Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co kupić: odsłuch KOMPAKTÓW. Jaki odtwarzacz DVD do komputera + wzmacniacz

mateusz7705445 10 Gru 2011 18:10 2096 9
  • #1 10 Gru 2011 18:10
    mateusz7705445
    Poziom 9  

Witam, chciałbym kupić odtwarzacz DVD do odsłuchu kolekcji kompaktów, cena 200 PLN MAX do wydania, wiem że to nie dużo, ale tyle tylko mam, no i wolałbym żeby był nowy i z jakiejś normalnej firmy typu pioneer, sony, sharp (może jakiś starszy model który można jeszcze na allegro kupić jako nowy(nieużywany).

Chcę go podłączyć razem z komputerem stacjonarnym i wzmacniaczem KENWOOD KA-1500 mkII, tak żeby raz muzyki słuchać z komputera (mp3 z dysku), a innym razem nie włączać komputera tylko sam odtwarzacz DVD i z niego kompaktów słuchać.

Czy da się to do kupy jakoś podłączyć?

Najłatwiejsza opcja, którą rozumiem to podłączyć:
    odtwarzacz DVD --- dwu stronny CHINCH --- wzmacniacz (ustawiony na AUX)

Ale wtedy żeby słuchać muzyki z powrotem z komputera muszę ze wzmacniacza wyciągać CHINCHE które łączą go z odtwarzaczem DVD i w to miejsce przyczepiać CHINCHE które idą od komputera.

JAKI KUPIĆ ODTWARZACZ DVD I JAK GO POTEM PODŁĄCZYĆ?
    NIE JESTEM TAKIM SPECEM JAK WY, WIĘC PROSZRE O WYROZUMIAŁOŚĆ. POZDRAWIAM

0 9
  • Sklep HeluKabel
  • #2 10 Gru 2011 21:04
    Pablo1964
    Moderator

Do tego celu polecam raczej odtwarzacz CD niż DVD. Podłączyć można go (komputer także) do dowolnego wejścia z wyjątkiem "PHONO".

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 10 Gru 2011 22:38
    mateusz7705445
    Poziom 9  

Znalazłem np coś takiego, czy o to Ci chodzi Pablo1964:
    http://allegro.pl/kenwood-dp-1060-markowy-odtwarzacz-cd-okazja-i1984067271.html

Nie bardzo rozumiem, czyli powiedzmy że:
    Komputer jest podłączony kablem(mini jack-chinch) do wejścia AUX na wzmacniaczu.

A odtwarzacz CD za pomocą kabla (chinch-chinch) łączę z wejściem TUNER we wzmacniaczu?

Bo napisałeś że nie może być wejście PHONO.

Tam jeszcze zostało jakieś TAPE A które dzieli się na PLAY i REC

W odtwarzaczu CD którego link Ci podałem jest z tyłu wejście AUDIO OUTPUT które dzieli się na P i L. Rozumiem że to jest miejsce podłączenia w odtwarzaczu.

Proszę pomóż:)

0
  • #4 10 Gru 2011 23:01
    Pablo1964
    Moderator

mateusz7705445 napisał:
    Znalazłem np coś takiego, czy o to Ci chodzi Pablo1964:
    http://allegro.pl/kenwood-dp-1060-markowy-odtwarzacz-cd-okazja-i1984067271.html

Bardzo dobry przykład. Jeżeli twoją kolekcję stanowią płyty Audio CD a nie mp3, będziesz z pewnością zadowolony.
    mateusz7705445 napisał:
    A odtwarzacz CD za pomocą kabla (chinch-chinch) łączę z wejściem TUNER we wzmacniaczu?

Można tak zrobić. Choć ja podłączyłbym CD do AUX a komputer do TAPE A w dwie strony (2 przewody minijack - 2 x cinch), aby mieć możliwość nagrywania na komputer. A do takiego zestawu dokupiłbym jeszcze tuner.
    mateusz7705445 napisał:
    W odtwarzaczu CD którego link Ci podałem jest z tyłu wejście AUDIO OUTPUT które dzieli się na P i L. Rozumiem że to jest miejsce podłączenia w odtwarzaczu.

Dokładnie tak.

0
  • #5 10 Gru 2011 23:20
    mateusz7705445
    Poziom 9  

dzięki pablo1964,

Z przodu wzmacniacza ma 3 przyciski (LOUDNESS, TAPE A, TAPE B)
    Czyli jeśli podłącze komputer tak jak napisałeś do ( TAPE A w dwie strony (2 przewody minijack - 2 x cinch) to żeby posłuchać muzyki z komputera wciskam tylko TAPE A? a TAPE B jeśli można wiedzieć do czego jest??

Dobrze że mi przypomniałeś o płytkach z mp3, hmmm to ten odtwarzacz CD nie będzie ich czytał w ogóle.

Też przypomniał mi się port USB w odtwarzaczu CD żeby IPOD podczepić. Może trochę przesadzam, ale na tym mi także zależy.

A co myślisz o kupnie jakiegoś markowego odtwarzacza DVD takiego starszego modelu który w media markcie stoi za jakeś 120/150 zł

Pytam tylko teoretycznie:)

I dzięki jeszcze raz za odpowiedź.

0
  • #6 10 Gru 2011 23:28
    Pablo1964
    Moderator

mateusz7705445 napisał:
    A co myślisz o kupnie jakiegoś markowego odtwarzacza DVD takiego starszego modelu który w media markcie stoi za jakeś 120/150 zł

Jeżeli masz koncerty na DVD, można pomyśleć. Dla mp3 nie warto.
    mateusz7705445 napisał:
    Też przypomniał mi się port USB w odtwarzaczu CD żeby IPOD podczepić. Może trochę przesadzam, ale na tym mi także zależy.

I znów problem z mp3. Podoba Ci się ich brzmienie na stacjonarnym sprzęcie?
    mateusz7705445 napisał:
    TAPE B jeśli można wiedzieć do czego jest??

Szukaj w instrukcji wzmacniacza bo nie nasuwa mi się nic logicznego. Wzmacniacz ma wejście na jeden magnetofon.

0
  • #7 10 Gru 2011 23:41
    mateusz7705445
    Poziom 9  

Właśnie mam kilkanaście koncertów moich ulubionych i mniej ulubionych artystów, wcześniej przeglądałem je jedynie na komputerze. Teraz mógłbym to DVD podczepiać czasem do telewizora.

Co myślisz o tym??

http://allegro.pl/odtwarzacz-dvd-pioneer-dv-3022v-k-hdmi-usb-olsztyn-i1982716614.html

Szczerze, warto??

Wolę normalne kompakty przesłuchiwać, ale mam także sporo tych nie lubianych przez Ciebie MP3 :)

0
  • #8 10 Gru 2011 23:48
    Pablo1964
    Moderator

Jeżeli priorytetem jest funkcjonalność a nie jakość dźwięku - Twój wybór. Ale podłączyłbym je na stałe do telewizora.
    A propos, słuchałeś już swoje mp3 przez ten wzmacniacz? Z jakimi kolumnami?

0
  • #9 11 Gru 2011 13:52
    mateusz7705445
    Poziom 9  

Aktualnie mam podłączony ten wzmacniacz kenwood raz z altusami 110 i czasami z altusami 75. Obu kompletów kolumn na raz nie podłączałem. Bardzo przyzwoicie idzie z tego muzyki (mp3) posłuchać, jak na taki przedział cenowy.

Dodano po 54 [minuty]:

Przemyślałem sprawę Pablo1964, rzeczywiście nie warto kupować odtwarzacza DVD do słuchania muzyki tracąc przy tym to czego oczekuję od kompaktów - dobrego dźwięku. Chyba wezmę ten odtwarzacz CD co podałem w linku.

Ale wróćmy jeszcze do samego sposobu podłączenia:

Napisałeś:
    "Choć ja podłączyłbym CD do AUX a komputer do TAPE A w dwie strony (2 przewody minijack - 2 x cinch), aby mieć możliwość nagrywania na komputer."

Jak mam to podłączyć do karty dźwiękowej? Ja miałem do tej pory 1x mini jack podpięty do "zielonego" wejścia w karcie dźwiękowej?

Jeszcze jedno, z płyt mp3 podziękowałem, ale czy da się np. IPOD podczepić za pomocą kabla mini jack - 2 x cinch do TUNER we wzmacniaczu?

Może część tych pytań jest banalna dla Ciebie, ale dla mnie to nie mały orzech do zgryzienia. help

0
  • #10 11 Gru 2011 20:28
    Pablo1964
    Moderator

Przede wszystkim, na Altusach nie usłyszysz różnicy pomiędzy odtwarzaczem CD a DVD, czy więc warto rezygnować z funkcjonalności?
    Podłączenie karty dźwiękowej do TAPE1:
    PLAY połącz z wyjściem liniowym karty zielony), REC analogicznie podłączasz do wejścia liniowego.

mateusz7705445 napisał:
    Bardzo przyzwoicie idzie z tego muzyki (mp3) posłuchać, jak na taki przedział cenowy.

W przypadku mp3 to kryterium się nie sprawdza - im wyższy przedział cenowy, tym bardziej obnaża niedoskonałości tego formatu.
    Co do IPoda - chyba tak ale nigdy tego nie podłączałem, zawsze traktowałem ten format jako wystarczający do sprzętu mobilnego. Kiedyś "puściłem" płytę mp3 na sprzęcie stacjonarnym ale już podczas pierwszego utworu odeszła mi chęć słuchania.

0