Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Fabryka Prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

daf xf 430 2003r. duzo pali nawet bardzo

andrzejg2012 15 Gru 2011 17:35 36854 104
    andrzejg2012
    Poziom 9  
    15,12.2011 daf byl w Warszawie u elektryka i coś pomogło spalanie troszke spadlo2l/100km. dzisiaj tankował, zobaczymy jak przyjedzie jutro i zatankuje jeszcze raz .
  • Fabryka Prądu
    koala5
    Poziom 13  
    gdy by miał za dużą dawke paliwa to by kopcił na czarno a jeżeli nie kopci i ma duże spalanie to może ta dawka jest za mała
    andrzejg2012
    Poziom 9  
    kolego jestem wstępnie umówiony z jupekami w warszawie na wtorek będą je sprawdzać zobaczymy
    koala5
    Poziom 13  
    no ta tylko logicznie myśląc to tak wychodzi
    norrbi
    Poziom 17  
    6 pld. do wymiany! nie masz wrazenia ze auto chodzi bardziej miękko na wolnych obrotach? Poprzez zuzycie mechaniczne pompy pld. zmienia zmienia sie czasz reakcji tej pompy, paremetru tego nikt w Polsce ci poprawnie nie sprawdzi . Pozdrawaim
  • Fabryka Prądu
    andrzejg2012
    Poziom 9  
    kolego jeżeli chodzi o prace to ten silnik chodzi idealnie aż w nim gra to nie moja opinia tylko kilku mechaników którzy próbowali coś doradzić,naprawić.
    kaktus8777
    Poziom 8  
    ja mam ten sam problem,dawka na cykl ok 10mg,dzis załozylem nowy termostat (oryginal)wiec niewiem co bedzie dalej,ale wam powiem jak sie przejade teraz palił ok przy 24t ok 39-41 l/100

Dodano po 2 [minuty]:

norrbi napisał:
    6 pld. do wymiany! nie masz wrazenia ze auto chodzi bardziej miękko na wolnych obrotach? Poprzez zuzycie mechaniczne pompy pld. zmienia zmienia sie czasz reakcji tej pompy, paremetru tego nikt w Polsce ci poprawnie nie sprawdzi . Pozdrawaim

kolego te jak je zwiesz pld w polsce sprawdza ci i wyregoluja w BOSH Sochaczew i tylko tam i nie gadaj ze nikkt tego nie potrafi
    andrzejg2012
    Poziom 9  
    jutro tir przyjeżdża zobaczymy ile spalił ,kierowca meldował ze jakieś błędy się wyświetliły związane z silnikiem zobaczymy jutro .
    kaktus8777
    Poziom 8  
    ja tez zaraz sprawdze jak die miewa moja rakietka skocze po 24 tonki i powiem jak i co
    andrzejg2012
    Poziom 9  
    31.12.2011.byłem w Warszawie z jupekami tydzień temu zapłaciłem za naprawę 3800zł. założyłem , po tygodniu tankuje samochód czyli dzisiaj i norma wyszła 42l/100 przy mieszanych ładunkach brak slow ,na początku tygodnia zaświeciła się kontrolki engine Warning, nie wiem czy to związane z jupkami ale na koniec tygodnia jak przyjechał to zgasła .tyle rzeczy co było podmienione a nienapisane tu nawet to brak słow i nie ma poprawy .Jeszcze raz podaje mój numer tel 785211584.bo może ktoś naprowadzi co jeszcze można wymienić, albo piszcie .
    szaman108
    Poziom 30  
    podmieniłeś ten sterownik silnika?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    andrzejg2012
    Poziom 9  
    jak skołuje jupeki to podmienię, a jak może być tacho źle skalibrowane jak w spedycji km.zgadzają się co do kilometra.

Dodano po 2 [minuty]:

nie jeszcze nie podmieniłem sterownika silnika muszę załatwic .
    krisbrumm
    Specjalista - DAF Trucks
    Nie kołuj UPEC-ów, tylko całą pompę, bo wspomniany Przez kolegę RENO-MAX czas reakcji zależy od zużycia krzywek w pompie.Wymieniając same sekcje wałek krzywkowy zostanie ten sam, a więc nie spodziewaj się cudów.
    A sprawdzałeś czy nie masz układu wydechowego przytkanego ( wewnątrz tłumika), albo hamulec wydechowy?
    Mierzyłeś ciśnienie sprężania na wszystkich cylindrach?
    DanRS
    Poziom 14  
    Witam trochę z innej beczki ale ciekawi mnie jak by daf 430 chodził na sterowniku od 480,kiedyś podkładałem 480 do 530 bo motor miał zaniki mocy a drugiej 530 nie miałem.
    scania3
    Poziom 11  
    Witam. Chciałbym się dołączyć ten nagły wzrost spalania był od początku czy najpierw było dobrze a potem coś się stało, bo u nas np. jest scania seri R 420koni i srednia 45 i nie ma na nia sily w serwisie rozlozyli rece, chyba byla skladana jakos krzywo czy co, moze tez tak masz :P
    andrzejg2012
    Poziom 9  
    to sie sta\ło kolego okolo 6 tygodni temu nagle taka norma .A jeszcze jedno ,obok mnie tez mieli taki problem troszke mniej palił i walczyli z tym i w pewnym momęcie rozleciał sie im silnik załozyli drugi bo nie opłacało im sie naprawic.I co spalanie zostalo na takim poziomie jak na starym silniku

Dodano po 5 [minuty]:

a propo cisnienie na tlokach sprawdze w tym tygodniu bo zamowilem urzadzenie na allegro .uklad wydechowy nie jest przytkany

Dodano po 4 [minuty]:

WALCZE WALCZE I NIC
    norrbi
    Poziom 17  
    Dla Krissa z dafa albo psedo dafa .Jako kto pracujesz w dafie?
    Układy wtrysku z pompami jednosekcyjnymi sterowanymi elektronicznie

Pompy wtryskowe tego typu pracują według podobnej zasady jak pompowtryskiwacze. Każdy cylinder silnika posiada oddzielną

pompę wtryskową połączoną krótkim przewodem 3 z wtryskiwaczem 2 (rys. 6). Poszczególne pompy napędzane są indywidualnie

od wału rozrządu silnika 6. Początek tłoczenia paliwa i czas trwania wtrysku są sterowane elektronicznie zaworem

elektromagnetycznym szybkiego działania 4. Podczas ruchu początkowego tłoczka 5 pompy ku górze, wywołanemu krzywką 6,

następuje wytłaczanie paliwa z cylinderka przez otwarty zawór 4 do zbiornika paliwa. Tłoczenie paliwa rozpoczyna się w

momencie gdy elektroniczna jednostka sterująca zamknie zawór 4. Wówczas gwałtownie rośnie ciśnienie w cylinderku pompy,

które przenosi się do wtryskiwacza. Osiągnięcie odpowiedniego poziomu ciśnienia we wtryskiwaczu powoduje podniesienie

iglicy rozpylacza 1 i rozpoczęcie wtrysku paliwa. Zastosowanie pojedynczych (jednosekcyjnych) pomp wtryskowych,

zwłaszcza w dużych silnikach spalinowych, umożliwia ich połączenie krótkimi przewodami z wtryskiwaczami i ułatwia

zabudowę wtryskiwacza i pompy na silniku.

Dodano po 2 [minuty]:

I najlepiej po podmiance przypisz je kodami do sterownika.
    krisbrumm
    Specjalista - DAF Trucks
    norrbi napisał:
    Dla Krissa z dafa albo psedo dafa .Jako kto pracujesz w dafie?

No cóż, w większości czasu w ciągu dnia pracuję jako mechanik.
    Tyle, że mechanik z tytułem Technician Level 4.
    Ktoś, kto choćby otarł się o aftermarket DAF-a wie co to znaczy.
    Tobie jak powyżej widać i tak nie warto tłumaczyć.
    Level 4 nie dostaje się z DAF-a za copkę śliwek, ani za piękne oczy.

Bardzo dobrze umiesz przepisywać tekst.Piątka z plusem!.
    Są tylko jakieś enigmatyczne indeksy (3; 4; 5; rys.6), tylko najwyraźniej jakiegoś obrazka brak.
    To niewątpliwie świadczy o Twoim profesjonalizmie technicznym ;)
    Ale niestety nie jest to w dafie tak, jak piszesz.
    Choćby dlatego, że wałek krzywkowy jest częścią pompy wtryskowej, a nie jest to wałkiem rozrządu jak sam piszesz
    Przewody wtryskowe nie są takie krótkie, jak ci się wydaje, i przypominają konwencjonalne przewody z pompy o wyłącznie hydraulicznym sterowaniu początku wtrysku.Jest też wiele innych szczegółów,którymi różni się Twój układ od systemu UPEC, o których to nie będę Ci pisał, bo jak widać należysz do tych, co wiedzą lepiej.

A ja myślałem, że forum zrzesza ludzi kulturalnych, chcących sobie pomóc w rozwiązywaniu problemów technicznych.
    Powyższy post autorstwa Kolegi od Renówek (tych z systemem UPEC oczywiście!) pokazuje,
    jak bardzo się myliłem

norrbi napisał:
    I najlepiej po podmiance przypisz je kodami do sterownika.

Aaaaaaaaaaa! To dobre! Tego jeszczenie słyszałem!
    norrbi
    Poziom 17  
    Wiec teraz mam pytanie za co odpowiada 7cyfrowy kod na na dole cewki pompy pld? Bo jesli wiem to w Renault Mag. E-tech ukl.paliw. taki sam ten kod jest kodem kalibracyjnym pompy i ma znaczenie na prace silnika.Wiec pytam jescze raz?
    krisbrumm
    Specjalista - DAF Trucks
    Widocznie nie jest taki sam, bo w systemie UPEC nie wpisujesz żadnych kodów do sterownika.
    Wyjątkiem jest bardzo, bardzo wczesne modele systemu UPEC w DAFach z 1997 roku których wyprodukowano tylko krótką serię testową, gdzie trzeba było zaprogramować ECU używając kodu z sekcji.To jednak jest niemalże traktowane jako Historyczną ciekawostkę, bo tych aut już chyba nie ma ( no chyba, że gdzieś w Afryce albo w jakiejś Ukrainie)
    Wszystkie auta z UPEC po 1997 roku nie mają żadnych kodów do zaprogramowania co znaczy, że zakładasz i jedziesz.

Przestań myśleć łopatologicznie, a mianowicie że to co jest w Renówce to i to samo jest w DAFie, bo się ośmieszasz.
    Może i jest jakiś kod na sekcjach tłoczących, ale nic z nimi nie robisz.
    Aż mnie ciekawi czy rzeczywiście jest jakiś tam kod, a akurat dzisiaj wyjąłem silnik XE z CF85 z systemem UPEC, aż się jutro przyjrzę.

Proponowałbym trochę pokory.
    Dalej zajdziesz.
    andrzejg2012
    Poziom 9  
    koledzy ale jak daf dużo palił tak pali jutro przyjeżdża sprawdzę ciśnienie na tłokach i zobaczę do szklanek popychaczy jeszcze
    andrzejg2012
    Poziom 9  
    06.01.2012. nowy kierowca jechał cały tydzień spalanie wyszło 42,2 /100 tragedia jutro będę sprawdzał to co powyżej napisałem ,jadę jeszcze raz do elektryka a później ciśnienie sprężania i wałek rozrządu sprawdzę to mi tylko zostało
    andrzejg2012
    Poziom 9  
    ciśnienie sprężania wyszło 32 na zegarze, szklanki i wałek rozrządu idealne
    kakibara
    Poziom 29  
    Witam, wg. mnie wydal pan bardzo dużo pieniędzy na doprowadzenie silnika do stanu wg. Pana fabrycznego, dużo jest tu wysiłku z pana strony - działanie i pieniądze i kolegów z podpowiedziami- wiedza, dobrze ze jeszcze ktoś w tych czasach chce się podzielić godzinami pracy i rozłąka z rodzina- na kursach. Szkoleniach, ja widze to tak pan x ma passata 1.9 tdi.. i pali mu średnio 7 na 100km, drugi pan y ma passata i pali mu 5.8/100km, i tak może być że jeden kierowca powie że jemu pali z wywrotką po mieście 33l/100km, a drugiemu w trasie 38 l/100km (te same moce dla upierdliwych i przebiegi) dlaczego? Czujniki, zespól cylinder-tlok, komputer, wiązka, ktoś dobrze dba o auto? leje dobre paliwo? Diagnoza.? Jeżeli ktoś szukał auta to na pewno trafił na rożne strony gdzie wypowiadają się właściciele i nie mogą uwierzyć ze może palić tyle a tyle, a jemu az tyle. tak nie raz jest z modelami, autami, wielu uważa ze tak jest z tymi daf - ami euro-3, co w pana przypadku nie musi być norma- a daf mówi o normie nawet ponad 40 l/100km, jeżeli zostały sprawdzone parametry silnika, moc, moment, doładowanie, sterowanie tym, że doładowaniem wszystko co możliwe wyregulowane, pasuje mi podpowiedz kolegi o krzywkach(ponieważ dużo nie zostało do zrobienia) jeżeli ktoś widział i miał w reku tą sprężynę wtryskiwacza to można domniewac ze działa na krzywkę wałka duża siła i może ja po wielu km wytrzeć, co panu pozostaje jeszcze wymienić pedla gazu, map sensor, pompę wtryskowa ? Znowu koszta. Przed wymian walka, zmienił bym na pewny komputer silnika ECU sprawdził wszystkie ustawienia - oprogramowania - kalibracja, na pewno dobrze było by auto ustawić na hamowni i sprawdzić czy to co widzi komputer jest przekazywane na kola, i jeżeli nie myśli pan o sprzedaży auta ma pracować dalej może tańszym wyjściem było by podniesienie mu mocy za pomocą programu, w wielu przypadkach to pomaga osobowe/ciężarowe. Zespól skrzynia -tylny most nie był naprawiany zmieniany czyli prędkości na wyjściu i odbiorze prawidłowe. Sprawdzona została prędkość vs. Obroty? Czy zejście przez kierowcę o 1-2-3-4-5 km/h daje jakieś oszczędności?czy zawsze jeździ na odcięciu? Czy kierowcy sami mówią- ustalaja jaka jest norma? Jeżdżąc po autostradach często słychać na radiu, ze jadę na odcięciu i więcej nie mogę. Pozdrawiam. I może to ostatnie pytanie wyda się blache nic nie powoduje oporów? Hamulce, zaciski, braki w owiewkach? szczególnie dachowej?
    kakibara
    Poziom 29  
    sprezyna wtryskiwacza- powinno byc sprezyne sekcji tloczacej przepraszam za blad- zmeczenie
    andrzejg2012
    Poziom 9  
    20.01.2012r . dawno mnie tu nie było a więc jupeki poszły na reklamacje bo zaczęła świecić kontrolka od silnika, 1 i 2 wtrysk. pokazał komputer .Jak przyszły ponownie od naprawy ,założyłem je , przejechałem się dafikiem i znowu wyskoczył błąd silnika ,znowu podłączyłem komputer pokazało 4i 6 .Zaznaczam ze za naprawę tak jak pisałem wcześniej zapłaciłem 3800zł., Wczoraj przełożyliśmy jupeki z dafa xf 2005 r. do mojego i zobaczymy jak zjedzie za tydzień jaki efekt będzie .

Dodano po 6 [minuty]:

kilka osób dzwoniło do mnie i mają taki sam problem jak ja .i musi być jakaś przyczyna debatowaliśmy wymienialiśmy się poglądami i przyczyną tego spalania będzie jakaś błahostka tylko trzeba ja znaleźć.bo moje możliwości się kaczą powoli
    gka3
    Poziom 17  
    Jak miałem takie dwie sztuki podniosłem w nich moc i się uspokoiło.

Konkretnie modyfikacja map sterujących sterownika silnika, efekt jest taki że przybywa ok 50 / 60 KM, wzrasta też znacznie moment obrotowy.
    Spalanie paliwa spada.
    andrzejg2012
    Poziom 9  
    nie wiem co myśleć o podniesieniu mocy