Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wgrywanie oprogramowania do siemens s45

lukas4 08 Gru 2011 18:54 1574 9
  • #1 08 Gru 2011 18:54
    lukas4
    Poziom 9  

Witam. Kupiłem ostatnio telefon siemens s45 i chcę wgrać do niego polski język. Znalazłem program siemens updatetool z oprogramowaniem dla mojego modelu z polskim językiem. Problem polega na tym, że w żaden sposób nie mogę się połączyć z s45. Mam oryginalny z zestawu kabel rs 232. Proszę o pomoc.

• #2 08 Gru 2011 21:22
    arem
    Poziom 39  

Powinieneś mieć z programem jakiś plik do ustawienia portu na którym jest podłączony telefon i tam musisz ustawić taki numer portu do jakiego podłączyłeś kabel.

• #3 08 Gru 2011 22:10
    Przemek_CJ
    Poziom 9  

Miałem ostatnio tez ten model do wgrania polskiego menu kolega się męczył cały weekend i nic nie dało, Box Twister i poszło od ręki. Model dość stary od 10 -15zł i masz pl menu.

• #4 08 Gru 2011 22:25
    lukas4
    Poziom 9  

Wolałbym spróbować to zrobić jednak za darmo- skoro innym się udało to może i mnie się uda :) ? Co do programu to jest on sam tzn. tylko plik.exe. Sam program najpierw przeszukuje wszystkie porty z różnymi prędkościami jednak nic nie znajduje. Wygląda to tak:

• #7 09 Gru 2011 16:22
    lukas4
    Poziom 9  

Coś te obrazki mi nie działają(czy tylko u mnie się niepoprawnie wyświetlają?). Niestety nic z tych linków nie jest aktualne. Ogólnie jestem zaskoczony, że ten program uznaje tylko USB. Przed rozpoczęciem działania napisane jest, że potrzebny jest kabel z zestawu(taki jaki mam). Po ściągnięciu flasha z programem winswup dalej nic nie idzie. Mam coś takiego:
    Gdy spróbuję przy wyłączonym:

• #8 10 Gru 2011 09:11
    arem
    Poziom 39  

arem napisał:
    Bo to jest program , który szuka podłączonego fona , ale do portu USB dlatego nie wykrywa Ci go .
    Dla kabla podłączonego na COM użyj flasha z programem winswup.
    Tu masz flasha z programem. Ustaw tylko w nim port na którym masz podłączony telefon.
    http://siemens-club.com/index.php?plik=1347
    Tu masz inne flashe do S45 i S45i i nie tylko.
    http://siemens-club.com/index.php?szukaj=winswup&od=460

Faktycznie nie zauważyłem że nie działają.
    Znalazłem u siebie :).
    W załączniku winswup z flashem do S45 / nie do S45i !!!/.

Załączniki:
  • #9 10 Gru 2011 15:05
    lukas4
    Poziom 9  

Niestety nadal nie widać postępu:

Cytat:
    Could not switch on Mobile
    lub:
    Cytat:
    Cant connect to Mobile with BootstrapLoader on Com 2
    Może coś z telefonem jest nie w porządku? Czy można jakoś sprawdzić czy telefon widzi połączenie z komputerem?

• #10 29 Gru 2011 21:28
    lukas4
    Poziom 9  

Witam. Problem udało mi się dziś rozwiązać :D . Kluczem do sprawy okazał się komputer. Przyniosłem stary sprzęt z win me na którym połączenie z telefonem odbyło się bezproblemowo.

arem napisał:
    Bo to jest program , który szuka podłączonego fona , ale do portu USB dlatego nie wykrywa Ci go .

Program siemens updatetool nie wymaga kabla USB! Na pewno działa z tym jaki mamy w zestawie. Na starym komputerze pracował prawidłowo, choć nie chciał zaktualizować mi telefonu twierdząc, że jest nieprzeznaczone do tego modelu.
    Zapewne zauważył, że chcę zmienić język, gdyż bez języka polskiego aktualizował bezproblemowo. Dlatego wykorzystałem winswup, ale najpierw przerobiłem kabel na serwisowy. Po tej przeróbce wszystko wykonało się prawidłowo i cieszę się naszym językiem komórce :D . Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Poniżej schemat jak przerobiłem kabel:

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME