Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laser SKYWAY Four Head a sterowanie go DMX

F4r33L 08 Gru 2011 00:25 2650 10
  • #1 08 Gru 2011 00:25
    F4r33L
    Poziom 14  

Witam,
    Posiadam od dziś laser taki jak w opisie, dokładnie taki
    http://www.sklep.audiolite.pl/component/virtuemart/details/4859/94/lasery/owietlenie/
    Jak na razie nie mogę o nim zbyt wiele powiedzieć był testowany w trybie auto i sound w pokoju 30m^2 i wyglądał całkiem przyzwoicie. Niestety w instrukcji nie wyczytałem nic na temat adresów DMX pisze tylko, że działa na 7 kanałów DMX, osobiście używam AVT DMX 512 (interfejs USB do laptopa) i programu freestyler do obsługi 2x Led Par 64. Chciałbym móc sterować tym laserem z pozycji komputera, ponieważ praca auto/sound wygląda dość chaotycznie. Czym mógłbym sterować tymi 7 kanałami w laserze, bo nawet za bardzo pomysłu nie mam. Jak wyglądałoby to sterowanie? Proszę o wszystkie wskazówki odnośnie tego jak dodać owy laser do urządzeń freestylera i jak go później obsłużyć. Pisałem maila do sklepu odnośnie tych kanałów DMX może jutro odpiszą to podzielę się tym z wami.
    Pozdrawiam

0 10
  • #3 08 Gru 2011 12:41
    F4r33L
    Poziom 14  

Czytałem, już podobne artykuły, umiem zaadresować urządzenie lub nawet dodać do listy urządzeń takie proste efekty jak pary. Pierwszy raz mam do czynienia z laserem, przez to nie wiem jak się do tego zabrać.
    Dorzucam instrukcję jaką dostałem na prośbę od sklepu

0
    Załączniki:
  • #4 08 Gru 2011 12:46
    ProLighting
    Poziom 20  

F4r33L napisał:
    Niestety w instrukcji nie wyczytałem nic na temat adresów DMX pisze tylko, że działa na 7 kanałów DMX

pisząc co wyżej podałem ci link do opisu DMX bo zdaje się, że jeszcze nie wszystko ogarnąłeś ;-)
    W/w informacja jest BARDZO istotna, a jeszcze ważniejsze jest wyczytanie z instrukcji lasera na jakim kanale DMX jest jaka funkcja.
    Powodzenia :)

0
  • #5 08 Gru 2011 13:14
    F4r33L
    Poziom 14  

Ten cytat pochodzi z pierwszego posta w którym jeszcze nie miałem w ręce tej instrukcji którą tu zamieściłem, tam rzeczywiście pisało tylko o ilości kanałów, tej tabelki nie było. Tymczasem zabieram się za lekturę.

0
  • #6 08 Gru 2011 13:19
    ProLighting
    Poziom 20  

jak będziesz miał jakieś konkretne pytania to śmiało pisz ;)

0
  • #7 08 Gru 2011 13:26
    F4r33L
    Poziom 14  

W artykule którym podałeś nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie. Z technicznych rzeczy jest tam jak podłączać urządzenia i jak je adresować, ale to już wiem. Potrafię zaadresować laser jako 3 urządzenie po 2 parach. Korzystając z tabelki nie potrafię dodać urządzenia przez Fixture Creator (program dołączony do Freestylera) ponieważ nie wiem gdzie wpisywać podane wartości.

0
  • #8 08 Gru 2011 13:28
    ProLighting
    Poziom 20  

:( w tym konkretnym przypadku nie umiem pomóc bo nie używam Freestylera
    na początek może skorzystaj z szablonu jakiegoś dimmera 8-kanałowego i pobaw sie samymi suwakami aby zobaczyć jak laser reaguje na polecenia DMX

0
  • #9 09 Gru 2011 13:09
    F4r33L
    Poziom 14  

Podpiąłem jak kolega polecił pod Open DMX i suwaki działają. Ale nie potrafię wybadać "na oko" co się dzieję przy kanale numer 6 i 7. Bo przy różnych ustawieniach na moje oko nic się nie dzieje. Mój główny problem polega na tym, że nie potrafię dodać lasera do urządzeń Freestylera. Jest ktoś kto może pomóc?

0
  • #10 09 Gru 2011 13:13
    ProLighting
    Poziom 20  

Wg instrukcji kanał 6 to zmiana kolorów, a kanał 7 to zoom aktualnie wyświetlanego wzoru/figury.

0
  • #11 09 Gru 2011 13:16
    F4r33L
    Poziom 14  

Według instrukcji tak, ale o ile się nie mylę kolor zmienia się na kanale 5. Z tą instrukcją coś nie teges jest.

0