Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Altea sterownik szyb.

09 Gru 2011 14:21 3593 2
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich zainteresowanych. Obecnie naprawiam seata Altee TDI z 2007r. Problem polega na tym iż w drzwiach kierowcy brak jest sterowania centralnym zamkiem. Siłownik zamka także nie pracuje. Po odpięciu wtyczki z siłownika i podaniu na kable sterujące masy, nadal brak sterowania pozostałych drzwi.Brak także impulsu na światło kokpitu, brak buzera włączonych świateł oraz sterowania szyby kierowcy. Doszedłem do modułu przy silniku szyby i wynika z tego że jest uszkodzony.Dziwne jest to że pozostałe szyby pracują bez zastrzeżeń sterowane z drzwi kierowcy. Klient w gorącej wodzie kompany już zamówił ten moduł ale zastanawiam się czy nie będzie potrzeby kodowania tego elementu aby mógł współdziałać z elektroniką samochodu. Jeżeli tak to jak wygląda procedura kodowania? Dziękuje za wszystkie podpowiedzi może ktoś borykał się z takim problemem.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Spisujesz kodowanie ze starego i kodujesz nowego.Zobacz na pewno mokro w tym module .
  • Poziom 14  
    Sam byłem ciekawy jak wygląda stan modułu w środku ale klient bardzo się spieszył. Jeżeli jest wilgotny to i tak po nim. Z kodowaniem modułu miałem obawy z będzie potrzeba zmiany. O dalszych postępach nie wiem kiedy powiadomię bo klient wyjechał do Niemiec.