Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór wzmacniacza samochodowego

08 Gru 2011 20:47 4370 2
  • Poziom 1  
    Witam szanowne audiofilskie grono!! :D Jestem w trakcie budowania swoje pierwszego porządnego zestawu car-audio w samochodzie Civic EJ9. Do rzeczy:

przód: JBL Power p6550c 90W rms
    tył: Infinity Ref 9623i 100W rms
    jednostka sterująca: Pioneer DEH-2300ub
    wzmacniacz: :?: :?:

Wiem wiem, najlepiej tył sobie odpuścić i zamiast tego wrzucić skrzynie. Niestety bagażnik mam mały i jest mi bardzo potrzebny, a w oryginalnych miejscach schludnie i idealnie pasują.
    Wygląda to mniej więcej tak :

Dobór wzmacniacza samochodowego Dobór wzmacniacza samochodowego

Drzwi jak i tył zostanie wygłoszony. Jesli chodzi o muzykę to słucham wszystkiego po trochu (dubstep, rap , rock ) nie za głośno. (tak bym mogł z ew.pasażerami porozmawiać). Jesli zaś chodzi o kwestie wzmacniacza zastanawiam się nad
    JBL 75.4
    Infinity Ref 7541a
    a nawet Jbl GTQ 400

Są to wzmacniacze powyżej 100W w RMS
    Czy do tego zestawu jakim dysponuje nie będą za mocne ?? Jak wygląda sprawa ze zużyciem energii. Mozę coś bardziej słabszego np 75w na kanał ?? Możecie mi pomoc w doborze odpowiedniego wzmacniacza, który mógłby ładnie napędzić ten system.??

BTW. Co z tyłem. Czym najlepiej te plastiki wygłuszyć. jakie kable użyć. mogą byc 1,5mm ??

Pozdrawiam.

Od czegoś trzeba zacząć =) odsłuchiwałem rowniez hertze eks 165, które sa chwalone przez wielu z was. Niestety kolega miał je zamontowane bez wygłuszenia. Tweetery piskliwe woofery grały ładnie, ( jak na dzwi bez wygłuszenia) dynamicznie lecz po odsluchu infinity 6523sc musiałem stwierdzić, iż nie schodzą tak ładnie nisko przy zachowanym dobrym srodku ;) przeczytalem FAQ i przynajmniej wyjasniona mam kwestie sr. kabli. Wzmacniacz wolałbym mieć ok 100W w rms by lepiej kontrolować głośniki. Widze jednak ze nikt nie chce mi pomoc zarowno w kwestii dobory wzmacniacza jak i tez w pomocy wygłuszenia :( po przeczytaniu wielu tematow chyba usunę glosniki z tyłu. Zobaczymy czy bez ładnego basu który dochodził z nich dalej bede zadowolony z przeróbki. I w tym momencie będę szukać 2kanałowki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Na start polecam FAQ Nazara jest w podwieszonych.
  • Użytkownik usunął konto