Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW PASSAT B5 sterownik drzwi duży pobór prądu?

08 Gru 2011 21:21 7398 10
  • Poziom 27  
    VW PASSAT B5 ,1997R z pierwszych modeli ,w aucie rozładowuje się akumulator,szukając znalazłem usterkę w sterowniku drzwi kierowcy jest za duży pobór prądu ok. 0,59A od odpięciu go spada po kilku sekundach jak komfort wchodzi w uśpienie jest już 0,03A czyli prawidłowe,jest możliwość naprawy tego sterownika czy wymiana tylko?Przypominam ze sterownik jest zespolony z włącznikami szyb i włącznikiem zamka sterowanie szyb 4szt.
  • Poziom 28  
    Sprawdzałeś przy aku. na zamkniętym aucie czy przy bezpiecznikach?
  • Poziom 27  
    Sprawdzałem przy akumulatorze pobór przy zamkniętych drzwiach(zasymulowałem ze są zamknięte)

Dodano po 3 [minuty]:

Co w tym sterowniku może pobierać taki duży pobór prądu?wizualnie płytka jest ok,żadnych widocznych uszkodzeń.
  • Poziom 28  
    Sprawdź jeszcze moduł komfortu, odłącz i zobacz czy prąd spadnie.
  • Poziom 27  
    Przy akumulatorze robiłem pomiar drzwi wszystkie zamknięte zamki nie zaryglowane.
  • Poziom 27  
    Jak odlacze komfort nie ma roznicy w poborze przez kilka sek.,jak odlacze panel z drzwi kierowcy jest w nim sterownik to pobor spada do 0,02A,wyglada na to ze sterownik jest trafiony.

Dodano po 17 [minuty]:

Dodam ze auto jak ma drzwi zamkniete a zamki sa otwarte to ma pobor 0,40A ,a jak zamki zamkne to po chwili pobor jest 0,25A,mial ktos podobny przypadek?
  • Poziom 42  
    Dawno temu , w 2004 r , miałem do naprawy sterownik z B5 , ale nie wiem jaki rocznik. Był zalewany systematycznie wodą . Nie pamiętam czy z myjki czy samoistnie /deszcz/. Otwórz i zobacz.
  • Poziom 27  
    Patrzylem sterownik w drzwiach dwa razy i komfort suche wszystko stan idealny wizualnie, ale wyglada na to ze ten sterownik jest uszkodzony jak wypialem go na dwa dni autko pieknie pali jak go podlacze max.dzien i ma juz problem aukmulator nowy,ladowanie 13,8V.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    To szukaj drugiego , używki!
  • Poziom 27  
    ok dzieki za pomoc ;-) a co moze w nim brac taki prad.
  • Poziom 27  
    Wymiana sterownika problem rozwiązała.