Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nashuatec 4525 - co chwilę brudzi szybkę ochronną lasera

08 Gru 2011 14:31 972 6
  • Poziom 9  
    Witam,
    mam problem z maszyną Nashuatec 4525. Brudzi się w nim szybka przeciwpyłowa w laserze. Gdy ja wyciągam, czyszczę i instaluję ponownie, wystarczy kilkanaście minut pracy i ponownie jest mocno zabrudzona.
    Na co powinienem zwrócić uwagę, lub też co wymienić Waszym zdaniem.
    Było coprawda sporo tonera w środku, ale starannie go odkurzyłem. Na nic się to zdało.

pozdrawiam
  • Specjalista - kserokopiarki
    przede wszystkim zwróć uwagę czy wogóle masz filtr z fizelihy na wywoływaczce taki wąski biały pasek od góry wywoływaczki.Jeżeli jest to czy jest dobrze ułożony. To jest podstawowy owód brudzenia szybki w maszynie. Ponadtto dorze jest przemyć szybkę dobrym antyelekrostatycznym płynem do mycia szyb - to też pomaga
  • Poziom 26  
    Zakladajac ze masz wszystko oryginalne wydaje mi sie , iz masz dwie rzeczy do wymiany po pierwsze developer ktory nie trzyma toneru dobrze, a takze uszczelke na zespole wywolywaczki ( tam gdzie toner spada) Jest w ksztalcie prostokata i z reguly jest zrobione z cienkiej gabki. Niestety gabka sie wyciera i nie uszczelnia wiec toner jest wszedzie.

Mozeto byc tylko tez ta uszczelka , mozesz sprobowac samemu cos wymyslec albo kupic bo to grosze powinno kosztowac.

Jako odzielisz zespol bebna od wywolywaczki to bedzie wiadomo o co chodzi

Pozdr
  • Poziom 17  
    Toner tam nie leżał bez powodu

Do sprawdzenia masz praktycznie wszystkie uszczelki

Najszybciej padają z reguły ten co uszczelniają butelkę tonera, jak potem butelka się kręci to roznosi toner i jest, jak ta uszczelka padła to butelka z tonerem będzie brudna

Kolejne uszczelki to już wspomniane uszczelki na wywoływaczce gdzie wchodzi toner z butelki z listwy zbierającej. Takie piankowe kwadraty, jak często był wyciągany moduł to się odrywają.

Możliwe jest to że maszyna też ma źle założony lub zupełny brak filtru na wywoływacze.

Sprawdź jeszcze czy napęd mieszadeł jest ok, raz mi wypychało toner przez uszczelkę bo zębatki były zryte.

Jeszcze mógłbyś podać przebieg developera, maszyny itd. możliwe że tak jak kolega wspomniał masz już stary developer i wystarczy nowy zasypać
  • Poziom 9  
    Witam ponownie,
    byłem u klienta i tak oto wymieniłem uszczelkę w wywoływaczce przy otworze gdzie wsypuje się toner, do tego filtr w wywoływaczce, uszczelkę w module bębna i na koniec uszczelkę (tą największą) w "łódce" na butlę z tonerem. Wyciągnąłęm moduł lasera, rozebrałem i dokładnie wyczyściłem. Odkurzyłem jeszcze raz dokładnie wszystko w środku ksera i poskładałem do kupy.
    Teraz pozostaje tylko czekać na klienta, czy usterka przeszła czy pojawi się znowu.

Jak dotąd od piątku cisza więc chyba pomogło. Temat zamknę za kilka dni jeśli klient się nie zgłosi z powrotem.

pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
  • Poziom 9  
    Witam,
    jak by przypadkiem nie pomogło to można zakleić pokrywe wałka magnetycznego a dokładnie tam gdzie jest filtr z wywoływaczka oczywiście tam gdzie sa otwory filtra to trzeba wyciąć ten kawałek.
    również może być problem kielicha w wózku toneru ponieważ kielich się podciera i sypie sie toner
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Tak jak pisałem wyżej. Wygląda na to, że wymiana uszczelek i filtra pomogła. Pytałem dzisiaj klienta czy problem powrócił. Okazało się, że nie. Tak więc wątek zamykam.

pozdrawiam i dziękuję za pomoc.