Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens SID 803 - ubity BDMem.

09 Gru 2011 01:00 4085 8
  • Poziom 8  
    Witam. Mam padnięty sterownik SID803 z citroena 1.6HDI. Padł mi on na stole przez moją głupotę. Kiedy nie chciał połączyć się z BDMem odwróciłem adapter i ponownie kliknąłem "+12V ON". Oczywiście sterownik się nie połączył za to pobór prądu spadł mu z typowych 0.33A do 0.22A. Po tym zabiegu auto nie odpala a lexia pokazuje błąd komunikacji ze sterownikiem silnika (F015 - błąd zapisany w BSI). Zapewne w całej swej głupocie ubiłem ECM lub jego zasilanie. Flash AMD dostaje 3.3V. Nie mogę wykryć żadnego napięcia przy ECMie ale nie mam schematu tego sterownika (i się nie łudzę, że go zdobędę) więc może źle sprawdziłem. Czy ktoś może mnie naprowadzić na trop co posprawdzać by uratować ten sterownik czy może po takim zabiegu jak wykonałem pozostaje tylko kupić inny i przerzucić eeprom i flasha? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.
  • SterControl
  • Poziom 23  
    Witam musisz kupić inny sterownik przegrać EPROM Flash i zrobić sumę kontrolną.
    Ps musisz kupić zgodny z SW i HW .
  • Poziom 19  
    Jak kupi z takim samym sw to po co ruszać
    flash.
  • SterControl
  • Poziom 20  
    Obawiam się że samo przegranie Eepromu i flesha nie załatwi sprawy.Myślę ze jeszcze w procku.Tak mają nowsze sterowniki.Ale ciekawy jestem jak sobie z tym poradzi.
  • Poziom 27  
    sid803 w 1.6 hdi gdzie był edc16
    ciekawe
  • Poziom 19  
    No chyba w 1.4 były.
  • Poziom 19  
    ale sobie pod górkę robisz, weź drugi ecu zrób go jako czysty i dopisz testerem.
  • Poziom 18  
    mota88gb napisał:
    No chyba w 1.4 były.

no nie były chyba to pchła
  • Poziom 20  
    dylan1 napisał:
    ale sobie pod górkę robisz, weź drugi ecu zrób go jako czysty i dopisz testerem.

I tu masz Tomku rację:-))).