Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odkurzacz Electrolux Z 1172 wyłacza się

08 Dec 2011 15:22 6834 2
  • Level 13  
    Witam
    Mam problem z odkurzaczem electrolux z1172, problem wygląda następująco odkurzacz działa normalnie lecz po jakimś czasie samoczynnie się wyłącza, nieraz po 10 minutach odkurzania nieraz odrazu po włączeniu nie ma reguły. Dzisiaj wziąłem się za rozbieranie, płytka z elektroniką wygląda dobrze nie widać na pierwszy rzut oka że coś jest spalone, regulacja działa normalnie ale na wszelki wypadek zamówiłem już wszystkie elementy i wymienię ja bo to groszowa sprawa. Teraz silnik, podłączyłem go na krótko bez regulatora pierwsze co rzuciło mi się w oczy to że w momencie włączania wylatuje kilka iskier spod szczotek a tak jak już chodzi to normalnie jakieś małe iskrzenie jest ale według mnie w normie, i teraz tak silniczek pochodził sobie trochę i po jakimś czasie zauważyłem że jego obudowa jest ciepła czyli norma ale wirnik a konkretnie ośka jest gorąca nawet bardzo, nie wiem czy tak powinno być?. Rozebrałem ten silnik w mak. Sprawdziłem uzwojenia stojanu wszystko jest elegancko, przebić na obudowę nie ma, szczotek jest jeszcze jakieś 4cm tylko nie wiem jak sprawdzić wirnik, daję też jego zdjęcie, i dla pewności wymienię łożyska bo jedno miało lekki luz, czy to wogóle może być przyczyna tego że ten wirnik się grzeje? Proszę o jakąś pomoc co mogę sprawdzić, co może być walnięte i jak coś ewentualnie sprawdzić.

Załącznik skasowałem. Proszę zapoznać się z tym:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html

mrhari.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 25  
    Witam,powodem wyłanczania się może być zabita turbina kurzem dobrze ją oukaj żeby kurz wyleciał.Na uzwojeniu stojana albo na obudowie jest zamontowany termostat termiczny i on wyłancza silnik jak za mocno się nagrzeje .Można go zmostkowac tylko wtedy jak mocnosię zagrzeje to może się szybciej spalić
  • Level 13  
    Odgrzewam kotleta
    Maiłem dokładnie to samo i okazało się ze problem polega nie na przegrzewaniu się silnika a złym styku zabezpieczenia termicznego z prowadnicą szczotki. Termik zamontowany w szczotko-trzymaczu iskrzył na styku przy ustawieniu na max co powodowało jego nagrzewanie się i wyłączanie odkurzacza. dokładnie wyczyszczenie miejsca styku i posmarowanie tego smarem miedziowym (tu do końca nie jestem przekonany z tym smarem) działa jak nowy.
    przy okazji wyprane wszystkie gąbki (koniec nieprzyjemnego zapachu) mam nadzieje ze komuś jeszcze przyda się ta informacja.
    Pozdrawiam Piotr.