Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"SAMSUNG INTREPID" - ładowanie.

08 Gru 2011 11:53 1834 2
 • Poziom 8  
  Witam !

  Jestem nowy na forum, więc wypadały się przywitać.
  Jestem Dawid miło mi. ;)

  Przejdę do rzeczy. Kupiłem na aukcji allegro.pl telefon SAMSUNG INTREPID w zasadzie 2 sztuki dla mnie i dla dziewczyny.
  Dzwoniąc do sprzedawcy w sprawie potwierdzenia zamówienia zostałem poinformowany, iż za pierwszym razem telefon trzeba podpiąć pod ładowarkę i ładować do zaświecenia się zielonej diody.
  Zrobiłem wg. instrukcji sprzedającego. Telefon naładował się. No i tu zaczyna się przygoda. Przedstawię sytuację.
  Mam dziewczynę, którą układam do snu przez telefon, a później jestem z nią połączony przez całą noc, aż do 6 rano, wtedy ona wstaje do szkoły (w tym czasie chciałbym z nią pisać ale pojawił się problem, który opisuje w dalszej części postu).
  Tak pojawił się problem. Ponieważ, gdy podłączyłem włączony jeszcze telefon do ładowarki, on się nie ładuje. Wiec piszę od razu do sprzedawcy, że na włączonym telefonie się nie ładuję.

  Sprzedawca napisał
  cyt.
  Jak sie to ma z eletronika, proces ladowania przy wlaczonym telefonie jest znacznie dluzszy niz przy wylaczony, brak obciazen.
  Mozemy podeslac inny typ zasilacza, ktory moze przyspieszyc proces ladowania.

  Więc piszę żeby mi podał parametry tego zasilacza. Sprzedawca napisał, że dostane za darmo 2 sztuki zasilaczy do tych telefonów które kupiłem.

  Sprzedawca napisał
  cyt.
  Witam
  Oczywiscie podesle je Panu za darmo. 5V 1A. Panski to 5V 0.5A.

  No i właśnie tu kieruje pytanie do Was. Czy ładowarka/zasilacz o natężeniu 1A pozwoli mi ładować i rozmawiać przez telefon ?
  Chce rozmawiać/być połączony z dziewczyną cała noc, ale także żebym mógł rano wstając mieć naładowaną baterie, może nie w pełni całą, ale do napisania kilku sms-ów itd.
  Zamówiłem również na allegro.pl dodatkowe 2 egzemplarze zasilacza,
  jego wartość:
  Napięcie wyjście - 5V (2000mA, 2,5W max)

  No i znowu nasuwa się pytanie, czy do baterii, którą posiadam w telefonie 1400mA natężenie w zasilaczu, czyli 2000 mA nie będzie za duże i nie uszkodzę tym telefonu ?

  Prosiłbym o wyrozumiałość i konkretne odpowiedzi. Przepraszam za błędy ortograficzne. Dziękuję i Pozdrawiam !
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Znając nowe Samsungi to przy ładowaniu pobierają do 800mA prądu - oczywiście gdy telefon jest włączony.
  Ładowarka 5V 1A wystarczy do ładowania tekiego telefonu. Te które zamówiłeś także sa wystarczające do ładowania akumulatora tego telefonu.
  Zasada ładowania jest taka , że to telefon pobiera odpowiedni prad do ładowania. Ty masz mu tylko zagwarantować odpowiednią wielkość. Jeśli tak jak piszę , jest pobór pradu 800mA to 1000mA/czyli 1A/ , jest w tym zakresie wystarczające , nie mówiąc juz o 2000mA.
  Ogólna zasada ładowania akumulatorów jest taka , że powinno się ładować prądem 1/10Q - gdzie Q to pojemnośc akumulatora. W Twoim wypadku aku 1400mA powinien być ładowany pradem 140mA. W praktyce jest to inaczej . Układy montowane w telefonach same określają pozom naładowania akumulatora i dobierają taki prąd ładowania żeby zmieścić się w określonym czasie. Wartość jego jest wyższa niż ta nominalna / 1/10 Q /.
 • Poziom 8  
  Dziękuję bardzo za wytłumaczenie ;) Twoja odpowiedź mnie w pełni zadowoliła. Daje plusa jeśli można. Temat do zamknięcia. Dziękuje jeszcze raz i pozdrawiam !