Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kamery analogowej do karty telewizyjnej

Kardi89 09 Gru 2011 13:46 3704 17
  • #1 09 Gru 2011 13:46
    Kardi89
    Poziom 7  

Witam, chce podłączyć kamerę analogową z kartą tv winfast. Jest mi właściwie potrzebny tylko obraz do celów laboratoryjnych. Połączyłem kamerę z wejściem bnc z wejściem antenowym....niestety nie działa :( albo to połączenie jest złe albo nie umiem czegoś skonfigurować w programie. Proszę o pomoc.

0 17
  • Semicon
  • #2 09 Gru 2011 14:43
    Kardi89
    Poziom 7  

hmm...problem w tym ,że nie bardzo widzę opcji dostrajania w tym programie, mogę wpisywać tylko nową częstotliwość. Po automatycznym przeskanowaniu nie znajduje mi żadnego kanału na którym mógłbym mieć normalny obraz. Ogólnie udaje mi się znaleźć jakiś cień na niektórych częstotliwościach ale tego w ogóle nie mogę nazwac obrazem. Co więcej jeśli ruszam obiektywem to sygnał się gubi...działa jak potencjomatr....

Dodano po 40 [minuty]:

a pod chicha w jaki sposób dokładnie ??, w kamerze mam bnc(video). co musze kupic i jak podlaczyc, poprosze o krotka instrukcje.

0
  • Semicon
  • #4 09 Gru 2011 17:18
    fan Roberta
    Poziom 14  

Prawdopodobnie jest to kamera starszego typu, kiedyś sygnał wizyjny wyprowadzali BNC. Jednak jest to sygnał niemodulowany, więc trzeba go podłączyć bezpośrednio pod wejście wizyjne

0
  • #6 09 Gru 2011 23:02
    Kardi89
    Poziom 7  

bnc nie jest opisany. Czyli co mam zrobic ??

0
  • #7 10 Gru 2011 09:55
    fan Roberta
    Poziom 14  

Tak jak napisał "kdvc" potrzebujesz przejściówkę, która zamieni BNC na cinch, później doprowadzisz sygnał wizyjny zwykłym kabelkiem Chinch-chinch do karty.

0
  • #9 10 Gru 2011 18:58
    fan Roberta
    Poziom 14  

Kardi89 napisał:
    Pierwsza jest ta o którą chodzi, druga się nie nadaje, ponieważ jest do sygnału "component" Do urządzenia wprowadzasz bezpośrednio (kablem z pierwszego linku), do żółtego gniazda chinch. W tym kablu jest całkowity sygnał wizyjny.

0
  • #12 10 Gru 2011 23:07
    Kardi89
    Poziom 7  

tak też myślałem. Ogólnie chinc z bnc uda mi się połączyć natomiast, jak mam połączyć chinch z s-video (chodzi mi o to jak zrobić takie połączenie, bo tam są chyba 4 piny, które i jak połączyć) i powstaje pytanie czy nie moge wtyk s-video bezpośrednio połączyć z wtykiem bnc.

0
  • #14 11 Gru 2011 08:25
    Kardi89
    Poziom 7  

Ok. Jeszcze z czymś takim nie miałem do czynienia. Domyślam się ,że jest tam oznaczenie kondensatora. Chciałbym wiedzieć jaki to ma być konkretnie poza 470 pf ( bo pewnie są różne) no i oczywiście chciałbym wiedzieć jak w praktyce to polutować... do pinu 4 przylutować kondensator do niego + z bnc oraz do 2 pinu także + z bnc ? Czyli tak jakby drucik z bnc + mam rozdzielić sobie na dwie części ?? No i mam pytanie czy w kondensatorze są jakieś bieguny ?

0
  • #16 11 Gru 2011 09:41
    Kardi89
    Poziom 7  

ok, dzięki wielkie za pomoc.

0
  • #18 13 Gru 2011 15:57
    kdvc
    Poziom 24  

najbardziej widoczna różnica to budowa smd jest o wiele mniejszy i służy do wlutowania na powierzchni płytki pcb w tym przypadku tej przejściówki najlepszy jest ceramik ze względu na dobre tłumienie szumów i stabilność przy wysokich częstotliwościach pracy

0