Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a4 1.6 spadek mocy i błędy sporadyczne

Damiloxxx1 10 Gru 2011 00:14 3747 4
  • #1 10 Gru 2011 00:14
    Damiloxxx1
    Poziom 2  

Witam mam problem z audi a4 silnik 1.6 ADP po podpięciu do vag-a występują mi następujące błedy: sonda lambda błąd sporadyczny w kanale 1, czujnik temperatury silnika błąd sporadyczny no i oczywiście czujnik Halla przerwa lub zwarcie do plusa. Przez to autko nie ma zbytnio mocy szarpie przy dodawaniu i odpuszczaniu gazu, zauważalne są także wahania obrotów. Byłem u elektryka a on mi powiedział że trzeba wymienić cały aparat zapłonowy bo czujnik nie daje wogóle sygnału ale mam pytanie co do tamtych błędów czy przez ten czujnik Halla mogą się sporadycznie pojawiać i silnik jest osłabiony czy jest jakaś inna przyczyna?

-1 4
  • #2 10 Gru 2011 10:54
    leonek4
    Poziom 28  

Jeżeli komputer wykazał błąd czujnika Halla oraz elektryk sprawdził, że nie daje sygnałów wiec do wymiany. Może powodować opisane objawy ale nie tylko on. Wymień na początek czujnik (i tak jest do wymiany).

0
  • #3 13 Gru 2011 20:23
    Damiloxxx1
    Poziom 2  

Czujnik Halla zostaw wymieniony ale błędy sondy lambda nadal występują, czujnika temperatury silnika i temperatury chlodnicy sygnał przerwany lub nie związany ze sprzętem. Co tu zrobić jak styki sprawdzone a samochód jak nie miał mocy tak nie ma. Czy też może uszkodzony katalizator moze byc problemem bo autko od jakiegoś czasu pierdzi troszke

0
  • #4 13 Gru 2011 21:57
    leonek4
    Poziom 28  

Napisz jakie konkretnie błędy (numery). Jak podłączysz np. vaga to wejdź w poszczególne grupy wskazań i zobacz miernik masy powietrza, tem. silnika, tem. płynu chłodzącego, sondę lambda (co wskazuje). Sprawdź po kolei grupy, możesz zapisać numery grup i wartości i podać może coś znajdziemy.

A z tym "pierdzeniem" możesz więcej. A świece i przewody kiedy wymieniane?

0
  • #5 19 Gru 2011 22:58
    steamer
    Poziom 2  

Witam. Sprawdziłbym sterownik silnika. W Astrze ok. 10- letniej cuda na kiju wyskakiwały. Błędy na różnych czujkach wyskakiwały. Okazało się, że w sterowniku niektóre przewody łączące do gniazda sypnęły się. W żelu nawet parę kawałków się znalazło. Oczywiście to wszystko wtedy, jeżeli po wymianie czujki generującej błędy problem nadal występuje. Słyszałem, że problem ten występuje także w VW i to nie tylko w sterownikach silnika.
    Naprawa banalna. Najlepiej wlutować nowy przewód, lub istniejący jeżeli ucięło go przy lucie. Oczywiście sterownik trzeba wymontować z samochodu.

0