Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vw Passat B4 ABS 1.8i Ciężko zapala na ciepłym silniku

07 Dec 2011 23:53 4622 7
  • Level 13  
    Witam! Mam taki problem z moim passatem że jak jest zimny to pali bardzo ładnie. Jak go już rozgrzeje i go zgasza i zaraz po zgaszeniu po jakichś 30sekundach zapalam to też pali bardzo ładnie ale jak już go rozgrzeje i go zgaszę i ponownie zapalam ale po około 5min to muszę go około 20s kręcić żeby zapalił, bardzo ciężko wtedy zapala i nieraz po takim długim kręceniu puści czarny dym z tłumika.
    Wiecie może co mu dolega?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Jest instalacja gazowa?
  • Level 13  
    Tak jest instalacja gazowa ale zapalany jest zawsze na benzynie dlatego że dopiero po przegazowaniu przełącza się na gaz.
    To Kolego zakręć zawór na butli, i wtedy zrób test na samej benzynie. Zobaczysz, że problemy z odpalaniem znikną. Twoim problemem jest nieszczelność instalacji gazowej i napełnianie kolektora gazem. A benzyna plus gaz = objawy jakie opisałeś!
  • Level 13  
    To co byś mi radził abym zrobił?
    Najpierw test, jak napisałem.
  • Level 13  
    Rzeczywiście tak jak napisałeś, po zakręceniu zaworu w butli od gazu i zapalaniu na samej benzynie całkiem inny samochód. Ale od czego to może zależeć bo parownik był zregenerowany (membrany i uszczelki powymieniane) ?
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nieszczelność np wtryskiwacza. Najlepiej pojechać do gazowników, poradzą sobie w kilka minut i nie będzie drogo. ;)