Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór głośników gotowych w niskim budżecie.

Rafciux 08 Gru 2011 23:30 1841 22
  • #1 08 Gru 2011 23:30
    Rafciux
    Poziom 7  

Witam
    Chciałbym państwa prosić o pomoc w doborze głośników,już trochę o tym poczytałem lecz mam póki co takowe pytanie.
    Co to są za głośniki?
    http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-tonsil-i1984335254.html
    Z tego co poszukałem są one chyba 60w,powiedzcie opłaca się kupić te kolumny?
    Zestaw miał by grać coś przy pokroju pionerra A-333.
    Z góry chciałem podziękować za pomoc.

0 22
  • Pomocny post
    #2 09 Gru 2011 09:02
    indianin11
    Poziom 20  

Ja bym ich nie brał.To kupowanie w ciemno bo na fotach nie widać w jakim stanie są głośniki.Ile kasy masz przeznaczone na kolumny i w jakim pomieszczeniu miały by grać?

0
  • #3 09 Gru 2011 09:36
    Rafciux
    Poziom 7  

Głośniki te są w Szczecinie,więc mógł bym je obejrzeć przed kupnem.
    Ogólnie jako model tych głośników warto na nie wzracać uwagę?
    Czy w tej cenie dostane coś lepszego?
    Pomieszczenie coś około 4x4.

0
  • Pomocny post
    #4 09 Gru 2011 10:09
    wariato
    Poziom 43  

Nie przypomnę sobie teraz modelu tych kolumn ale są to chyba jakieś Diory. Ogólnie niezbyt interesujące kolumny.
    Określ maksymalny budżet na kolumny a coś się doradzi.

0
  • #5 09 Gru 2011 10:32
    Rafciux
    Poziom 7  

Na kolumny mam do przezaczenia właśnie z 300zł,później będą jakieś samoróbki a te pójdą gdzie indziej (samoróbki to w następnym roku).

0
  • Pomocny post
    #6 09 Gru 2011 11:21
    wariato
    Poziom 43  

Do 300zł dostaniesz: Diora Polaris 120, Alton/Mildton 70/80, Voyager 200, Tonsil Samba lub Soundfindery.

0
  • #8 10 Gru 2011 17:02
    wariato
    Poziom 43  

Samby mają specyficzne brzmienie, bardziej "cofnięty" bas. Scherzo za to trudniej ustawić, bo bas wyprodukują spory, jednak czasem może się objawić dudnieniem w małym pomieszczeniu lub w bliskim kontakcie ze ścianą, szczególnie tylna ścianka. A to za sprawą otworów BR z tyłu.
    Generalnie jeśli już to brałbym coś mniejszego niż Scherzo. W 16m2 może być im ciasno.

0
  • Pomocny post
    #10 11 Gru 2011 00:27
    wariato
    Poziom 43  

Jakoś nie przemawiają do mnie te kolumny, raz że uszkodzone a dwa to że zalatują mi tanią, budżetową konstrukcją. Jak coś siądzie to nie wymienisz bo nie dostaniesz do tego zestawu naprawczego.

A o tym wzmacniaczu się nie wypowiem.

0
  • #11 11 Gru 2011 01:02
    Rafciux
    Poziom 7  

Powiedz mi kolego jeszczę jedno rzecz.Jutro jadę na takie cotygodniowe targi i właśnie często trafiają się wzmacniacze/głośniki różnej maści co do głośników to będę rozglądał się za wyżej wymienionymi przez Ciebie,ale chciałbym wiedzieć na co patrzeć przy wyborze wzmachola?
    Które parametry najważniejsze,aby wiedzieć już coś o wzmacniaczu.

0
  • Pomocny post
    #12 11 Gru 2011 10:03
    wariato
    Poziom 43  

Rafciux napisał:
    ...ale chciałbym wiedzieć na co patrzeć przy wyborze wzmachola?
    Które parametry najważniejsze,aby wiedzieć już coś o wzmacniaczu.

Wzmacniacza jak już, bo nie ma takiego słowa jak "wzmachol". Generalnie to nie da się tego opisać, i zobaczyć gołym okiem. Najlepiej jest taki wzmacniacz wziąć i przetestować, posłuchać brzmienia itd.
    Co mogę doradzić, nie patrz na jakieś kombinowane wzmacniacze, np dorabiane gałki, sztukowane/uszkodzone obudowy, sprawdzaj tylny panel czy nie widać czegoś podejrzanego, pytaj o gwarancje rozruchową, nie kupuj tylko wzmacniaczy/amplitunerów wielokanałowych przeznaczonych do Kina domowego. Nie patrz na błyszczące i kolorowo świecące obudowy bo to zalatuje chińszczyzną.

0
  • #13 11 Gru 2011 11:02
    Rafciux
    Poziom 7  

Witam
    Zakupiłem dzisiaj głośniki Tonsil Voyager nominal power 180w/music power 350w/8 ohmów,działające,z dobrze wyglądającymi głośnikami jedynie w jednym brakuje dwóch bocznych listewek,ale to najmniejszy problem,dałem za nie 150zł więc myśle że się opłacało.Glośniki wyglądają tak samo jak te scherzo co wyżej podałem.
    Powiedzcie mi jeszcze jedno czy warto łączyć głośniki?
    Gdyż w następnym tygodniu do dostania będą tonsile 300 sprawne za 180zł.
    Czyli np.jedne grały by w jednym pokoju a drugie obok bo mam pokój 4x4 przejście w ścianie i kanape/sypialnie/telewizor 3x4
    Jaki wzmacniacz teraz do tego kupić??
    Na wzmacniacz mam około 200-270zł.

0
  • #14 11 Gru 2011 12:14
    wariato
    Poziom 43  

Nie wiem w jakim sensie chcesz łączyć kolumny. Jeśli chodzi o podłączanie do 1 wzmacniacza to nie zaleca się tego jeśli chcesz słuchać wszystkich na raz. Chyba że w jednym pokoju chcesz słuchać na jednym zestawie a kiedy potrzebujesz w drugim to przełączasz i słuchasz w pokoju obok.
    Do 270zł dostaniesz Yamahę A-520 z allegro.

0
  • #15 11 Gru 2011 17:19
    Rafciux
    Poziom 7  

Dzisiaj udało mi się przetestować te głośniki co zakupiłem,jestem w SZOKU o.O
    Testowałem je pod wzmacniaczem kumpla sherwood i miałem nie małego "zonka".
    Kolumny są strasznie głośne,bas też niczego sobie,testowałem je na głośnosći max 50/100 na wzmacniaczu gdyż nie szło wytrzymać,a dopiero przy tej głośności widać wyraźnie że się zaczynają poruszać głośniki basowe.
    Yamaha już zamówiona.
    Powiedzcie jeszcze jaki tuner kupić??
    Na tuner nie zaszaleje gdyż mam ostatki w portfelu coś do 50zł będzie szło kupić?

0
  • Pomocny post
    #16 11 Gru 2011 17:28
    benek161
    Poziom 21  

Cytat:
    Na tuner nie zaszaleje gdyż mam ostatki w portfelu coś do 50zł będzie szło kupić?

Pełno tego na allegro się wala, za te pieniądze kupisz jakiegoś pioneera lub yamahę

0
  • #19 11 Gru 2011 20:04
    wariato
    Poziom 43  

2.5mm to przesada, czasem nawet ciężko jest je włożyć do gniazd głośnikowych. Wystarczy przewód o przekroju 1.5 lub 2mm.

0
  • #21 11 Gru 2011 20:30
    wariato
    Poziom 43  

Obojętnie aby tani i spełniał swoje zadanie.

0
  • #22 13 Gru 2011 18:38
    Rafciux
    Poziom 7  

Mam takie pytanie.
    Posiadam już yamahe a-520
    1.Czy yamaszki tak mają że po przekręcniu na maxa w lewo pokrętła od głośności nie wyłącza się dźwięk?
    2.Jak z podłączeniem z tyłu głośników??
    Jeżeli podłącze głośnik jeden po R-A a drugi pod L-B to jest coś nie tak,gdyż na L obojętnie A czy B zaczyna grać dopiero w 1/4 zakresu obrotu pokrętła od głośności.
    Jeżeli podłącze pod R-A i R-B jest ok ale nie można ściszyć głośników od zera tylko trzeba wyłączyć wzmacniacz.

0
  • Pomocny post
    #23 14 Gru 2011 01:20
    indianin11
    Poziom 20  

Głośniki podpinasz oczywiście oba pod A lub oba pod B. Jeśli ściszysz pokrętło na max to z głośników nie powinien wydobywać się dźwięk.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo