Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć sygnał z dwóch anten DVB-T do jednego tunera ?

skaktus 09 Gru 2011 13:28 5997 6
  • #1 09 Gru 2011 13:28
    skaktus
    Poziom 37  

Witam.

Zabawa wygląda tak:

-antena zbiorcza w bloku, telewizja cyfrowa, odbiór 15 kanałów, wszystkie polskie
    -antena pokojowa z wzmacniaczem, odbiór 10 kanałów radiowych czeskich, do tego 8 kanałów czeskich TV i część kanałów polskich, ale nie wszystkie

Poprzez "trójnik" podłączyłem do tunera DVBT dwie anteny. Tuner znalazł mi wszystkie kanały. Problem jest taki - mogę odbierać kanały z anteny zbiorczej, do momentu włączenia anteny pokojowej - wówczas sygnał anteny chyba jest za mocny i zakłóca kanały z anteny zbiorczej, ale mogę bez problemu odbierać kanały odbierane anteną pokojową. Jak w takim razie podłączyć dwie anteny, aby nawzajem się nie zakłócały ? Antena pokojowa nie ma regulacji wzmocnienia. W szereg dałem rezystor 47om, ale nic to nie dało, dodałem rezystor 90 om i w tym momencie sygnał z kolei jest za słaby.

Co radzicie ?

0 6
  • #2 09 Gru 2011 14:48
    kizek
    Poziom 35  

Sprawdź kolego czy kanały z telewizji naziemnej nie nakładają się na kanały z kablówki.

0
  • #3 09 Gru 2011 17:45
    skaktus
    Poziom 37  

Witam.

Kanały naziemnie nie nakładają. I tutaj nie jest to kablówka, tylko TV cyfrowa. W tym wypadku antena pokojowa ma za mocny sygnał i zakłóca odbiór kanałów cyfrowych z anteny zbiorczej. I chodzi mi właśnie o to, jak ten skutek zniwelować.

0
  • #4 09 Gru 2011 21:38
    kizek
    Poziom 35  

Proponuję usunąć wzmacniacz z anteny zewnętrznej. Co to za "trójnik"?

0
  • #5 10 Gru 2011 11:05
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

skaktus napisał:
    sygnał anteny chyba jest za mocny i zakłóca kanały z anteny zbiorczej, ale mogę bez problemu odbierać kanały odbierane anteną pokojową. Jak w takim razie podłączyć dwie anteny, aby nawzajem się nie zakłócały ? Antena pokojowa nie ma regulacji wzmocnienia. W szereg dałem rezystor 47om, ale nic to nie dało, dodałem rezystor 90 om i w tym momencie sygnał z kolei jest za słaby.

Zrobić lub kupić porządny tłumik - to więcej niż jeden rezystor.
    http://www.dipol.com.pl/tlumik_antenowy_regulowany_tr-10_R50101.htm
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1642222.html

Antena pokojowa ma wzmacniacz? Jak zasilany?

0
  • Pomocny post
    #6 10 Gru 2011 16:53
    zetdeel
    Poziom 38  
  • #7 10 Gru 2011 17:10
    Mariusz Ch.
    VIP Zasłużony dla elektroda

Temat wyczerpany.

0