Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Obraz dysku systemowego Windows 98 SE, FAT32

Paszczak22 08 Dec 2011 01:49 3584 6
 • #1
  Paszczak22
  Level 16  
  Witam!
  Moi rodzice prowadzą sklep, na komputerze gdzie jest zainstalowany program do sprzedaży są zawarte wszystkie dane od (jak się łatwo domyśleć) 1998 roku :).
  Problem w tym, że od 5 lat nie robiłem na tych komputerach żadnych porządków. Dyskietki instalacyjne od programu do sprzedaży gdzieś się zapodziały. Obawiam się, że jak kiedyś padnie dysk (10 GB), który już swoje wysłużył to będę miał nie lada problem z powodu w/w przyczyn. Chciałbym zrobić obraz dysków na wszelki wypadek. Problem w tym, że nie mam pojęcia który program zrobi obraz dysku w formacie FAT32. Nie muszę chyba dopowiadać, że wolał bym nie eksperymentować z jakimiś niesprawdzonymi programami. Proszę o pomoc. Pozdrawiam Paszczak22
 • #2
  WojtasJD
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Sam Win98 nie jest jakiś 'wybredny' - można nawet spakować obecną partycję do archiwum a potem rozpakować na przygotowaną bootowalną partycję (np. dyskietką Win98) i powinno działać.
  Sprawdzonych programów do obrazowania cała masa
  http://www.ultimatebootcd.com/
  (zobacz sobie niżej w wykazie conajmniej na Hard Disk Cloning czy Partition management)
 • #3
  Paszczak22
  Level 16  
  Ok, sprawdzę czy to działa po nowym roku, gdy wszystkie archiwizacje danych się zakończą.
  Rozumie, że przeprowadzić pakowanie dysku systemowego najlepiej na innym komputerze. Tzn. Wyjąć dysk z serwera, podpiąć do komputera np. z zainstalowanym Win XP zarchiwizować całą partycje (serwera) na dysk z zainstalowanym Win XP (NTFS) i to będzie działało? Jakby w serwerze dysk padł to przegrywam archiwum na nowy dysk rozpakowuję i nawet windows 98 na nowym dysku będzie funkcjonował bez potrzeby instalacji Win 98, wszystkie połączenia sieciowe będą skonfigurowane, wszystkie sterowniki i programy będą zainstalowane?
 • #4
  linuks
  IT specialist
  Z własnego doświadczenia polecam partimage z bootowalnego partedmagic. Nic nie trzeba wyjmować z komputera. Uruchomić komputer z liveCd i zrobić kopię partycji do pliku obrazu (domyślna kompresja ok 1:3 ) na pena lub inny nośnik.
 • #5
  dinos83
  Level 33  
  PartImage, FSArchiver lub Acronis, Ghost bardziej intuicyjne. Jak tworzyć obraz? wpisać w google "tworzenie obrazu za pomocą A"
  *A - nazwa ww. programu.
 • #6
  Paszczak22
  Level 16  
  Ghost - ok, ale która wersja obsłuży ten system operacyjny?
 • #7
  Paszczak22
  Level 16  
  W wszystko diabli wzięli.... chciałem dobrze a wyszło jak zwykle komputer się zawiesił w czasie pracy, dysk był podłączony przejściówką USB. Trochę było roboty i kosztów... niestety.