Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NEW HOLLAND M100 99rok pompa hydrauliczna pracuje głośno olej się pieni

Maniek-1 08 Gru 2011 07:03 4851 7
  • #1 08 Gru 2011 07:03
    Maniek-1
    Poziom 1  

Witam. Mam problem z hydrauliką w ciągniku NH m100 z 99 roku. Po uruchomieniu zimnego ciągnika pompa hydrauliki pracuje głośno, podnośnik działa ale drga, w miarę rozgrzewania się oleju odgłosy z pompy cichną, po około 5 minutach olej jest mocno spieniony. Olej i filtry wymieniłem ale nic nie pomogło.

0 7
  • #2 10 Gru 2011 04:32
    Saper 18
    Poziom 18  

Powodem tego stanu jest zbyt duża lepkość oleju w niskich temp. Podaj parametry oleju?
    Na twoim miejscu wymienił bym olej na olej o niższej lepkości dostosowany do panujących temp. otoczenia.

0
  • #3 11 Gru 2011 23:32
    smoczek9
    Poziom 15  

Saper 18 napisał:
    Powodem tego stanu jest zbyt duża lepkość oleju w niskich temp. Podaj parametry oleju?
    Na twoim miejscu wymienił bym olej na olej o niższej lepkości dostosowany do panujących temp. otoczenia.
    i to szybko, jeszcze jedną przyczyną może być dolewka uzupełniająca stan oleju ,olejem niezgodnym z rodzajem oleju zastosowanego w w/w ciągniku . I też ratuje Cię tyko wymiana .
    Moderowany przez robokop:

Straszliwa bzdura. Przecież zostało napisane że olej został wymieniony? Nieszczelność i tyle - pompa ciągnie olej z powietrzem.

-1
  • #4 12 Gru 2011 00:12
    tuptek
    Poziom 15  

Albo może być coś z pompom nie tak. Może łapać jakieś lewe powietrze i w olej pchać, ja tak kiedyś miałem. Sprawdź przewody hydrauliczne.

0
  • #5 13 Gru 2011 21:47
    Piasek80
    Poziom 28  

1. Jaki olej ?
    2. Jaki filtr ?
    3. Czy kiedy temp. otoczenia były wyższe czyli np wrzesień/październik też występowało opisane przez ciebie zjawisko?
    4. Ile MTG ma ciągnik i czy to realne wskazanie?

0
  • #6 05 Lis 2012 22:06
    kamil9417
    Poziom 7  

Najprawdopodobniej nieszczelne coś i powietrza dostaje i pompa pracuje na pusto

1
  • #7 19 Gru 2015 04:16
    piorro91
    Poziom 1  

rozwiazano problem? jesli tak to pisz co bylo przyczyna , ja podczas serwisu mierze cisnienie pompy podstawa , moze byc odpowietrznik zdupiony, przepracowany olej ,
    jesli posiadasz zawor ls wychodzacy z pompy do rozdzielacza zobacz wykrec krociec i zobacz czy tam zawor sie nie polozowal taka kryza ostatnio przy naprawie maszyny merlo , przyjechalem po serwisiie ktory nadubal 4 miechy i podobne byly przyczyny . podstawa to sprawdzic filttr sssacy i przelew igle czy nie rozjebalo albo sie nie zaciela i i robi sie spienione i lyka z tego powietrze , a tak naprawde to wezwij serwis bo sam mozesz pogorszyc sprawe

Merlo , hyundai ,hc

1
  • #8 20 Gru 2015 20:45
    inginio
    Poziom 15  

Jeśli to pompa zmienno wydatkowa to mam taką na sprzedanie używkę

0
  Szukaj w 5mln produktów