Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

1750 Hz w radiotelefonach Motorola

RTX-Service 13 Dec 2004 05:23 5879 23
    RTX-Service
    Level 18  
    Witam Panów posiadam MC 2100 i ktoś moze wie jak zaprogramowac ton do otwierania przemiennika??? Czy wogle ktomus udalo sie?? , posiadalem kiedys GM 350 i tez ne moglem teraz walcze z MC 2100 i tez nici, hehe pewnie mnie pocieszycie ze trzeba miec gruche z ta funkcja, ok czekam da komentarze, dziekuje i pozdrawiam
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Robert SP3WBX
    Level 14  
    Z tego co mi wiadomo to Motorola nie robi sprzętu typowo dla amatorów więc 1750 Hz raczej nie znajdziesz. Jedyne wyjście to dołożenie układu w tor mikrofonowy. Mam gdzieś prosty schemat. Poszukam.

Rob
    yes2mike
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Oczywiscie, ze sie da... Ja w GP 900 mialem zaprogramowane dwa tony, ktore sa uzywane w PKP... Niestety z uwagi na fakt, ze mialo to miejsce 3 lata temu - po prostu zapomnialem :/

Ale jest to raczej kwestia softu, bo programowalo sie latwo i nie trzeba bylo specjalnie rzezbic...
    AdZig
    Level 12  
    Mam GM950 z poziomu programu można b. łatwo zaprogramować 1750 Hz, przypisać mu odpowiedni klawisz i na dodatek zdefiniować na których kanałach ma działać. Wszystko to jest w programie do 350, 950
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    vy73
    Level 14  
    Kiedyś podejmowałem takie próby ale zakończyły sie fiaskiem :(
    sq1gqp
    Level 23  
    Ja zrobiłem to chyba w gp380. Nie pamiętam teraz dokłądnie, ale przypisałem do któegoś klawisza nadanie sekwencji CALL i tam dało się w definicjach encoder`a sygnalizacji definiować własne systemy czy jakoś tak. Ogólnie to było tak że była taka tabelka za znakami i do każdego była przypisana jakaś częstotliwość. Zmieniłem jeden z nich na 1750 i wywoływałem sekwencję selektywnego wywołania skłądającą się z tego zmodyfikowanego znaku (oczywiście w user-definied systemie).

Trochę zakręciłem, ale może cię to naprowadzi. Patent działał świetnie.
    sp6
    Level 23  
    W moich Motorolach przy naciśniętym PTT ton 1750 startuje obojętnie z jakiegokolwiek przycisku . Ale ja tego nie programowałem .
    IjeSJot
    Level 27  
    Tak bo Krzysiek napisal program do ATMELa 51 aby zastapic oryginalny procesor. Mc-micro z UHF zwykle pracowaly w trunkingu wiec niezbyt nadawaly sie do wykorzystania na pasmie amatorskim jako konwencjonalne radio.
    SQ9JYM
    Level 13  
    czy mógłby ktoś wytłumaczyć mi krok po kroku jak ustawić ton 1750Hz w gp380 prubuje ale jakoś mi niewychodzi
    SQ9JYM
    Level 13  
    Dzięki za pomoc narazie wszystko chodzi jak potrzeba
    sq1gqp
    Level 23  
    Skoro wogóle chodzi to znaczy że tak już zostanie na zawsze :).
    Można jeszcze ustawić w opcjach konkrentego kanału żeby wysyłał telegraom przy naciśnięciu nadawanie (Key telegram i dekey - ten wysyła po puszczeniu). Ale to chyba mało praktyczne. W każdym razie 1750 masz w encoder sequence 1 pod literką F.
    mashgsm
    Level 15  
    czy da się w podobny sposób ustawić ten ton dla motoroli GM-360 ?
    switaniec
    Level 20  
    .tak oczywiscie, ustaw sobie we "wlasnym selekcie " jeden z tonow jako 1750 Hz a potem zdefiniuj go jako "telegram" i uaktywnij na dowolnym klawiszu... to tak w skrocie.....Adam