Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki tani sprzęt audio do domu?

Kill2005 09 Dec 2011 11:12 5447 21
    Kill2005
    Level 11  
    Od jakiegoś czasu myślę jak polepszyć swoje audio przeglądam różne wątki na tym forum ale wciąż nie znalazłem pomocy mianowicie posiadam amplituner 5.1 (Pioneera) i do tego dwie ZG15 które lekko mówiąc mnie nie wystarczają, raz że przy większym natężeniu jedna z nich dostaje jakiś dziwnych trzeszczeń dwa że brakuje mi w nich basu, głośniki w tych kolunach są po regeneracji, pokój 12m2. Chciałbym czuć ten bas już przy niskiej głośności i tu pytanie czy do tego lepiej dokupić jakiś subwoofer czy może jakieś nowe kolumny ? A i najważniejsze to chciałem przeznaczyć na to 200-230zł :D W tej cenie według mnie lepiej kupić suba niż słabiutkie kolumienki ?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    basstec
    Level 34  
    Zainwestuj w kolumny, zyskasz lepszy dźwięk w całym paśmie no i trochę wytrzymałości mocowej przybędzie.
    User removed account
    User removed account  
    Kill2005
    Level 11  
    Szkoda bo trochę odstawić te Tonsile bo w gruncie rzeczy nie są "wygrane". A jakiś subwoofer przyda mi się do 5.1 które pewnie kiedyś też złoże tylko kupię TV. Kwota taka więc nie oczekuje hi-endu ale w tej cenie można kupić nawet coś nowego np. Taga lub jakieś używane Yamahy/Magnaty/Cantony przy głośniku 16-20cm.
    Pablo1964
    Moderator
    A ja obawiam się, że wąskim gardłem jest tu amplituner. Nie podajesz modelu, więc przypuszczam, że jest to niska seria a budżetowe amplitunery KD grają w stereo na poziomie boomboksa.
    Kill2005
    Level 11  
    Pablo1964 wrote:
    Nie podajesz modelu, więc przypuszczam, że jest to niska seria .

Nie sądziłem że to na tyle istotne. Model VSX-808 w niemieckim kat 99/00 jaki posiadam był na 3 poz. na 7 modeli od góry.
    Pablo1964
    Moderator
    Jest istotne, pisałem o tym tutaj. Jeżeli sprzęt ma służyć wyłącznie do słuchania muzyki, mimo wszystko zacząłbym od wymiany wzmacniacza.
    User removed account
    User removed account  
    Pablo1964
    Moderator
    To, że nowe kolumny będą kupowane już do docelowego wzmacniacza. A zakup subwoofera do amplitunera KD pracującego wyłącznie w stereo z kolumnami ZG15C jest rozwiązaniem najgorszym z możliwych.
    Kill2005
    Level 11  
    Sprzęt ma być uniwersalny i nie chce zmieniać wzmacniacza.
    alltech2
    Level 21  
    Jak chcesz z tego wyciągnąc więcej to zainwestuj w korektor graficzny minimum 10 pasm na kanał jest tego trochę na aukcjach ebay allegro można coś wybrac.
    Kill2005
    Level 11  
    Nie wykluczam kupna kiedyś korektora ale na chwile obecna sub albo para kolumn.

Z aukcji kup teraz rzuciły mi się w oczy te:

http://allegro.pl/super-kolumny-quadral-300w-gwarancja-okazja-i1977507655.html - niestety podklejane czy to już eliminuje głośnik ?
    -http://allegro.pl/dual-sc-400s-kolumny-warte-kazdej-zlotowki-i1986397466.html to chyba Denon nie Dual ?
    - http://allegro.pl/cat-mbc-313-b-i1966977139.html
    lub z aukcji:
    http://allegro.pl/kolumny-philips-70fb670-00l-i1973643351.html
    wariato
    Level 43  
    Wybrałeś jakieś "egzotyczne" :) kolumny, których nikt pewnie nie słyszał i nic o nich nie powie.
    Do 12m2 i z takim budżetem wystarczą popularne Perfecty 150 - kolumny poprawnie brzmiące w swoim budżecie.
    Kill2005
    Level 11  
    O perfektach czytam że maja słaby bas czyli to ten sam problem co moje tonsile zg15 - to odpada.

Mój plan jest taki. :idea:
    1. Kupić nowy subwoofer
    2. Później dokupić nowe podłogówki + centralny stare dać na satelitki.

Efekt: Mam pełny zestaw 5.1 rozkładając sobie zakup w czasie. A zaczynając od tańszej pozycji. Zakładam że za podłogówki trzeba by dać 600-800zł

Od 3 tygodni śledzę rynek subów i puki co najbliżej jestem tego: nowy a cena przystępna

czy dobrze myślę :?:
    basstec
    Level 34  
    No akurat o perfektach wiele można powiedzieć ale nie to, że mają mało basu, grają bardzo przyjemnie i za tą cenę to bdb wybór ale warunek, oryginalne głośniki basowe inaczej nie warto kupować. Te zg15 to prawie w ogóle nie mają basu jak pamiętam bo dawno ich nie słyszałem więc przesiadka na perfekty to będzie armagedon w pokoju, na tyły byś sobie te stare ewentualnie zostawił.
    Kill2005
    Level 11  
    Za ile można kupić dobre Perfecty ?

Znalazłem wydającą mi się ciekawą pozycje w tej cenie: Co myślicie ?
    Pablo1964
    Moderator
    Kill2005 wrote:
    1. Kupić nowy subwoofer
    2. Później dokupić nowe podłogówki + centralny stare dać na satelitki.

Ad .1. Subwoofer, który nie zamuli dźwięku w muzyce, kosztuje kilka tysięcy złotych. Inwestycja może okazać się więc chybiona.
    Ad. 2. Żeby osiągnąć spójność brzmienia w kinie, wszystkie kolumny (z wyjątkiem subwoofera) powinny pochodzić z tej samej serii. Do ZG15C ciężko będzie dobrać fronty i centralny.

Ale czy Ty rzeczywiście chcesz docelowo sprzęt do filmów? Wydawało mi się, że do muzyki...
    Kill2005
    Level 11  
    basstec wrote:
    http://allegro.pl/tonsil-perfect-150-i1982026740.html

Licytuj

Tu gość za wysyłkę życzy sobie 100zł :| w innej aukcji poszły właśnie za 183zł ...

Pablo1964 wrote:
    Ale czy Ty rzeczywiście chcesz docelowo sprzęt do filmów? Wydawało mi się, że do muzyki...

Na razie muzyka ale w planach kino. W końcu po to kupiłem wzmacniacz 5.1 ....
    Pablo1964
    Moderator
    W takim razie pozostaje chwilowo poczekać a później zwiększyć budżet i kupić zestaw 5.1.
    Kill2005
    Level 11  
    Kupiłem jednak parę używanych kolumn podłogowych. W tej cenie udało mi się wylicytować Kody f51 w bd stanie :D
    Moja ocena:
    - wizualnie bd się prezentują.
    - grają czysto i co najważniejsze niskie tony 3x lepsze niż w starych tonsilach mimo że tu głośniczki tylko 133mm a tam 156mm !
    d87mat
    Level 16  
    Co do Perfectów 150... Moim zdaniem bardzo dobre kolumny. Stosunek jakości co do ceny jest znakomity. Mają bardzo dużo basu, lecz tak jak ktoś wspomniał - tylko na oryginalnych głośnikach. Sam takie posiadam i dałem za nie ponad 300 zł - nie żałuję tych pieniędzy, bo kolumny po regeneracji, na oryginalnych podzespołach i grają na prawdę bardzo przyjemnie. W 100% polecam.