Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] [Szukam] Używanej karty pamięci MSD, MSPD do Sony DSC-S730

_PREDATOR_ 10 Gru 2011 06:57 2757 9
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda
    Wyłącznie używanej, sprawnej, o jak najwiekszej pasującej pojemności, min. 2G, potrzebuję ok. 3 sztuk, lub adaptera do kary mikro!
    [Kupię] [Szukam] Używanej karty pamięci MSD, MSPD do Sony DSC-S730
    ion-tichy
    Poziom 31  
    Jak to Sony - adapter Memory Stick ProDuo jest do kart M2 - ale też ostatnio na rynku są na microSD. Czyli pytanie na jakie karty mikro?
    ion-tichy
    Poziom 31  
    Sony - ten model pracuje z kartami MS ProDuo - jest pytanie również o adapter - i tu jest pytanie - ale na jakie karty? ProDuo ze slotem na mikro M2 czy na mikro SD?
    ion-tichy
    Poziom 31  
    No to może inaczej.
    Mam adapter Sony do standardowych kart mikro M2 - stosowanych np w tel. marki Sony-Ericsson. O taki chodzi?
    http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Pli...ory_stick_m2.jpg&filetimestamp=20071217005844

Bo jeśli w chciało by się korzystać z kart micro SD (nokia, LG itp) to jest to inny typ kart a co za tym idzie i adaptera.
    http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:MicroSD.jpg&filetimestamp=20080212182410
    _PREDATOR_

Ten adarter pokazany w linku nie ma wymiarów, napewno nie wejdzie do mojego aparatu, karty mikro wchodzą do tego co podałeś w linku, jednak ten adapter nie wejdzie do mojego sprzętu. Tu nie mam pewności, czy wogóle są takie adaptery, czy tylko karty?
    ion-tichy
    Poziom 31  
    W linku podane są te dwa rodzaje kart mikro. - to maleństwa. Ważne czy kolega jest już w posiadaniu tych kart czy wszystko jedno.
    Sam adapter ma wymiar karty ProDuo i w jego slot wciska się taką kartę mikro.
    Mój to adapter do kart M2 (sony lubi sony). Ale wiem, że sa już też na rynku adaptery do mikroSD czyli tych tańszych/popularniejszych/ ale takiego nie posiadam.

Ale tak na marginesie jeśli kolega, widziałem tam w jakimś wątku, ma kłopoty z błędami odczytu to chyba lepiej kupić oryginalną ProDuo - każda taka karta ma swój indywidualny nr na bazie którego można z sony support, pobrać program testujący i ew. naprawiający drobne uszkodzenia na tych kartach.
    _PREDATOR_

Nie posiadam takich kart które by pasowały do tego aparatu :cry: .
    Szukam (używanej/ sprawnej) takiej karty/ adapter jak w tym linku:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Memory_Stick
    Standard/PRO: 50,0 × 21,5 × 2,8 mm
    Duo/PRO Duo: 31,0 × 20,0 × 1,6 mm
    ion-tichy
    Poziom 31  
    Do tego aparatu tylko i wyłącznie standard Duo/PRO Duo: 31,0 × 20,0 × 1,6 mm
    A jeśli szukamy 2GB to tylko Pro Duo

Standard/pro nawet nie wejdzie do gniazda aparatu - to starszy standard kart używany w nieco starszych modelach Sony.

Tu jeśli nie ma małych mikro M2 to przejściówka tez niewiele da, bo dodatkowy zakup M2 to równie dobrze można kupić Pro Duo.