie wiem czy dobrze, ponieważ nawet nie wiem czy usterka dotyczy dekodera, anteny czy konwertera. I właśnie to chciał bym ustalić. Marki Konwertera i anten nie znam (zestaw startowy cyfrowego polsatu) lub były "noname".
    Jeżeli brakuje jeszcze jakichś danych , proszę mnie nakierować, gdyż nie wiem dokładnie co jeszcze może być potrzebne do diagnozy.

0
  • #4 08 Gru 2011 17:11
    kokodin
    Poziom 21  

Tego się właśnie obawiałem, to końca umowy mam już tylko 4 miesiące i nie chciałem jej przedłużać to i nie brałem nowego dekodera. W lecie kwadraty były tylko na filmach kinowych na właśnie tvp2.
    Pomiary to rzeczywiście tylko odczyt z wskazania dekodera. Są więc w zasadzie orientacyjne. Chociaż dekoder do każdego wskazania używa transpondera danej stacji, więc myślałem , że będzie to chociaż trochę pomocne.

0