Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux Z3320 jak zdjąć turbinę

Rychuu 07 Gru 2011 23:25 1600 1
  • #1 07 Gru 2011 23:25
    Rychuu
    Poziom 21  

Od 3 godzin męczę się z odkurzaczem Electrolux Z3320 który wydaje mi się że trochę za mocno się grzeje i słabiej ciągnie można też dodać że hałasuje. No i dziś przyszła na niego kolej tylko mam ogromny problem ze zdjęciem turbiny. Wszyscy wszędzie piszą że jest to jednorazówka. Ale nigdzie nie znalazłem informacji na temat mocowania tego ustrojstwa, wygląda jak zwykła podkładka. Czy to jest nabite, wklejone a może tam jest gwint ?
    Trochę się boje że uszkodzę samą turbinę lub połamie ten czarny plastik jak zastosuje rozwiązanie siłowe. Nie zadowala mnie rozwiązanie w którym nie wymieniam tego łożyska bo to nie naprawa jak dla mnie. Tak się zastanawiam żeby to podgrzać i spróbować wybić albo rozciąć tą podkładkę tylko co potem? gwintować i spróbować przykręcić nakrętkę ?

Zdecydowałem że zanim podejmę kolejny krok zwrócę się do was z tym problemem, może jednak ktoś to rozbierał.

Zdjęcia trochę w słabej jakości ale myślę że wszyscy wiedzą o co chodzi.

Electrolux Z3320 jak zdjąć turbinę Electrolux Z3320 jak zdjąć turbinę

0 1
  • #2 07 Gru 2011 23:42
    zhudomel
    Specjalista AGD

Rychuu napisał:
    Wszyscy wszędzie piszą że jest to jednorazówka.
    Bo tak jest; na osi wirnika założona turbina potem podkładka i oś rozklepana. Najlepiej odkurzać do końca, a jak silnik padnie, to wymiana silnika lub odkurzacza.

1