Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór mikrofonów pojemnościowych dla scholi

07 Gru 2011 23:02 2944 7
 • Poziom 12  
  Witam.

  Proszę o pomoc wyboru mikrofonu/ów dla scholi, nie jest to jakiś wielki chór tylko mała scholka licząca z 12 osób.
  Jest podział na dwa głosy, więc najlepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie dwóch mikrofonów.
  Z pojemnościówek, miałem do czynienia jedynie z MXL'em 990 i jakimś AKG (nie pamiętam modelu).
  Jako że budżet na oba mikrofony wynosi max 700 zł, to celowałem właśnie w MXL'e, ale w internecie znalazłem sporo negatywnych opinii, głównie odnoszących się do nieciekawej góry, za bardzo piszcząca itp. Faktycznie, góra jest mocno eksponowana ale jest to do opanowania (autopsja).
  Co pasuje mi w tej serii MXL'a to duża membrana, jej pionowe ustawienie i sama budowa mikrofonu - osoby śpiewające w scholi ustawiają się w półkolu, wynikające z braku miejsca na chórze w kościele, gdzie przeważnie występujemy.
  Sprzęt powinien być nowy i będzie pracował z Yamahą MG102 C.

  Z góry dziękuję za sugestie i pomoc.
 • Poziom 25  
  Kolego filo121 a co to ma do rzeczy, bo chyba nic? Jeśli to jest kościół to mogę polecić gęsie szyjki Rducha na długich statywach, uniwersalne mikrofony a i do scholek się też nadają. Owszem wymagają pewnego potraktowania na mikserze, ale wyglądają bardzo estetycznie.
 • Poziom 20  
  W mojej parafii mają Monacora (Stage Line) ECM-285. Lepszych nie potrzeba. Jeszcze na dwa dobre kable Ci zostanie.
 • Poziom 12  
  Odświeżając temat, chciałbym napisać, że wybór padł na MXL'a 990. W tej chwili pracują pod nowiutkim zestawem Mackie Pro FX8 + Mackie SRM 450. Mikrofony sprawują się genialnie, żadnych problemów z ustawieniem. Szczerze mogę polecić mikrofony.
 • Poziom 22  
  Co prawda autor już kupił swoje pojemniki, ale gdyby ktoś jeszcze szukał dobrych i tanich mikrofonów pojemnościowych to może to zabrzmieć dziwnie, ale polecam samson C05. Bardzo tanie, a do takich rzeczy jak schola nadają się doskonale. Na OHach też dają radę. Nie są też jednorazowe, wykonanie naprawdę bardzo dobre.
 • Poziom 2  
  Czy proponowane mikrofony dobrze zbierają z większej odległości?
  Korzystałem raz z mikrofonu, który zbierał głosy tylko i wyłącznie z bardzo bliskiej odległości, a również był mikrofonem pojemnościowym.
 • Poziom 22  
  Mikrofon "zbierze". Czy to usłyszysz, to kwestia tego, jak mocno mikrofon masz otwarty na konsolecie oraz czy używasz procesorów dynamiki.
 • Moderator Akustyka
  Arabil napisał:
  Czy proponowane mikrofony dobrze zbierają z większej odległości?

  Prawie każdy mikrofon zbierze Ci w danym miejscy prawie to samo. To fizyka. Fala akustyczna tak samo oddziałowuje na membranę.
  A to że inaczej słychać każdy mikrofon to kwestia wzmocnienia i indywidualnego charakteru brzmieniowego danego mikrofonu.