Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring IP- routing na komputerze z win 7

uzdzik 08 Gru 2011 18:18 3472 10
  • #1 08 Gru 2011 18:18
    uzdzik
    Poziom 17  

Witam,
    czy ktoś z was próbował może dokonać przekierowania portów na Windows 7?
    Chodzi mi o układ:

Tyle żeby zamiast routera jego zadanie spełniał komputer z 2 kartami sieciowymi (ten pierwszy od lewej na rysunku),
    na jednej działają kamery a na drugiej jest już internet.

Pozdrawiam.

0 10
  • #2 08 Gru 2011 18:59
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Pytanie z mojej strony, po co dwie karty sieciowe, skoro obydwie podłączone są do jednego routera i posiadają adresację w tej samej puli adresowej?

0
  • #3 08 Gru 2011 19:21
    uzdzik
    Poziom 17  

Nie każda obsługuje inną adresację i różne rodzaje połączeń w sieci. dajna to zwykły lan na switchu a druga ma ustawienia dostępu do sieci obiektu na którym jest monitoring i jednocześnie internetu( wpięta do switcha sieci komputerowej), a rysunek jest tylko przykładowy przedstawiający idee.

0
  • #4 08 Gru 2011 20:30
    jimasek

Dalej tego nie rozumiem bo wszystko można realizować na jednej karcie sieciowej, wtedy przekierowanie robisz na dany adres IP i wszystko działa na zewnątrz. Może jakiś schemat wrzucisz twojej topologi sieci, bo to co widzę to jakby przerost formy nad treścią.

0
  • #5 08 Gru 2011 20:45
    Marek31415
    Poziom 31  

Fakt, napisz jaki jest sens tego połączenia?
    Po co te kombinacje?
    Wystawienie kamer na zewnątrz nie jest najlepszym pomysłem dla stabilności, wydajności i niezawodności systemu.

0
  • #6 08 Gru 2011 20:52
    uzdzik
    Poziom 17  

Chciałbym aby sieć tak miej więcej wyglądała:

a logowanie do kamery wygląda wówczas 172......3:5001 dla kam1 a:5002 dla kam2 itd.

a co do wystawiania - nie ja określam wymagania, po prostu do podglądu idzie 2 strumień i tyle.

0
  • Pomocny post
    #7 08 Gru 2011 21:03
    eworks
    Poziom 19  

Jak najbardziej do zrobienia na windowsie, poczytaj o netsh, ale czy jest sens, są tanie i bardzo konfigurowalne routery...

0
  • Pomocny post
    #8 08 Gru 2011 21:09
    jimasek

Można pobawić się Routing And Remote Access działa to na windosow-skich serwerach nie wiem jaki masz tam wersję windows 7 i czy posiada taką funkcję routingu.
    Poza tym jeżeli chcesz widzieć kamery na zewnątrz trzeba zrobić przekierowanie na routerze dostępowym, więc lepszym rozwiązaniem będzie w twoim przypadku jedna karta, nie ma sensu sobie utrudniać. Takie jest moje zdanie na ten temat.

0
  • #9 08 Gru 2011 21:35
    uzdzik
    Poziom 17  

Czyli odp. jest prosta router musi być.

0
  • #10 08 Gru 2011 21:58
    rokycky
    Poziom 23  

eee tam, nie musi być
    i jedna karta wystarczy,
    ale i tak router proponuje dac, chocby po to ze jak komp sie zwiesi to nadal bedzie podglad do kamer

0
  • #11 27 Gru 2011 20:33
    uzdzik
    Poziom 17  

Może i macie racje z tym routerem, tak też zrobię
    Pozdr.

0
  Szukaj w 5mln produktów