Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Funai 2000MKII- Brak pierwszego programu

Bartek* 08 Gru 2011 21:27 1216 5
  • #1 08 Gru 2011 21:27
    Bartek*
    Poziom 8  

Witam serdecznie.Posiadam TV Funai 2000MkII jest to już wiekowy sprzęt, mimo tego tego działał bez zarzutów aż do teraz mianowicie wystąpił brak pierwszego programu,wszelkie próby dostrajania nie dały efektu,wszystkie programy są a tego jednego brak , dodam że tv odbiera programy z anteny kablowej i na innym telewizorze np. Curtis jest jedynka. Czy to może być uszkodzona głowica ? I jeszcze mam pytanie ; TV ma już słabą ostrość ( kontrast ) wyciągniętą na maksa, czy jest możliwość regulacji ostrości na płycie głównej jeżeli tak to który to jest potencjometr czy filtr ? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

0 5
  • #2 08 Gru 2011 21:49
    marian1981.02
    Spec od sprzętu Unitra

Bartek* napisał:
    Czy to może być uszkodzona głowica ?
    Może. A widzisz Ty działy?

0
  • #3 09 Gru 2011 19:35
    mariusz.s
    Warunkowo odblokowany

sprawdź czy przełącza pasma na głowicy ,na jakim kanale masz 1-szy program?Czy inne programy na tym paśmie są?

0
  • #4 10 Gru 2011 19:16
    Bartek*
    Poziom 8  

Witam . Pierwszy program mam na kanale VHFH inne programy na tym pasmie są brak tylko jedynki.

0
  • #6 10 Gru 2011 20:20
    Bartek*
    Poziom 8  

Problem rozwiązany , okazało się że uszkodzona jest głowica , poszukałem w moich zbiorach rupieci i znalazłem do tego modelu pasuje głowica z Samsunga.Po wymianie głowicy program pierwszy jest . Dodam tylko że TV ma już 22 lata i jeszcze śmiga tylko kineskop już słaby :) pozdrawiam

0