Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trudny wybór maszyny do szycia.

08 Gru 2011 16:54 1661 2
  • Poziom 31  
    Witam,
    małżonka męczy mnie już od dawna o maszynę do szycia, raczej niezbyt skomplikowaną lecz funkcjonalną i łatwą w obsłudze. Pomyślałem sobie, że prezent pod choinkę może być dobrą okazją i zacząłem poszukiwania. Lecz z powodu braku doświadczenia, podstawowej wiedzy oraz mnogości ofert na rynku wybór dla mnie jest niemożliwy.

Proszę o pomoc w doborze marki, modelu i o informację na jakie funkcje powinienem zwrócić uwagę.

To co wiem na pewno i oczekuję od maszyny to:
    - przyszywanie guzików
    - owerlok
    - ściegi kryte
    - ściegi elastyczne
    - zygzakowy
    - obszywanie dziurek
    - ścieg wsteczny
    - możliwość szycia grubszych materiałów (jeans, sztruks itp)

Reszta wedle uznania osób co wiedzą co nieco w temacie.

Zastanawiałem się wstępnie nad Łucznikiem Diana 417 ale opinie na jej temat są mocno podzielone. Chyba przerzucę swoje zainteresowanie na jakiegoś Singera.
    Budżet do 400PLN.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 30  
    By móc szyć pewnymi ściegami, potrzebne są odpowiednie stopki. Łucznik, czy husqvarna, są robione w Chinach. Nie wiem jak z Singerem. Proponuję Ci "wycieczkę" do dużego sklepu z pasmanterią, czasami też mają maszyny i tam uzyskasz profesjonalną informację. Jeżeli rozważasz Łucznika, możesz skontaktować się z dystrybutorem Link.
  • Poziom 21  
    witam. ja bym sie zastanowił nad maszyną domową firmy ,,juki''. jeśli chodzi o maszyny przemysłowe tej firmy to są one jedne z najlepszych.