Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5102WLMi - matryca włącza się za którymś razem z kolei

08 Gru 2011 09:40 2337 9
  • Poziom 18  
    Witam.

Znalazłem podobny temat ale dotyczył on Asusa chyba i karty GeForce wadliwej. Trzeba było ją wymienić na taką która była wyprodukowana po 2009 roku. Lecz u mnie sprawa wygląda inaczej bo mam Acera jak w temacie który posiada Radeon Xpress 1100. Ogólnie nie włącza się ekran za pierwszym razem po nocy na przykład. Żeby uruchomić kompa to naciskam dłużej włącznik, komputer się wyłącza, włączam go raz jeszcze i już wszystko śmiga. Mogę wtedy kompa już wyłączyć i włączyć i działa już aż niejako ostygnie. Po jakichś kilku godz. problem wraca. Kiedy mam ciemny ekran to nie wyświetla się na nim nic - nie jest to sytuacja w której nie ma podświetlania. Rozebrałem i sprawdzałem nawet świecąc zza matrycy innym źródłem światła. Co w takiej sytuacji?

Teraz po odczekaniu kilkunastu minut stało się tak że włączył się za 3 razem. Czyli nie ma reguły że za 2 razem i że fiksuje po kilku godzinach bo już po kilkunastu minutach mam ten problem. Wczoraj to mi się stało.
  • Poziom 24  
    Takie objawy mogą wskazywać na niepewną dedekję matrycy.Laptop nie wykrywa jej i dlatego nie aktywuje. Do sprawdzenia taśma matrycy i złącza na obu jej końcach to na pczątek.
  • Poziom 18  
    Podmieniona matryca i przeczyszczone złącza po obu końcach. Problem występuje nadal. Dodam, że kiedy uruchamiam laptopa na zewnętrznym CRT to sprawa wygląda tak samo - zatem detekcja matrycy chyba odpada? Mimo to zrobiłem wszystko co powiedziałeś.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Miałeś kiedyś problemy z dzwiękiem lub dvd lub np brakiem wykrywania dysku?
  • Poziom 18  
    Nie ale nie działa mi klawiatura i touchpad. Mam podłączoną myszkę i klawiaturę na USB. A dlaczego pytasz?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    To Kulki pod południem pęknięte albo południe idzie pomału spać....
  • Poziom 18  
    Po czym stawiasz taką diagnozę? Naprawa czegoś takiego na czym polega? I ile kosztuje?
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    dontmów napisał:
    Po czym stawiasz taką diagnozę? Naprawa czegoś takiego na czym polega? I ile kosztuje?

Po problemach np: z "głaskadełkiem" i klawiaturą... Naprawa to ponowne postawienie kulek (reballing). O ile to nie jest awaria samego chipu...
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    helmud7543 napisał:
    dontmów napisał:

Po problemach np: z "głaskadełkiem" i klawiaturą... Naprawa to ponowne postawienie kulek (reballing). O ile to nie jest awaria samego chipu...

Dokładnie , w tych modelach częto padały ati ixp460 jak go rozbierzesz to być może ujrzysz na nim lekko brązowy nalot co daje odpowiedz na Twoje pytania :)
  • Poziom 18  
    Dziękuję za odpowiedzi i pomoc. Wynagradzam tych pomocnych i temat zamykam :)
    Pozdrawiam :)