Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Marantz SR5004 - reset pamięci.

08 Gru 2011 02:12 4594 5
  • Poziom 10  
    Witam
    Proszę o pomoc o informacje jak zrobić reset pamięci w ampilitunerze marantz model SR5004 przez nieuwagę zwarłem przewody plus i minus podczas pracy urządzenia i przeszło w stan serwisowy po sprawdzeniu u zaprzyjaźnionego elektronika okazało się że nic się nie spaliło i teoretycznie jest sprawne po prostu jest błąd w pamięci i urządzenie nie chce wystarować dlatego prosiłbym o informacje jak wykonać taki reset pamięci w tym urządzeniu.

Pozdrawiam
    Arek
  • Poziom 25  
    Cytat:
    zwarłem przewody plus i minus podczas pracy urządzenia i przeszło w stan serwisowy

Zwarłeś zaciski głośnikowe, czy jakieś zasilanie wewnątrz urządzenia?
    Cytat:
    po sprawdzeniu u zaprzyjaźnionego elektronika okazało się że nic się nie spaliło

Jeśli jest elektronikiem, powinien szybko zdiagnozować usterkę. Jeśli to "złota rączka", to daj sobie spokój.
    Cytat:
    urządzenie nie chce wystarować

Nie załącza się?
    Wyświetla "service mode"?
    Za mało danych aby zająć się Twoim problemem.

Sprzęt do serwisu.
  • Poziom 10  
    zwarłem + i - w przewodzie głośnikowym na tylnym kanale,
    po sprawdzeniu okazało się że nic się nie spaliło

Poprostu poszukuję informacji jak zrobić reset pamięci w tym urządzeniu, szukałem takiej informacji w sieci ale nie znalazłem
    a co do serwisu to jest to ostateczność mam prawie 170 km w jedną stronę do audio klan w wawie także dwa takie wyjazdy nie licząc samej usługi to są wymierne koszty i czas
    więc chyba po to jest to forum by sobie pomagać i szukać pomocy, więc podejście sprzęt do serwisu a temat do kosza to chyba nie o to w tym chodzi
    pozdrawiam

Zdanie rozpoczyna wielka litera, a kończy kropka.
    3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Poprawi Kolega, czy...?
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 34  
    Tak, tak proszę pana... Forum jest od tego aby... itd.

Jeżeli z forum się korzysta, to przestrzega się regulaminowych postanowień i czyta opisy działów. Temat został założony w dziale Audio Serwis, a nie nadaje się nawet do działu Audio Początkujący.

Może kolega szanowny określić konkretnie, co zaprzyjaźniony elektronik sprawdził i jak? Teoretycznie jest sprawny, a wedle mnie nie jest i nie jest to błąd pamięci.

Proszę znaleźć w sieci kontakt do serwisu autoryzowanego i zadzwonić, następnie opowiedzieć o swojej przygodzie z tym sprzętem.
  • Poziom 25  
    Świetna sprawa. Zwarcie wyjścia wzmacniacza mocy wprowadza tryb serwisowy....

Prośba dotyczy Reset'u. Pomożemy?
    -Pomożemy...

Na początek poproszę o typ pamięci, ew. jej organizację...
    Zdaje się że obalimy tutaj kilka mitów, albo zdemaskujemy "elektronika - ściemniacza".
  • Poziom 19  
    Aby wydobyć sprzęt z trybu serwisowego należy trzymać jednocześnie SURROUND MODE, EXIT i CLEAR przez co najmniej 3 sekundy.
    Jeżeli za chwilę ponownie się wyłączy tzn. że jednak coś jest uszkodzone.

Natomiast reset ustawień robi się poprzez jednoczesne naciśnięcie SURROUND MODE i CLEAR przez co najmniej 3 sekundy.

Swoją drogą ciekawe, skąd ta pewność zaprzyjaźnionego elektronika, że nic nie jest uszkodzone, skoro amplitunera nie udało mu się uruchomić.

Pozdrawiam