Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
PLFONPLFON
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Netia Spot. Czy warto to kupić ?

10 Dec 2011 19:18 3094 5
  • Level 2  
    Netia Spot. Tak właściwie mało jest wytłumaczone na stronie netii. Słyszałem, że zrywa sygnał itp. Mi najbardziej zależy na szybszym internecie. Na stronie Netii jest podane, że będę miał nieograniczoną prędkość. Znaczy max możliwości mojego łącza. W testach wyszło mi 14-18 Mb/s. Cieszę się z wyniku, bo mam aktualnie 4 Mb/s.
    Czy to na prawdę tak będzie działało jeśli zamówię tą ofertę http://www.netia.pl/oferta-dom/internet/internet-bez-limitow.html
    ?

Czy jeśli zamówię tą ofertę, a router będzie do bani to mogę wrzucić sobie mój stary router i cieszyć się tym 14 Mb/s czy nie ?

I czy na prawdę to będzie 14 Mb/s :) ?

Znalazłem takie informacje.

--- System Information ---
    Vendor: Linksys
    ModelName: WAG54G2
    Firmware Version: 1.00.10 , 2008-08-01T20:20:49
    Boot Version: 1.03
    Hardware Version: 0.01

--- DSL Information ---
    DSL Driver Version: E.25.41.39
    DSL VPI/VCI: 0/35
    DSL Status: Showtime
    DSL Mode: ADSL2+
    DSL Channel: 64
    DSL Upstream Rate: 637200
    DSL Downstream Rate: 4957300

Down up
    DSL Noise Margin: 19.0 dB 41.5 dB
    DSL Attenuation: 22.5 dB 20.50 dB
    DSL Transmit Power: 20.3 dBm 12.1 dBm

--- Wireless Information ---
    Wireless Driver Version: 2.1.34
    Wireless Status: Enabled
    Wireless Standard Channel: 11- 2.462GHZ
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • PLFONPLFON
  • Level 12  
    Nie warto!! Urządzenie to jest ma bardzo ograniczoną funkcjonalność dla normalnego użytkownika. Jeśli kupisz takie urządzenie na allegro netia jest w stanie je skutecznie zablokować, ponieważ ma zdalny dostęp do niego. Uprawnienia w spocie dzielą się na Home user, admin, netia i super. Normalny śmiertelnik ma dostęp do 2 pierwszych.
  • PLFONPLFON
  • Level 2  
    Miałem na myśli, tą oferte Netii Internet bez limitu + dodatkowo od nich dostaję NETIA SPOT. Nie jasno się wyraziłem. Czy wartko kupić tą ofertę ich ? I przy okazji czy ten router się nadaje do zwyczajnego użytkowania dla komp stacjonarnych bez WI-FI jak i kilka laptopów.
  • Level 14  
    Router działa poprawnie i nie sprawia kłopotu użytkownikom. (nie dotyczy tych, którzy chcą z NS zrobić cisco:) )

Po podłączeniu, przez 5-10 minut pobiera aktualizację oprogramowania, później jest OK
    Teraz trwa aktualizacja do wersji 2.45. W tej wersji jest dostępny jest już serwer druku, czyli możliwość podłączenia drukarki USB i drukowania z kilku komputerów.
    Ja korzystam także z udostępniania plików, mam dysk podpięty do NS, czasem z zewnątrz sobie jakieś pliki ściągam.

Router ma trzy wyjścia LAN, także jeśli chcesz więcej komputerów podłączyć to konieczny będzie dodatkowy switch.

Co do oferty to niestety się nie wypowiem, choć gorąco polecam :))
  • Level 12  
    Co do oferty to polecam. Czas reakcji na awarię bardzo szybki w stosunku do TP, awarii bardzo mało. Obsługa Miła:)
  • Level 2  
    Dziękuje za odpowiedzi. Na kabel tylko jeden komputer na szczęście + 2 laptopy i 1 netbook + tablet no i smartphone :) Martwi mnie tylko ta prędkość, bo chciałbym, żeby było tak jak wynika z moich informacji podanych w 1 poście, że mam 14-18, 18-20Mb/s. Bo po podaniu mojego adresu do Netii obsługa powiedziała mi, że będzie to około 10Mb/s. Co prawda więcej niż 4Mb/s, ale jak już mogę mieć prawie 20Mb/s to czemu aż taka rozbieżność ? Postaram się pójść do jednego z punktów w Warszawie i zapytać się i zobaczyć jak to wyszło 10Mb/s :)

Ile wg. Was tutaj powinno wyjść ? w 1 poście są szczegółowe informacje.

EDIT: Tu jeszcze podam wieczorne informacje:

DSL Downstream Rate: 4957300

Down up
    DSL Noise Margin: 21.0 dB 41.0 dB
    DSL Attenuation: 22.5 dB 21.05 dB
    DSL Transmit Power: 20.3 dBm 12.1 dBm