Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podkręcanie procesora Intel Pentium 4.

09 Gru 2011 15:45 5050 13
  • Poziom 11  
    Chciałbym podkręcić procesor na płycie MSI MS-6399/MEDION MD3000 z procesorem intel pentium 4 2GHz. Mam problem z podkręceniem ponieważ nie mogę odnaleźć opcji w biosie, a niektóre programy nie działają. Z góry dziękuje, pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Na tej płycie nie podkręcisz bo to budżetowy sprzęt. Totalnie okrojona i niestety nic nie wskórasz. Jak nawet programy sobie nie radzą to odpuść sobie podkręcanie. Poza tym podkręcenie starego P4 niewiele ci da.
    Przejście na nowszą platformę da większy zysk wydajności.
  • Poziom 11  
    A jest inna opcja przyśpieszenia tego kompa? Mam tam zasilacz 400w może coś innego podkręcę kosztem prądu?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Tak jak kolega "wariato" ci radzi nie warto tracić czasu na tym sprzęcie. To jest gatunek wsadź podłącz i korzystaj.... Nic dodać nic ująć. W razie ograniczonego budżetu zainteresuj się sprzetem z Allegrxxxx używanym lub tańszym nowym i złóż coś lepszego... Jednak pamiętaj iż lepiej dodać 50 -100 zł więcej i kupić lepszą Płytę główną abyś w przyszłości mógł spokojnie w biosie zmieniać sobie zegareczek.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Podaj dokładną konfigurację komputera wraz z marką i mocą zasilacza. Do czego używasz tego komputera ?
  • Poziom 11  
    Wiem że zasilacz ma 400w.
    Chciałbym żeby chodził mi szybciej minecraft i inne gry.
    VirtualDJ też czasami sie tnie.
    Ramu mam 1gb.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Kartę graficzną także posiadasz. Jaką?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Oraz system także jakiś posiada ? (Konfiguracja komputera - opiera się na wszystkich podzespołach również systemu, poza monitorem, myszka, klawiatura, k.dźwiękową)
  • Poziom 11  
    System win xp sp2 profesional.
    Karta graficzna NVIDIA GeForce 4 64mb.Oprucz wyjscia na monitor ma wyjscie na telewizor.
    Sorry za pisownie.

Dodano po 2 [minuty]:

No i mam włożoną na PCI karte wifi z tp link i karte dźwiękową bo płycie głównej nie mam wejścia na mikrofon.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Nie przepraszaj za pisownie - tylko nie popełniaj błędów - dostepny jest przycisk "PISOWNIA".

Jaki budżet? Już wiadomo, że do wymiany karta graficzna.

Będziesz tak cedził te informacje?
  • Poziom 17  
    Nic dziwnego:
    Po 1 czytaj zawsze wymagania sprzetowe gry/ aplikacji:
    np.:
    http://minecraft.freehost.pl/wymagania-gry.html
    mała rozbierzność na stronie, prawdopodobnie bład w druku co do kolejności wymagań
    1- powinno być zalecane/ 2 – powinno być minimalne

http://www.gsmgry.pl/gra/minecraft-wymagania/

Raz wymagania pokazują procesor wielordzeniowy, a raz nie jednak pomijając to wychodzi iż:
    400W (zasilacz)
    MSI MS-6399/MEDION MD3000
    procesorem intel pentium 4 - 2GHz
    1GB ram
    GeForce 4 - 64mb
    Masz za mało Ram-u do tej gry: Minimalnie powinno być 1GB
    jednak weź pod uwagę iż system windows też ma swoje wymogi
    Tak samo k.graficzna za słaba

Windows XP Profesional (minimalne):
    Procesor Pentium 233 megaherców (MHz) lub szybszy (zalecany procesor 300 MHz)
    Przynajmniej 64 megabajty (MB) pamięci RAM (zalecane 128 MB)

Czyli w twoim przypadku zalecenie:
    -Dokup 1 GB ram minimum (koszt nie wielki na dzisiejsze czasy)
    -Wymiana k.graficznej 128-256 minimum
    -Uwzględnij tzw. LAG-i
  • Poziom 11  
    Znaczy nie tnie sie tak że nie da sie grać w minecraft ale wiesz jak włącze swój serwer to jest problem przy zamykaniu wszystkiego.

Dodano po 2 [godziny] 34 [minuty]:

To może podasz mi fajny program do podkręcania grafiki? Bo do temperatury mam otwartą obudowę i zdrową ręke.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    misiek7805 napisał:
    Znaczy nie tnie sie tak że nie da sie grać w minecraft ale wiesz jak włącze swój serwer to jest problem przy zamykaniu wszystkiego.

Jeżeli stawiasz swój serwer, to logiczne iż obciążasz swój komputer dodatkową pracą co jest adekwatne do spadku wydajności i tym samym gorszą pracą danego oprogramowania.

misiek7805 napisał:

Dodano po 2 [godziny] 34 [minuty]:

To może podasz mi fajny program do podkręcania grafiki? Bo do temperatury mam otwartą obudowę i zdrową ręke.

Ja ci tłumacze tak jak inni, a ty swoje nadal o tym podkręcaniu.
    Na tym co masz nie ma sensu podkręcać.
    Tutaj jest konieczna wymiana i nic więcej w tej sprawie nie będę ci radzić.

DOSTOSUJ się do tego co napisał ci kolega, już na samym początku ci podawał przyczynę i rozwiązanie problemu:
    wariato napisał:
    Na tej płycie nie podkręcisz bo to budżetowy sprzęt. Totalnie okrojona i niestety nic nie wskórasz. Jak nawet programy sobie nie radzą to odpuść sobie podkręcanie. Poza tym podkręcenie starego P4 niewiele ci da.
    Przejście na nowszą platformę da większy zysk wydajności.

Jeżeli chcesz podaj ile jesteś w stanie przeznaczyć "zł" a my postaramy się ci pomóc w złożeniu czegoś konkretnego.
  • Poziom 11  
    Spoko rozejrzę się za tanim RAM-em i może dokupię sobie.
    Dzięki za pomoc.