Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wąż świetlny 100m dziwny przypadek

rafekb94 08 Gru 2011 14:10 3323 11
  • #1 08 Gru 2011 14:10
    rafekb94
    Poziom 12  

Witam.
    W tamtym roku na święta kupiłem 100m węża świetlnego, aby ładnie przystroić sobie chate.
    Przed ułożeniem włączyłem go gdzieś na 5min i później chciałem go zacząć zakładać ale jak zacząłem go rozwijać nagle zgasł. Przepaleniu uległa jedna żarówka, prawdopodobnie pękła od załamania węża.
    Wyciełem spaloną żarówkę i połączyłem jak było.
    Po ułożeniu włączam węża a on poświecił z 1min i wykoczyły korki w mieszkaniu.
    Po załączeniu korków i ponownej próbie dzieje się to samo.
    Nie wiedziałem co mam zrobić, więc złożyłem węża i schowałem. Później wpadłem na pomysł że w mieszkaniu mogą być za małe korki, więc poszedłem podłączyć do garażu.
    W garażu świeci ciągle, nie wyłącza się tylko pełnym światłem świeci może 10-15m węża reszta świeci tak leciutko.
    I powiedzcie mi koledzy dlaczego? Czy do tego węża potrzebny mi jest sterownik?

0 11
  • #2 08 Gru 2011 14:28
    ProLighting
    Poziom 20  

stawiam na niewydolność prądową cieniutkich przewodów w wężu. Typowy objaw. Musisz go pociąć na kawałki i każdy kawałek/odcinek zasilić osobno.
    Napisz jeszcze jaki to wąż - LED czy na żaróweczki, 100m w jednym kawałku?

0
  • #3 08 Gru 2011 16:17
    rafekb94
    Poziom 12  

To wąż na żarówki w jednym kawałku 100m

0
  • #4 08 Gru 2011 16:35
    carot
    Poziom 26  

Powiedzmy, że na każdy metr przypada 5żarówek 2 watowych. Czyli 10W na metr, na 10m 100W, a na 100m, 1000W. A kabelki cieniutkie. I dlatego masz spadki napięcia i niektóre słabo świeca.

0
  • #5 08 Gru 2011 17:12
    rafekb94
    Poziom 12  

Hmm na metr przypada 36 żarówek jeśli dobrze pamiętam.
    A powiedzcie jeszcze czy jak bym kupił do tego sterownik to by coś pomogło czy raczej nie?

Dodano po 6 [minuty]:

Tylko jedno mnie dziwi. Jak doszła do mnie paczka z wężem, bo zamówiłem go na allegro, to po podłączeniu i załączeniu świeciły wszystkie żarówki ładnym światłem. Wiem bo jak wąż był nawinięty na kłębek to było widać te końcowe żaróweczki iładnie świeciły.

0
  • #6 08 Gru 2011 17:23
    carot
    Poziom 26  

A ile kabli wychodzi z węza?

0
  • #8 10 Gru 2011 00:39
    pitrala1
    Poziom 33  

Troche zapieprzyles kolego. Wąż pewnie nie jest najwyższej jakości, więc jak juz wyżej napisali, kable w środku są cienkie. Przez mocne zaginanie węża mogłeś ponadrywać troche kable, i działa teraz jak działa. Rozłoż go całego na ziemi tak, by nie byl w miarę możliwości nigdzie mocno pozaginany, i poruszaj pokolei węża. Jak zacznie mrugać, to wiesz gdzie kabel uszkodzony, tam przetnij, wklej nowe przewody, usztywnij w tych miejscach i przy zakładaniu rób to w miarę delikatnie:) niestety chińszczyzna często nie popłaca:)

0
  • #9 10 Gru 2011 12:33
    rafekb94
    Poziom 12  

Kolego ja tego weża nie zagnałem mocno. Najmocniej moze jak wąż jest prosty to mamy 180stopni, to ja może go wygięłem maksymalnie jakieś 70-80 stopni od tych 180-ciu.
    Ale jak był nawinięty na kłębek świecił dobrze.
    Jak rozłożyłem go i podłączyłem w domu też świeci dobrze ale przez 1min. Potem gaśnie.
    Jak podłączyłem w garażu to juz nie gaśnie, ale pełnym swiatłem świeci jego 1/5 część.

0
  • #10 20 Gru 2011 19:52
    rafekb94
    Poziom 12  

Witam ponownie po długim czasie, ale miałem pewne problemy z zakupem sterownika, ale już znalazłem odpowiedni.
    I po podłączenie węża do sterownika i podłączeniu go do prądu swieci co 4 żarówki, ale jak włącze sterownik to świeca wszystkie, więc to nie będzie przeszkadzać.
    Ale mam pytanie, czy wąż powinien się tak grzać że po 5 min jest ciepły? Czy to normalne? Jak przyłoże do niego ręke tak z 1cm od węża to czuć lekkie ciepło.
    Co o tym sądzicie. Dodam że wąż teraz działa dobrze, wszystkie żarówki świecą ładnym światłem

0
  • #11 20 Gru 2011 20:54
    carot
    Poziom 26  

rafekb94 napisał:

Ale mam pytanie, czy wąż powinien się tak grzać że po 5 min jest ciepły? Czy to normalne? Jak przyłoże do niego ręke tak z 1cm od węża to czuć lekkie ciepło.

Tak, to normalne
    rafekb94 napisał:
    I po podłączenie węża do sterownika i podłączeniu go do prądu swieci co 4 żarówki, ale jak włącze sterownik to świeca wszystkie, więc to nie będzie przeszkadzać.

Więc potrzebny był sterownik.

0
  • #12 20 Gru 2011 22:20
    rafekb94
    Poziom 12  

Aha, rozumiem.
    Dzięki za pomoc

0