Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radiowęzeł szkolny alphard

dawidzio132 10 Dec 2011 15:54 1479 7
    dawidzio132
    Level 9  
    witam , zostałem wytypowany do zbudowania najtańszym kosztem radiowęzła szkolnego myślałem o kolumnach ALPHARD AL 34 , 10szt. oraz końcówce mocy ALPHARD V9 i mam kolka pytań , mianowicie ;
    Czy to będzie odpowiednio działało ?
    Jakiej grubości kabel musi być użyty ?
    Czy kolumny mają być podłączone równolegle?
    10 tych kolumn ma być rozprowadzone po szkole około 200m kabla na jednej linjiw mono ,wzmacniacz oczywiście będzie pracował w mostku
    Proszę o pomoc .

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [Pablo]
    Mleczyk89
    Level 34  
    Na takie odległości tylko system 100V
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    To ma być radiowęzeł czy co ? Piszesz w tytule że radiowęzeł, a potem podajesz "normalny" sprzęt.
    Tak jak Kolega wyżej napisał, tutaj, tylko linia 100V.
    dawidzio132 wrote:
    zostałem wytypowany do zbudowania najtańszym kosztem radiowęzła szkolnego
    Czyli jakim ?
    dawidzio132
    Level 9  
    Budżet na to przeznaczony to 1500zł - a dzisiaj ustaliłem że to nie będzie jednak w jednej linii tylko w dwóch pierwsza linia to parter a druga to piętro więc 4 kolumny na jednej linji to chyba zadziałają odpowiednio wtedy będzie to jakieś 80m na linie . Co o tym myślicie ??
    dawidzio132
    Level 9  
    w tym przypadku najważniejsza jest muzyka na przerwach , jakoś dźwięku nie ma powalać na kolana a końcówka ma napewno większe zasilanie niż 50V więc powinno to ruszyć przynajmniej mi sie tak wydaję. te 60/80m kabla chyba nie uszkodzi tej końcówki ? zresztą ona ma wystarczający zapas mocy .
    Najbardziej gryzącymi mnie problemami są;
    -czy może powstać echo?
    -czy nie uszkodzę w ten sposub kolumn lub końcówki mocy ?
    proszę tylko o odpowiedź na te pytania .

Dodano po 4 [minuty]:

ponieważ ta końcówka mocy jest już na stanie szkoły i pozostaje tylko instalacja i kolumny . a budowa profesjonalnego radiowęzła za bardzo obciążyłą by budrzet szkoły
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    dawidzio132 wrote:
    jakoś dźwięku nie ma powalać na kolana
    Ale chyba nie chcesz aby sprzęt regularnie się uszkadzał ? Będą straty mocy, musisz się liczyć z opóźnieniami. Pogorszeniem jakości dźwięku.
    dawidzio132 wrote:
    końcówka ma napewno większe zasilanie niż 50V więc powinno to ruszyć przynajmniej mi sie tak wydaję.
    Mylisz pojęcia.
    dawidzio132 wrote:
    ponieważ ta końcówka mocy jest już na stanie szkoły i pozostaje tylko instalacja i kolumny
    Będzie to rozwiązanie nie opłacalne i niestety prowizoryczne.
    dawidzio132 wrote:
    a budowa profesjonalnego radiowęzła za bardzo obciążyłą by budrzet szkoły
    Bez przesady. Najtańsze wzmacniacze 100V, kosztują 200 - 300zł. Głośniki po około 100zł. Myślę, że zmieścisz się w budżecie.
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    dawidzio132 wrote:

ale czytaj to co napisałem , to nie ma brzęczeć sobie w rogu i nikt ma tego nie słyszeć , to ma służyć do puszczania muzyki . zresztą same kolumny wyniosą 1000zł
    A czy ktoś mówi, że nie będą ? Typowe głośniki dla linii 100V są efektywne.
    dawidzio132 wrote:
    więc jeśli się mylę to poproszę linki do stron na których się wyrobię w tym budrzecie .
    Strona 100V.pl tam kupisz głośniki. Wzmacniaczy profesjonalnych, nie kupicie w tym budżecie. Kup tańszą chińszczyznę, na początek wystarczy, potem najwyżej wymienicie.