Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rover 414 niszczy świece. Szarpie i przerywa w zakresie niskich obrotów.

10 Gru 2011 19:15 3720 8
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam rovera 400 z silnikiem 1.4 16v. Auto zaczeło szarpać i przerywać w zakresie niskich obrotów, powyżej 2500rpm było ok. Wymieniłem świece i przewody. po okolo 1500km sytuacja się powtórzyła. Wymienilem świece. było ok przez następne 1500km. Dodam że świece dobierałem katalogowo firmy NGK. Za trzecim razem gdy sytuacja się powtórzyła kupiłem świece innej firmy ale i one wytrzymły około 1500km. Na elektrodach nie widać niczego niepokojącego. Jedynie na porcelankach robi się pomarańczowy kołnierzyk. Proszę o pomoc.
  • Poziom 11  
    To może wymień cewkę. A auto ma lpg?
  • Poziom 10  
    Auto chodzi tylko na benzynce. Jeździ tylko w mieście i na małychych trasach. spalanie 6.5-7L. Myślałem że może jest coś ze składem mieszanki ale odbiło by się to na elektrodach świec i spalaniu. A tu wszystko w normie. Dodam że z autem nie ma żadnych innych problemów z mocą czy odpalaniem. Dla próby założyłem nowe świece boscha platynowe. Odpalił ale jaki kolwiek ruch pedałem gazu skutkował przerywaniem, auto nie wkręciło się wyżej niż 2000rpm. Właśnie następnym moim krokiem miała być wymiana cewki. W najbliższym czasie postaram się ją zakupić i wymienić. A jeżeli to nie będzie to i bym się uparł na zły skład mieszanki to może być to sonda lambda lub też komputer bo słyszałem że często się uszkadza?
  • Poziom 10  
    Zmieniłem cewke i jak zwykle świece. Wlałem płynu do czyszczenia wtrysków i zmieniłem stacje myśląc że jest to problem paliwa. Nie pomogło. Przerywanie i szarpanie powruciło.
  • Poziom 32  
    Zamieść zdjecie tych świec.
  • Poziom 10  
    Chyba nie ma potrzeby bo auto padło na dobre. Ciężko pali, a jak odpali to przerywa nawet na zimnym. A jak się zagrzeję to dusi się, przerywa i gaśnie. Nawet na nowych świecach. Postanowiłem jeszcze zakupić kopułkę i palec żeby wyeliminować zapłon. Były czyszczone ale są trochę wytartę i dlatego je wymienię, w sumie niewielki koszt. Jutro założę i napisze jak efekty.
  • Poziom 32  
    A ja powiem że ta jednostka napędowa umiera :-(

(olej w komorze spalania niszczy świece)
  • Poziom 32  
    Jak bym zobaczył świczki to pewnie by wyszło że dostaje płynem chłodzącym lub olejem ale? raczej obstawiam to pierwsze.
  • Poziom 10  
    Przepraszam że tak późno. A więc wymieniłem kopułkę i palec. Auto ożyło. Nawet na starych świecach chodzi ktore kiedyś tam wymieniałem. Płyn na pewno się nie dostaje bo go nie ubywa. Jeżeli chodzi o olej to od wymiany do wymiany dolewam 0,5L, a wymieniam co 15000km. Myśle że będzie ok ale to okaże sie jak się pojeździ.