Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przewodność benzyny i czujniki

19gazda62 09 Gru 2011 12:56 1673 5
  • #1 09 Gru 2011 12:56
    19gazda62
    Poziom 9  

Witam. Znalazłem parę postów na temat przewodności elektryki i benzyny. Było tam parę postów (odpowiedzi), że benzyna nie przewodzi elektryczności 12v. Ogólnie nie wiem czy to jest prawda.

Chcę zrobić w moim skuterze dodatkowe diody podłączone do baku, ponieważ moja wskazówka pokazuje pusty bak jak dojdzie do połowy pojemności.

Na pewno wiele userów elektrody, którzy mają dzieci wiedzą na jakiej zasadzie działają grające nocniki.

Właśnie na podobnej zasadzie chcę podłączyć diodę do baku. Cały czas po przekręceniu stacyjki by świeciła lub mrugała (w zależności od zakupionej diody). Kiedy by poziom paliwa zszedł poniżej zastosowanego patentu dioda by przestała działać.

Co powiedzie na taki patent?? Czy sprawdził by się?? Zależy mi na szczerości ponieważ nieważne jak ustawie pływak itp to i tak tak samo pokazuje.

0 5
  • #2 09 Gru 2011 13:06
    robokop
    Moderator Samochody

A weź wpierw benzyne, a potem zawartość nocnika na język - pomimo że żółte, to samkują inaczej, prawda? Z przewodnictwem elektrycznym jest tak samo - słona woda przewodzi prąd, benzyna nie. Tak że z pomysłu z diodą nici.

0
  • #3 09 Gru 2011 14:22
    jonas
    Poziom 19  

Abstrahując od kwestii przewodności benzyny - wprowadzać nieizolowane przewody elektryczne do zbiornika paliwa i ryzykować iskrzenie to mało rozsądny pomysł.

0
  • #4 09 Gru 2011 14:33
    robokop
    Moderator Samochody

jonas napisał:
    Abstrahując od kwestii przewodności benzyny - wprowadzać nieizolowane przewody elektryczne do zbiornika paliwa i ryzykować iskrzenie to mało rozsądny pomysł.

A elektryczne pompki paliwa czy czujniki poziomu? Wręcz pławią się w benzynie.

0
  • #5 09 Gru 2011 14:44
    jonas
    Poziom 19  

Tylko że istniejących na rynku motoryzacyjnym pompek i czujników nie robił druciarz-amator, więc raczej nic tam nie zaiskrzy.

0
  • #6 09 Gru 2011 15:38
    19gazda62
    Poziom 9  

dzięki za wypowiedzi.

0