Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig V1000 i głośniki Grundig Box M600 pytanie...

SMTrzyMaj 08 Gru 2011 21:53 3146 14
  • #1 08 Gru 2011 21:53
    SMTrzyMaj
    Poziom 7  

Witam posiadam już ponad 2 lata ten zestaw, jestem zadowolony poniewaz zapłaciłem za całość 50 zł. Chciał bym się dowiedzieć o tym sprzęcie czegoś więcej.

Opłaca się inwestować w nowe kolumny do tego wzmacniacza? Jeśli tak to jakie?

Ponieważ te kolumny powoli zaczynają się sypać, w jednej przestał mi działać głośnik niskotonowy i wysoko tonowy a w drugiej wysoko tonowy. Teraz zastanawiam się czy warto wymieniać głośniki czy kupić nowe kolumny?? A może cały zestaw było by dobrze wymienić??

Pokój to jakieś 20 m2

0 14
  • #2 09 Gru 2011 15:04
    SMTrzyMaj
    Poziom 7  

to jak mogę prosić o pomoc?

0
  • #3 09 Gru 2011 15:15
    benek161
    Poziom 21  

To może łaskawie podałbyś budżet, rodzaj muzyki... Na nadmiar szklanych kul nikt nie narzeka

0
  • #4 09 Gru 2011 15:36
    SMTrzyMaj
    Poziom 7  

hmm miałem nadzieje najpierw uzyskać odpowiedz na pytania typu czy ten wzmacniacz się nadaje do czegoś jeszcze i czy warto inwestować w te moje malutkie kolumny pod ten wzmacniacz ;)

Ale ok najczęściej słucham: reggae dancehall ruffneck hip-hop trochę rocka.

Sprzęt podłączony mam do swojego pc z zintegrowana karta dźwiękową 7+1

Chciał bym się zmieścić w 300 zł jeśli chodzi o głośniki myślałem nad pozostawieniem obudowy od starych i włożeniu nowych głośników :)

A jeśli to nie wypali to albo kupić jakieś dwie kolumny albo złożyć sam :)

0
  • #5 09 Gru 2011 16:14
    benek161
    Poziom 21  

Cytat:
    Chciał bym się zmieścić w 300 zł jeśli chodzi o głośniki myślałem nad pozostawieniem obudowy od starych i włożeniu nowych głośników Smile

Tak nie da rady, przede wszystkim objętość i zwrotnicę nie będą się nadawać. W tym budżecie nie poszalejesz ale jakieś arcusy na seasach i vifach wyrwiesz. Ewentualnie jeśli ci się podoba dźwięk z tych boxów to proponuję rozejrzeć się za podobnymi, wyższymi modelami
    Cytat:
    A jeśli to nie wypali to albo kupić jakieś dwie kolumny albo złożyć sam Smile

DIY w tej cenie jest całkowicie nieopłacalne

0
  • #6 10 Gru 2011 15:56
    SMTrzyMaj
    Poziom 7  

Ale widziałem dużo projektów o takiej wielkości obudowy wiec dlaczego się nie da chodzi o cenę? Mogę coś dorzucić zawsze i wymienić zwrotnice wraz ze wszystkimi głośnikami.
    Pytanie tylko ile by to kosztowało i jakie głośniki byście mi polecili żeby włożyć??

Powiedzmy ze to na początek a z czasem zrobił bym sobie dwie kolumny podłogowe trójdrożne ponieważ mam sprzęt do tego potrzebny i materiał tzn. drewno, płyty itp. musiał bym tylko dokupić głośniki przetwornice itp. powiedzmy za 500-600 zł i dal bym rade.

0
  • #7 11 Gru 2011 20:12
    SMTrzyMaj
    Poziom 7  

Ok trochę rozejrzałem się na forum i już jestem zorientowany czego chce. Wiem tez jak się do tego zabrać. Okazało się nawet ze mam bardzo blisko do miejsca gdzie mógł bym zakupić większość potrzebnego mi sprzętu :D
    Będę wzorował się tym projektem https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1416396.html co wy na to?
    I mam prośbę powiedzcie mi coś na temat mojego wzmacniacza co o nim myślicie nadaje się do czegoś w ogolę??
    Czy muszę myśleć o zakupie lepszego pod te DIY do których dałem linka?

0
  • #9 11 Gru 2011 20:22
    SMTrzyMaj
    Poziom 7  

dlaczego szkoda kasy? Projekt będzie kosztował mnie tyle co głośniki, zwrotnica, kable. Resztę posiadam lub sobie załatwię za darmochę albo grosze. A wszystko co mi potrzebne mam pod nosem i mnóstwo wolnego czasu tzn do stycznia, dlatego myślałem o własnym projekcie...

A twoim zdaniem kolego lepiej wyjdę jeśli kupie używki? Why?

0
  • #11 11 Gru 2011 20:54
    SMTrzyMaj
    Poziom 7  

szczerze to sa okropne a 600 zl to ja napewno nie wydam na wlasny projekt i bede mial takie jak tylko beda mi sie podobaly do tego sprzet bedzie nowy :) moze inny argumenty ??

Albo zadam takie pytanie ktore beda lepsze w odsluchu te arcusy z allegro czy te DIY?

0
  • #12 11 Gru 2011 21:18
    benek161
    Poziom 21  

No napisałem że zdecydowanie lepsze arcusy.
    Trochę nie rozumiem Twojego podejścia do tematu: zadałeś pytanie na forum technicznym i oczekujesz rzeczowej odpowiedzi, dostałeś ją, przysłowiową kawę na ławę ale twardo twierdzisz że wiesz lepiej. Twoje pieniądze, Twoja sprawa jak zainwestujesz

Cytat:
    600 zl to ja napewno nie wydam na wlasny projekt

Policzmy: głośniki 360zł+ zwrotnice, b-r, porty 200zł + klej, duperele 50zł + wysyłki min 30zł i wychodzi ponad 600zł. Poza tym tak to można sobie liczyć, zawsze coś wyjdzie po drodze. Nie masz doświadczenia więc nie wiesz co ile kosztuje

0
  • #13 11 Gru 2011 22:49
    SMTrzyMaj
    Poziom 7  

Ok rozumie, upierałem się ponieważ chciał bym stworzyć coś o unikalnym wyglądzie i pasującym do mojej wizji pokoju, a zarazem coś co będzie estetyczne. Czego nie mogę spodziewać się po używanych ponadczasowych kolumnach z lat 80\90. Mam nadzieje ze rozumiesz? Dochodzi do tego fakt iż, mój przyjaciel od ładnych kilku lat pracuje przy meblach i wie o co chodzi w tym fachu. A za razem dzięki temu mam dostęp do wszystkich niezbędnych narzędzi oraz materiału którego jeszcze nie posiadam w domu, w obrębie stolarskim oczywiście. Dlatego miał bym to za friko :) Zostaje tylko elektronika która mogę zakupić w siedzibie dystrybutora STX'ów w Józefowie 30 km od mojej miejscowości.
    Ale ok rozumie twoje podejście i dziękuje za to ze mnie uświadamiasz :)

Mam do ciebie jeszcze dwa pytania.
    A dokładniej czy mój wzmacniacz nadaje się do czegoś? (ponieważ od początku nikt nie wypowiedział się na ten temat)
    I drugie oprócz Arcusow co jeszcze polecisz kolego?

0
  • #14 12 Gru 2011 06:54
    benek161
    Poziom 21  

Niestety, przy tym budżecie musisz wybrac: albo ma dobrze grac albo wygladac. co do wzmacniacza, zostaw go sobie, nie jest taki zły. jesli chcesz koniecznie łapać sie za diy to musiałbys uzbierać minimum 800-900zl. na allegro czasami mozna kupic bardzo ciekawy, sam komplet głośników ze zwrotnicą. miałbyś wtedy zestaw na lata

0
  • #15 12 Gru 2011 19:20
    SMTrzyMaj
    Poziom 7  

ok dzięki za pomoc :) A może wiesz ile on jest warty w przybliżeniu?

0