Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka INDESIT WISL 105 NIE PRZESTAJE WIROWAĆ

maciooooo1 10 Gru 2011 11:09 5022 12
  • #1 10 Gru 2011 11:09
    maciooooo1
    Poziom 7  

Potrzebuję pomocy.Pralka INDESIT WISL 105 po pierwszym wypuszczeniu wody nie przestaje wirować.Nie można jej też zresetować.Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc,będę zobowiązany

3 12
  • #2 10 Gru 2011 19:18
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 10 Gru 2011 20:05
    maciooooo1
    Poziom 7  

Tak, pralka ogólnie wariuje.Przy okazji zauważyłem że nie działa grzałka

0
  • Pomocny post
    #4 11 Gru 2011 00:13
    Pawel1812
    Poziom 26  

Grzałka może mieć wpływ na dziwne zachowanie tej pralki, zacznij od jej wymiany.

0
  • #5 11 Gru 2011 08:49
    maciooooo1
    Poziom 7  

Dzięki.Pralka ruszyła

0
  • #6 12 Gru 2011 19:58
    maciooooo1
    Poziom 7  

Wracam do tematu.Po wymianie grzałki było jedno pranie i temat powrócił.Po pierwszym wypuszczeniu wody wiruje powinna przestać robi ciche "klik'i wiruje dalej POMOCY

0
  • #7 29 Kwi 2013 14:46
    GabiiWojtek
    Poziom 8  

Witam, mam ten sam problem od wczoraj. Pralka Wirowała mi całą noc na nast dzień sprawdzam i wszystko działa ok do momentu wirowania, nie przestaje wirować, nie wiem czy nie grzeje bardziej niż trzeba bo pranie było nastawione na 30st C a okienko było ciepłe na moje oko ok50st.(nie mam jak zmierzyć dokładnie). Proszę o odpowiedz.

0
  • #8 06 Maj 2013 12:00
    GabiiWojtek
    Poziom 8  

Rozebrałem pralkę żeby zobaczyć co jest grane ale nic nie wymyśliłem,nie wiedziałem nawet jak wyciągnąć programator żeby nie wyrwać plastików na których trzymają się pokrętła. Zadzwoniłem do fachowca z reklamy ze strony elektrody ale on sie indesitami nie zajmuje wiec polecił mi zresetować, nie znalazłem takiej opcji w instrukcji wiec stwierdziłem że chodziło o odłączenie z prądu na kilka minut. Chciałem się po prostu dowiedziec czy jest sens naprawy bo jeśli to programator to za pół roku może się okazać że pójdą łożyska lub grzała (pralka ma 5 lat co przy małych dzieciach to dużo na pralkę). Po skręceniu i podłączeniu stwierdziłem że działa ok. Tak było przez kolejne 4 prania (3dni) a później wszystkie rzeczy po praniu były nie odwirowane, mokre i brudne. Ma ktoś pomysł co robić z tym, czy od razu na złom z nią podjechać?

1
  • #9 06 Maj 2013 12:07
    bartosz789
    Poziom 30  

Sprawdź grzałkę.

0
  • #10 19 Cze 2013 10:49
    GabiiWojtek
    Poziom 8  

Wszystko wyjaśnione.
    Najpierw przyszedł fachowiec, choć wydaje się że był dobry to tylko przedmuchał zawęgloną płytkę programatora i zaczęła działać. Skasował 160zł za naprawę. Pralka działała tego dnia i następnego 1 raz za drugim znów się wszystko pochrzaniło. Wezwałem go drugi raz. Wziął programator żeby sprawdzić luty i programator. Zamontował na 2 dni i pralka 1 raz działała dobrze. Zdenerwowany wziąłem nową po kilku tygodniach na raty. Gdzieś wyczytałem że są w programatory w pralkach wpisywane specjalne programy które po iluś cyklach pracy (np po 5 latach normalnego użytkowania) puszczają impuls prądowy który coś pali. Na tym naprawdę trzeba się znać, a takiego fachowca to można sobie szukać i szukać. Polecam wszystkim którzy mają 5 lat i więcej pralkę. Wziąć nową i zminimalizować stresy swoje i żony. Jeżeli ktoś chce starą pralkę indesit w cenie złomu odkupić to proszę się zgłaszać póki jej jeszcze nie wywiozłem.

0
  • #11 21 Cze 2013 22:49
    Pawel1812
    Poziom 26  

Męcz dalej fachowca, usterka jest "szkolna" i powinien Ci ją naprawić w ramach gwarancji na usługę. Jak wszyscy klienci będą tak podchodzić to taki fachowiec niczego nowego się nie nauczy poza kasowaniem.
    Pamietaj, że fachowcowi wydaje się, że zrobił dobrze i innym z takim samym problemem będzie robił to samo w przekonaniu, że robi dobrze. Każ mu zabrać pralkę na warsztat i zrobić kilka cykli aby się przekonał, że nie ma racji. Zostawiając to tak szkodzisz nie tylko sobie, ale i innym. Wzywając go ponownie pomagasz jemu i innym. Może jak będzie targał pralkę na warsztat to Cię będzie przeklinał, ale później jak już rozwiąże problem, to Cię będzie miło wspominał.
    A za sprawną pralkę zawsze parę groszy dostaniesz.

0
  • #12 22 Cze 2013 00:04
    phiter
    Poziom 19  

Zgadzam się z przedmówcą. Niech naprawi albo zwraca kasę. Ja się przestalem patyczkować jak mi gościu z serwisu moto skasował 500zł i zrobił wszystko prócz tego co mu kazałem.

0
  • #13 28 Cze 2016 11:04
    pieron111
    Poziom 2  

Mam taki sam problem, pralka nie przestaje wirowac, zauwazylam ze tylko na niektorych programach. Zwlaszcza na tych, ktore byly uzywane najczesciej. Co moze byc przyczyna?
    I czy oplaca sie w ogole naprawa...?

1