Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ile pobiera prądu ładowarka telefonu bez telefonu?

prosiak22 13 Gru 2011 20:40 42184 81
    ziemek56
    Poziom 21  
    prosiak22 napisał:
    ziemek56 napisał:
    Nie dlatego - co zużyjesz, zapłacisz.
    Liczniki łapią rozum nie.

No właśnie mnie się wydaje że rozum łapie a licznik nie.
    Przykład "czułość licznika jest od 1,5 W"
    My pobieramy 0,9W (przykład)
    i jest podłączone tylko te urządzenie, To licznik NIGDY się nie zakręci ? nawet po miesiącu ?
    Dobrze myśle ?

Tylko pamiętaj, że we współczesnym gospodarstwie domowym są:
    Ładowarka "prosiaka"
    telewizor "ziemka" na stand bay
    wideo Wacka stand bay
    i wiele innych uśpionych urządzeń,
    co daje więcej i na pewno rusza licznik KWh :idea: :D
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
    prosiak22
    Poziom 22  
    ziemek56 napisał:

telewizor "ziemka" na stand bay
    wideo Wacka stand bay
    i wiele innych uśpionych urządzeń,
    co daje więcej i na pewno rusza licznik KWh :idea: :D

ale ich nie mam podpiętych do swojego licznika :),
    to już problem elektrowni ... i może to ich nagonka by wyjmować z gniazdka....
    bo co coś mi się wydaję że taka ładowarka nie ruszy tego licznika ...
    Patrzyłem na liczniki ( nie elektroniczne ) i nie mają nic napisane o minimalnym przepływie ...
    W konstrukcji licznika znalezionego w google znalazłem takie coś
    "Umożliwia to zliczanie energii z dokładnością odpowiednio 0,01kWh (10Wh) oraz 0,001kWh (1Wh)"
    Nasz problem ładowarki z tego co wyliczył KaW jest 2W/24h
    Czyli nawet nie drgnie po roku ?
    może ktoś z elektowni coś się wypowie ? ?? ?
    Kondesator Ty mi podjeżdżasz elektownią ?
    pisz co myślisz ?
    KaW
    Poziom 34  
    Po wpisaniu w GOOGLE "czułość elektronicznego licznika energii elektrycznej"
    w którejś linijce jest opisany patent poprawiajacy znacznie czułość licznika en. elektrycznej.
    prosiak22
    Poziom 22  
    witam
    chyba w 6 ale to dotyczy "Układ do zapobiegania umyślnemu fałszowaniu wskazań elektronicznego licznika energii elektrycznej"
    ale za to niżej dziennik ustaw z 2001 mówi
    ..."
    § 8. 1. Moc pobrana przez każdy tor napięciowy dla znamionowych wartości napięcia,
    częstotliwości i temperatury nie powinna przekraczać dla liczników:
    1) indukcyjnych klasy dokładności 2:
    a) jednofazowych: 2 W i 8 VA,
    b) wielofazowych: 2 W i 10 VA;
    2) indukcyjnych klasy dokładności 0,5 i 1 jednofazowych i wielofazowych: 3 W i 12 VA;
    3) statycznych klasy dokładności 0,2; 0,5; 1 i 2 jednofazowych i wielofazowych: 2 W i 10 VA. "
    Czyli dalej 2W ...
    I co teraz ? ?
    Ma ktoś licznik ? i mógłby ktoś zrobić doświadczenie czy przez tydzień się ruszy ?
    Bardzo ładnię proszę :)
    huluk
    Poziom 31  
    Witam!
    Dołączę do tematu swój pomiar: Ładowarka DELTA ELECTRONICS C39280, pasująca do siemensa ME45, 5V 0,4A podłączona do Voltcraft Energy Loggera 4000 nie uruchomiła go ani razu - po całej nocy czas pomiaru wynosił 0.

edit: zrobiłem pomiar kontrolny - zasilacz transformatorowy klasyczny wtyczkowy, 7,5V 1A bez obciążenia na tym samy mierniku wygenerował pobór 1,4W, 6,3VA CosPhi 0,22. Zasilacz impulsowy do kamery Sony (8,4V 1,7A) wygenerował na mierniku chwilowy pobór w momencie włączania, następnie miernik przestał rejestrować - wskazania 0,00.
    prosiak22
    Poziom 22  
    "Licznik kosztów energii Voltcraft Energy Logger 4000
    Dalsze dane techniczne Pomiar obciążenia: 1Wh - 9999 kWh Rozdzielczość 0,1 W"

to jeżeli takie urządzenie nie pokazuje pomiaru to mogę się założyć że nawet najlepszy elektroniczny licznik też nie wykaże :)
    a zatem miałem rację "nagonka jest przez elektrownie bo kradniemy im prąd"
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
    kybernetes
    Poziom 39  
    Prosiak22, przestań głupoty gadać i oczerniać nasze elektrownie. W jakim świecie Ty żyjesz, że nie słyszałeś nigdy o "ekooszołomach" i ich ideologii? Kto inny wpadłby na taki idiotyczny pomysł jak nie ta sekta?
    prosiak22
    Poziom 22  
    ok no może Masz i tu rację.
    Ale czy moje rozumowanie jest złe, że liczniki tego nie wyłapią ?
    ziemek56
    Poziom 21  
    prosiak22 napisał:

a zatem miałem rację "nagonka jest przez elektrownie bo kradniemy im prąd"

Nie po prostu nie płacisz bo urządzenie pomiarowe nie zarejestrowało zużycia.

I nie ma to nic wspólnego z EKOteroryzmem :D
    Chris_W

Poziom 37  
    Elektrownia więcej traci na złym kosinusie fi (prąd w "drutach" płynie, ale tylko jego część u użytkownika zamiania się na pracę i jest przez niego płacona - reszta jest w efekcie mocą bierną).
    huluk
    Poziom 31  
    Dodam jeszcze do tego wątku wyniki 2 pomiarów sprzętu "mocniejszego" (tymże samym Voltcraftem 4000) - może komuś się przyda przy wyliczeniach albo planowaniu wydatków na energię elektryczną ;)

Zasilacz od laptopa MSI, Delta Electronics ADP-65HB, 19V 3,42A:
    - bez podłączonego sprzętu: 0,3W 6,8VA cosφ 0,05
    - z podłączonym lecz wyłączonym laptopem, bez akumulatora: 1,9W 9,4VA cosφ 0,20
    prosiak22
    Poziom 22  
    Czy mi się wydaje czy nawet z podłączonym ale wyłączonym laptopem nie ruszy licznika ?
    "a) jednofazowych: 2 W i 8 VA,"
    Dobrze myślę ?
    Czy te 9,4VA też ma znaczenie ? bo tu już przekracza ?
    phanick
    Poziom 28  
    Panowie, nie wiem jak jest z ładowarkami, ale np tuner satelitarny (Ferguson 7318) w trybie standby grzeje się tak, że dotykając jego metalowej obudowy da się wyczuć ciepło, więc chyba taka moc jest powyżej wata.

Kiedyś w lato chyba piorun w niego strzelił, coś się zwarło i obudowa była po prostu gorąca.. A ja to wyczułem dopiero po paru dniach ;-)
    huluk
    Poziom 31  
    Jeśli aż tak się grzeje to chyba nawet kilkanaście W idzie w ciepło. Albo serwis albo samodzielna diagnoza. Sprzęt na "jałowym" nie powinien się grzać. Chyba, że jest źle zaprojektowany i "miał tak od nowości". Jeśli tak to wymienić na inny albo wyłączać z sieci.
    soadfan
    Specjalista elektryk
    Będąc w technikum robiliśmy pomiary urządzeń pracujących na biegu jałowym. Wyniki nas bardzo zdziwiły otóż wyszło, że zasilacz na biegu jałowym pobiera 20% mocy znamionowej... To jest stosunkowo dużo licząc to ile w obecnych czasach mamy urządzeń na tzw. STAND-By
    prosiak22
    Poziom 22  
    Tak sobie pomyślałem, że te nowe żarówki LED ( moc 1W ) też nie ruszą licznika
    huluk
    Poziom 31  
    Nawet jeśli, to jaki ma sens praktyczny podłączanie za licznikiem jednej, jedynej żaróweczki 1W na cały dom i nic poza nią ??
    prosiak22
    Poziom 22  
    ciekawe czy są 0,5Watowe to już przy 4 miało by sens :)
    phanick
    Poziom 28  
    Może można poprosić ZE o sto liczników, wtedy za każdym podłączyłoby się jedną żaróweczkę.
    huluk
    Poziom 31  
    I sto opłat za montaż i sto abonamentów? Chyba się nie zwróci ;)
    ziemek56
    Poziom 21  
    Satysfakcja gwarantowana, za resztę zapłacisz kartą ... tylko po co ?