Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool AWT5088/4 spadający pasek.

@Kamil 08 Gru 2011 18:36 3417 4
  • #1 08 Gru 2011 18:36
    @Kamil
    Poziom 23  

Witam, mam problem z w.w pralką. Pasek był niedawno zmieniany, ale spadł i urwał się jeden z tych klinów na pasku. Kupiłem nowy założyłem i o dziwo ciągle spada, między koło a bęben. Próbowałem wyregulować silnik, ale widzę tylko jedną śrubę od naciągu ale nic nie daje. Sprawdziłem koło, jest tylko delikatnie krzywe ale chyba to nie odgrywa roli. Żadnych bić na boki nie ma, jedyne co zauważyłem to łożysko z drugiej strony jest lekko przyrdzewiałe, wiec ściągnąłem - okazało się że pod spodem jest dużo syfu. Ale łożysko chodzi cicho, wiec nie wiem czy akurat tego mogę się przyczepić? Może jest jeszcze jakiś inny sposób na spadający pasek ?

0 4
  • #2 08 Gru 2011 19:00
    stanislaw1954
    Poziom 40  

Jeśli łożysko jest

@Kamil napisał:
    lekko przyrdzewiałe, wiec ściągnąłem - okazało się że pod spodem jest dużo syfu. Ale łożysko chodzi cicho, wiec nie wiem czy akurat tego mogę się przyczepić?
    to może zrobił się duży luz i bęben drga,a co za tym idzie pasek spada.

0
  • #3 08 Gru 2011 19:28
    TomekCarlos
    Poziom 26  

A może masz naderwaną oś piasty na bębnie od strony koła pasowego?

-1
  • #4 08 Gru 2011 19:58
    skryn
    Admin grupy AGD

TomekCarlos napisał:
    A może masz naderwaną oś piasty na bębnie od strony koła pasowego?

Nie może, a na pewno! Zżarte duraluminium po współczesnych środkach piorących, sprzedawanych na Środkową Europę.
    Czy opłaca się wymiana flanszy strony czynnej bębna?
    Zależy od klienta i ceny za usługę.

0
  • #5 08 Gru 2011 20:03
    phiter
    Poziom 19  

Witaj, na moje oko to niestety masz do wymiany krzyżak bębna od strony koła jak pisał kolega, albo jak wolisz cały bęben gdyż wymiana tego krzyżaka nie jest prosta - trzeba rozwiercić 5 nitów na bębnie i zanitować nowy krzyżak (koszt krzyżaka ok 40 zł+ V ring).

0