Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router 3G do modemu Huawei e156g i internetu Play Online za 100-120zł.

08 Gru 2011 20:34 4295 4
  • Poziom 8  
    Witam,
    chciałbym kupić router 3G do internetu w Play Online.
    Chciałbym coś taniego do 100-120zł, łatwego w konfiguracji bo nie jestem z tym zbytnio obeznany i z miarę dobrym zasięgiem.
    Do Wi-Fi będą podłączone trzy urządzenia PC (najlepiej po kablu) Netbook (Samsung NC110) i telefon (S5570) chciałbym żeby te trzy urządzenia nie miały problemu z jednoczesnym korzystaniem z Wi-Fi.

Teraz mam modem Huawei E156G i ciągłe przekładanie go z PC do Netbooka i z powrotem jest trochę nie wygodny.

Na Allegro znalazłem coś takiego ale nie wiem czy się nada:
    http://allegro.pl/4344-router-3g-umts-h ... 03363.html
    http://allegro.pl/router-z-wi-fi-do-mod ... 71754.html

Chciałbym się również dowiedzieć jak to wygląda z prędkością internetu:
    Jeśli teraz mam 2mb/s to czy ta prędkość zostanie podzielona na te trzy urządzenia czy każde urządzenie będzie miało tą samą prędkość 2mb/s ?

Proszę o radę :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Zamiast linków z allegro podaj modele które cie interesują
    Mogę ci polecić TP-LINK TL-MR3420 lub nieco słabszy model TL-MR3220
    Internet będzie dzielony na wszystkie komputery, a czy równo zależy od konfiguracji QoS w routerze
  • Poziom 8  
    nie wiem co ma mnie interesować bo się w ogóle na tym nie znam, dlatego zależy mi na łatwej konfiguracji.

Wiem tylko, że router powinien być kompatybilny z moim modem Huawei E156g.
  • Poziom 39  
    Każdy trzeba ustawić ale jak nigdy tego nie robiłeś to jaki byś nie dostał router i tak będzie to dla ciebie trudne, modele które ci podałem obsługują twój modem
    Większość routerów jak i te które ci podałem posiadają tzw Quick Setup no i instrukcje obsługi
  • Poziom 8  
    potrzebuje Wi-Fi, ale jestem w stanie ogarnąć instalację routera jednak nie w stopniu bardzo skomplikowanym.

Przemyślę ten router MR3420 bo widzę, że ma bardzo dobre opinie.