Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka Epson Stylus SX105

wojtoo 08 Dec 2011 19:11 2694 2
 • #1
  wojtoo
  Level 11  
  Witam, przeszło dwa lata temu zakupiłem drukarkę Epson Stylus SX105. Po zakupie odłożyłem nie rozpakowując i tak do dnia dzisiejszego.Odpakowałem drukarkę i przy próbie jej instalacji zauważyłem dziwne rzeczy. Pojemniki z tuszem były rozpakowane a po otwarciu pokrywy kiedy chciałem je zainstalować zauważyłem,że taśmy łączące elektronikę z komorą na tuszę są odpięte. Znalazłem miejsce do podłączenia dużej taśmy i podłączyłem. Niestety nie wiem gdzie zainstalować małą taśmę 4 stykową. Drukarka oczywiście nie działa, stacja gdzie montuje się tusz nie wyjeżdża. Bardzo proszę o pomoc.


  https://obrazki.elektroda.pl/2601322300_1323367498.jpg
 • Helpful post
  #2
  konmaj
  Printers specialist
  Aktualnie nie mam takiej drukarki na stanie, więc dokładnie nie powiem, ale podłącza się ją gdzieś z tyłu karetki, ponieważ łączy ona styki od tuszy z elektroniką. Najprawdopodobniej będzie trzeba wymontować karetkę, by podłączyć tą taśmę do jej gniazda.
 • #3
  wojtoo
  Level 11  
  Trochę się pomęczyłem. Rozebrałem obudowę, odsunąłem zabezpieczenie "karetki" i przejechałem nią w lewo. Miejsce jak piszesz znalazło się za nią- ledwo wcisnąłem taśmę. Ale obeszło się bez jej demontażu z prowadnic. Dzięki za sugestie. Drukarka pracuje aż miło. Temat zamknięty.