Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool AWM 6101 - wymiana amortyzatorów

rolnikov 09 Gru 2011 00:08 5710 11
  • #1 09 Gru 2011 00:08
    rolnikov
    Poziom 9  

Cześć,
    Po kolejnym praniu przy którym bębęn o mało nie wyskoczył z pralki postanowiłem ją rozbrać - to co ujrzałem przedstawiam na zdjęciach.
    Ogólnie na pierwszy rzut oka połamane są oba zaczepy amortyzatorów. Mimo to na wysokich obrotach chodziła znośnie. Jednak dziś kiedy pękł chyba drugi z zaczepów, kiedy ręką kręce to trochę szura - łożysko?

1. Wymiana amorka nie powinna być chyba trudna - tylko nie wiem co kupić. Widziałem sporo zamienników po ~20zl, widziałem też same zaczepy, jak i oryginalne amorki na http://north.pl/ po 50zl. Czy doradzicie mi co kupić?

2. Czy wymieniać odrazu łożysko? czy jest to takie hop-siup czy zrobić amorki i zobaczyć jak będzie banglać?

UPDATE: Szuranie to dźwięk silnika - chyba naturalny ?

Whirpool AWM 6101 - wymiana amortyzatorów Whirpool AWM 6101 - wymiana amortyzatorów Whirpool AWM 6101 - wymiana amortyzatorów

0 11
  • #2 09 Gru 2011 00:21
    zhudomel
    Specjalista AGD

rolnikov napisał:
    kiedy ręką kręce to trochę szura - łożysko?
    - mogło coś wpaść między bęben a zbiornik.
    rolnikov napisał:
    zrobić amorki i zobaczyć jak będzie
    - oczywiście.

1
  • #3 09 Gru 2011 00:22
    rolnikov
    Poziom 9  

OK, a pytanie number one: co kupić .pl ;)

1
  • Pomocny post
    #4 09 Gru 2011 00:36
    zhudomel
    Specjalista AGD

Te po 20 to nie koniecznie są zamienniki. Mogą być takie same jak po 50. Myślę, że lepiej całe amortyzatory.

0
  • #5 09 Gru 2011 00:37
    rolnikov
    Poziom 9  

Dzięki. próbowałem zdjąć resztki mocowania z amorka i chyba łatwiej będzie wymienić go w całości :) Jutro coś upoluję.
    Dzięki za radę!

0
  • #6 09 Gru 2011 09:59
    chris0
    Poziom 14  

Jak chcesz to mam na sprzedaż nowe amortyzatory w cenie 15 zł/szt (+przesyłka)

0
  • #7 09 Gru 2011 20:13
    rolnikov
    Poziom 9  

Dzięki, ale wczoraj w nocy zdążyłem zamówić

EDIT: przyszły amortyzatory za 33zl z przesyłką - mają parę prań za sobą i póki co jest wszystko OK. Wymiana banalnie prosta pod warunkiem że położy się pralkę na boki aby mieć dostęp przez dziurę w dolnej płycie.

0
  • #8 19 Lut 2014 20:31
    Dafi_
    Poziom 2  

Witam.
    Podobnie jak założyciel tematu, mam problem z amortyzatorem (urwał się zaczep). Znalazłem zamienniki i pytanie, który wybrać? Różnią się dosyć znacznie ceną. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z tymi amortyzatorami?
    SS2-DQ-CLMW-E80 22,90
    CN0-YY-CLMW-E80 22,90
    YI1-5H-CLMW-E80 44,85
    Wszystkie dostępne w sklepie north.pl (nie mogę dodać bezpośrednio linków ze wględu na zbyt małą liczbę postów).
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

PS.
    Przepraszam za archeologię, ale wolę odkopać stary temat niż zakładać nowy o tym samym.

0
  • #9 19 Lut 2014 20:42
    chris0
    Poziom 14  

W dalszym ciągu mam na sprzedaż takie amortyzatory w cenie 15 zł/szt (+przesyłka).
    Oczywiście są nowe, wystawiam paragon.

0
  • #10 20 Lut 2014 09:50
    rolnikov
    Poziom 9  

Wiele pewnie nie poradzę w sprawie konkretnych modeli - kupiłem wyglądający identycznie jak oryginalny na alllegro - wcale nie najdroższy.

Do dziś pralka działa :) chociaż mam wrażenie jakby ten amortyzator był bardziej miękki i bęben jednak zachowuje się trochę mniej stabilnie.

pozdr.

0
  • #11 21 Lut 2014 12:36
    Dafi_
    Poziom 2  

Rozumiem. Jeszcze jedno pytanie. Przy założeniu, że zepsuty jest tylko jeden amortyzator, to wystarczy wymienić ten jeden uszkodzony? Czy lepiej wymienić oba, żeby pracowały takie same?

0
  • #12 21 Lut 2014 13:29
    peter falk
    Specjalista AGD

Dafi_ napisał:
    Czy lepiej wymienić oba, żeby pracowały takie same?

Zaleca się wymianę obu jednocześnie.

0