Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki kabel by mieć dźwięk 5.1 z kina domowego podłączonego do komutera

Ohmydaddy 09 Gru 2011 16:19 2927 5
  • #1 09 Gru 2011 16:19
    Ohmydaddy
    Poziom 8  

Witam. Posiadam kino domowe lg LH-255, podłączone do komputera za pomocą 2x cinch z wyjściem mini jack 3,5mm. Głośniki niby działają wszystkie ale bardzo ubogo (prawy i lewy głośnik dominuje, reszta w porównaniu tylko "szumi"). W ustawieniach Realtek HD audio mam włączoną opcje 5.1 jednak po uruchomieniu opcji TESTUJ słychać tylko dźwięk w prawym i lewym głośniku (reszta zero reakcji). Pytanie, czy jest taki kabel, który umożliwi mi korzystanie ze wszystkich głośników w pełnej mocy? Jeżeli tak, to jak się taki kabel nazywa? Dodaje, że mam najnowszy sterownik karty dźwiękowej. Mój komputer posiada 6 wyjść (czarny, zielony, niebieski, różowy, pomarańczowy, szary) DVD ma wyjścia aux in (czerwony i biały cinch), FM, Antena i Monitor OUT. Chciałem dodać zdjęcia lecz mój Internet nie pozwala na to.

0 5
  • #2 09 Gru 2011 16:43
    Pablo1964
    Moderator

Kino nie ma cyfrowego wejścia dźwięku więc nie ma żadnej innej możliwości.

0
  • #3 09 Gru 2011 16:50
    Ohmydaddy
    Poziom 8  

A nie dostanę nigdzie takiego kabla 2x cinch, 3x minijack? I każdy inne głośniki by obsługiwał? Nie znam się na tym za bardzo. Tak jak np. w głośnikach Creative 5.1?

0
  • #4 09 Gru 2011 17:24
    fan Roberta
    Poziom 14  

Ohmydaddy napisał:
    Witam. Posiadam kino domowe lg LH-255, podłączone do komputera za pomocą 2x cinch z wyjściem mini jack 3,5mm. Głośniki niby działają wszystkie ale bardzo ubogo (prawy i lewy głośnik dominuje, reszta w porównaniu tylko "szumi"). W ustawieniach Realtek HD audio mam włączoną opcje 5.1 jednak po uruchomieniu opcji TESTUJ słychać tylko dźwięk w prawym i lewym głośniku (reszta zero reakcji). Pytanie, czy jest taki kabel, który umożliwi mi korzystanie ze wszystkich głośników w pełnej mocy? Jeżeli tak, to jak się taki kabel nazywa? Dodaje, że mam najnowszy sterownik karty dźwiękowej. Mój komputer posiada 6 wyjść (czarny, zielony, niebieski, różowy, pomarańczowy, szary) DVD ma wyjścia aux in (czerwony i biały cinch), FM, Antena i Monitor OUT. Chciałem dodać zdjęcia lecz mój Internet nie pozwala na to.
    Może spróbuj typowymi kablami z marketu 3,5 jack stereo z drugiej 2 chinche
    Wydaje mi się, że z każdego gniazda jack z karty wychodzą 2 sygnały..

0
  • #5 09 Gru 2011 17:31
    Ohmydaddy
    Poziom 8  

Napisałem, że już mam tak podłączone. Niby działa to 5.1 ale bardzo duży nacisk jest na LEWY i PRAWY głośnik co w ogóle nie daje tego efektu 5.1 gdy wyłączam TESTUJ w Realtek HD Audio tylko prawy i lewy głośnik wydaje dźwięk, reszta nie (nawet SUBwoofer).

0
  • #6 09 Gru 2011 17:47
    Pablo1964
    Moderator

Ohmydaddy napisał:
    A nie dostanę nigdzie takiego kabla 2x cinch, 3x minijack?

Dostaniesz 6x cinch, 3x minijack. Ale kino ma wejście tylko na 2 kanały, nic nie daje więc możliwość wyprowadzenia wszystkich kanałów z karty dźwiękowej.
    Ohmydaddy napisał:
    gdy wyłączam TESTUJ w Realtek HD Audio tylko prawy i lewy głośnik wydaje dźwięk, reszta nie (nawet SUBwoofer).

Prawidłowo. Przecież tylko kanały frontowe są podłączone i inaczej się nie da. Jeżeli kino ma funkcję Pro Logic, włącz ją. Będziesz miał namiastkę dźwięku przestrzennego.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo