Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FUjitsu Siemens Amilo Pro v3505 procesor

09 Gru 2011 08:15 5146 11
  • Poziom 12  
    Witam

Posiadam laptopa Fujitsu Siemens Amilo Pro v3505 z procesorem T2250.
    Chciałem zmienić mu procesor na Core2Duo T5750, wcześniej się upewniając że ta płyta główna obsługujeprocesoryCore2Duo do modelu T7200.
    Zakupiłem procesor T5750 zamontowałem i ku mojemu zdziwieniu laptop nie odpalił, świeci się tylko lampka zasilania 2 razy mrugnie lampka od dysku twardego i nic więcej się nie dzieje.
    Pomyślałem sobie że procesor jest uszkodzony więc dorwałem laptopa lenovo 3000 n200 i tam zamontowałem T5750 i wszystko działa. W lenovo miało założony procesor T2390 więc włożyłem go do mojego Fujitsu i nadal komp nie działa a teoretycznie procesory Dual Core do modelu T2450 obsługuje.

Czy ktoś może wytłumaczyć mi o co chodzi bo zgłupiałem??

Wienia
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    Jaki masz chipset na płycie (CPU-Z) oraz czy aktualizowałeś bios do najnowszego przed wymianą procka? Twój stary procesor jest na szynie 533 a nowy na 667.
  • Poziom 12  
    Tak jest wgrany najnowszy BIOS.
    Wiem że stary procesor jest na szynie 533 a nowy na 667 ale z instrukcji pisze że płyta obsługuje te dwa rodzaje szyn.
    Chip płyty głównej to i945gm
  • Moderator - Komputery Serwis
    Czy oby na pewno procesor został prawidłowo umieszczony w gnieździe i dobrze podpięte chłodzenie? Po wymianie procesora wyjmij baterię od biosu na ok. 5 minut i włóż ponownie.
  • Poziom 12  
    Procesor jest osadzony prawidłowo, bateria wyciągnięta na dłużej niż 5 minut i nic to nie daje

Dodano po 2 [godziny] 52 [minuty]:

czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły.
    Wystarczy że zainstaluje inny procesor niż fabrycznie czyli T2250, nieważne czy na szynie 533 czy na 667 to laptop się nie uruchamia, wstaje tylko na fabrycznym procesorze. Czy możliwe jest że a płycie głównej są jakieś zworki do przestawiania rodzaju procesora tak jak miało to miejsce w starszych płytach desktopowych??
  • Moderator - Komputery Serwis
    wienia napisał:

Wystarczy że zainstaluje inny procesor niż fabrycznie czyli T2250, nieważne czy na szynie 533 czy na 667 to laptop się nie uruchamia, wstaje tylko na fabrycznym procesorze.

Czy próbowałeś na kilku różnych procesorach (bo tak piszesz), czy wciąż wkładasz tylko T5750 i stwierdzasz iż na innych też nie chodzi?.
  • Poziom 12  
    Próbowałem jeszcze T2390, T2450 i też nie działają działa tylko T2250
  • Poziom 24  
    Ciekawe kolego w jaki sposób chciałeś wcisnąć procesor o podstawce P na miejsce procesora o podstawce M. W przypadku tego FS'a zadziała np. T5600 (2x1,83GHz) , który jest na starszej podstawce, T5750 jest już na nowszej więc nie uruchomi się. T7200 też powinna łyknąć T7400 również, ale nie założysz już na przykład T7300, lub T7500.
    Patrz na wcięcie nóżek na Sockecie.

Rady kolegi :
    RADU23 napisał:
    Czy oby na pewno procesor został prawidłowo umieszczony w gnieździe i dobrze podpięte chłodzenie? Po wymianie procesora wyjmij baterię od biosu na ok. 5 minut i włóż ponownie.

możesz schować w kieszeń bo to się sprawdza w przypadku kompów stacjonarnych, ale nie w przypadku Laptopów, w których BIOS nie pozwala na przetaktowanie procesorów.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    No ale kolego procesor wchodzi bez żadnych problemów
  • Poziom 24  
    Nie ma to znaczenia, wcięcie nóżek jest inne niż powinno być i nic z tym nie zrobisz .

Może to Ci rozjaśni sprawę : Jeden z nich to T5600 (tak samo jak T7200 i 7400) a drugi to T5750. Widzisz różnicę ? Bo ja tak !

Sam 2 dni temu zakładałem dokładnie do tego modelu procesor Core 2 Duo zamiast "Cielaka" i niestety pasują tylko core2duo starszej generacji.
    Nie zmusisz tego sprzętu do działania z nowszymi prockami. A to że producent zainstalował uniwersalną podstawkę (tylko jeden pin na krawędzi zaślepiony zamiast dwóch) to nie zmienia faktu, że i tak płyta przygotowana jest do obsługi tylko jednego rodzaju procesorów (w tym wypadku starszych Core2duo i dual-core)
  • Poziom 24  
    Wszystkie na socket M pasują. Wiem bo mam taki sam laptop. Największy procek jaki wchodzi to T7200
  • Poziom 12  
    Dzięki bardzo za podpowiedzi, miałem podobny problem jak wstawiłem procesor T5250 to był czarny ekran i podejrzewałem kartę grafiki, taśmę od matrycy a tu taki szkolny błąd. Teraz siedzi T5600 i wszystko pięknie śmiga. Kolega "djasek" pięknie to wytłumaczył, jeszcze raz dzięki.