Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson Stylus SX235W kopiuje drukuje, nie skanuje

10 Gru 2011 18:39 25935 20
  • Poziom 1  
    No tak, coś z tą drukarką jest nie tak - a może raczej z konfiguracją z siecią WiFi. Kupiłam tą drukarkę kilka dni temu i również mam problem z prawidłowym działaniem. Zainstalowałam ją zgodnie z instrukcją i drukować - drukuje, kopiować - kopiuje, ale skaner niestety nie reaguje. Podaje komunikat "Nie można skomunikować się ze skanerem. Upewnij się, że skaner jest włączony, poprawnie skonfigurowany i że został poddłączony bez wskazań błędów. Aby uzyskać szczegółowe informacje, patrz rozdział Rozwiązywanie problemów w Przedwodniku użytkowanika." Czy instalacja teo typu sprzętu wymama osobno instalowania każdego z jego składników? Żadnej informacji, ani wskazania błędów podczas instalacji nie było :(. A w Przewodniku są "guzik" a nie informacje, a już nie daj Boże pomoc. Ma ktoś jakiś pomysł?
  • Poziom 17  
    Witam
    Nie wiem czy rozwiązałeś problem ale napiszę może przyda się komuś na przyszłość
    Jak instalowałeś sterowniki i oprogramowanie zainstalowało się również Ustawienia programu EpsonScan

Teraz w zależności od tego jak chcesz skanować ustawiasz na połączenie lokalne USB lub sieciowe WiFi

Zanim zaczniesz musisz najpierw połączyć się skanerem z routerem WiFi, jak się połączy drukarka z routerem i przypisze mu adres IP
    Teraz można skonfigurować połączenie pomiędzy drukarką a komputerem.
    Wchodzisz w ustawienia programu EpsonScan, zaznaczasz połączenie sieciowe i komputer powinien wykryć skaner, jeżeli tak się nie stanie klikasz dodaj i program wyszukuje urządzeń po czum jak znajdzie dodajesz ręcznie.
    Jeżeli nie znajdzie to adres IP możesz dodać ręcznie
  • Poziom 11  
    Gryszka B napisał:
    Witam
    Teraz można skonfigurować połączenie pomiędzy drukarką a komputerem.
    Wchodzisz w ustawienia programu EpsonScan, zaznaczasz połączenie sieciowe i komputer powinien wykryć skaner, jeżeli tak się nie stanie klikasz dodaj i program wyszukuje urządzeń po czum jak znajdzie dodajesz ręcznie.

Witam. Mam ten sam problem. Drukuje ale nie skanuje na WIFI i na USB to samo.
    Jak to było wcześniej napisane nie można wejść do programu EpsonScan.No i oczywiście nie można sprawdzić na WIFI poziomu tuszy a na USB można (działa). Aha dodam że tak się dzieje na 1 komputerze natomiast na drugim przez WIFI wszystko działa ok.
  • Poziom 14  
    Chciałbym dołączyć się do tematu, mam taki sam problem z tą drukarką. Drukuje przez USB i WiFi. Kopiuje i drukuje. Natomiast nie skanuje przez USB. Wyskakuje komunikat taki sam jak u autora agravka. Mam stacjonarny PC z XP, oraz laptop Win7 64bit. Załatwiłem sobie połączenie drukarki z WiFi i przez sieć uruchamia się program Epson scan i można coś przeskanować ale! skanowanie strony A4 z gazetki trochę tekstu i kolorowej grafiki przy ustawieniu 300dpi, kolor 24bit, trwa 9 minut. Ta sama strona przy kopiowaniu i drukowaniu razem z wydrukiem trwa ok. 1:40 min. Uruchamiałem Epson Event Manager i tam odznaczyłem > Ustawienia skanowania przez sieć > włącz skanowanie przez sieć. Choć to jest odznaczone nadal skanuje przez sieć, a nie przez USB, więcej opcji nie znalazłem. Czy ma ktoś pomysł jak uruchomić to skanowanie przez USB. Jeżeli ktoś posiada epson z serii SX prosiłbym o dane jak szybko skanuje np.: A4 kolor, 300dpi itd – skanuje 30 sek. Dobrze by było jakby ktoś miał dla porównania czas przez WiFi i USB. Skanowanie w tym przypadku przez sieć nie wchodzi w rachubę, bo strzasznie długo trwa, a już nie wspomnę o 600 czy 1200dpi. Z góry dziękuję za jakiekolwiek rady, sugestie i informacje.

P.S.
    Jak mi się nie uda połączyć USB to planuje ten sprzęt oddać do naprawy może jest uszkodzony, ale muszę mieć pewność.

Dodano po 44 [minuty]:

Częściowo rozwiązałem problem, ale o tym jutro.
  • Poziom 14  
    Jeżeli chcemy połączenie skanera przez USB za pomocą programu EPSON Scan musimy wejść w START > Programy > Epson > Epson Scan > Ustawienia programu EPSON Scan. Jeżeli nie ma tam tej opcji to C:\Windows\twain_32\escndv\escfg.exe. Po uruchomieniu zaznaczyć oczywiście połączenie Lokalne. W folderze tym właśnie znajduje się plik escndf.exe – to jest właśnie ten komunikat o błędzie połączenia.
    Teraz dopiero widzę co to skanowanie przez USB, a nie przez WiFi.
    Przykładowo:
    A4 kolorowa strona czasopisma 300dpi – 9 min – przez WiFi
    A4 kolorowa strona czasopisma 300dpi – 34 sek – USB
    A4 kolorowa strona czasopisma 600dpi – 1:40 min – USB
    bez żadnych dodatkowych ustawień
    A4 kolorowa strona czasopisma 1200dpi – 11 min - USB
    z ustawieniami wyostrzania i usuwania pyłku
    Obrazy są zadowalające, a przede wszystkim czas skanowania.
    Jakby ktoś mógł podać ile czasu skanuje np.: 300dpi przez WiFi
  • Poziom 17  
    Zeskanowanie strony czasopisma przez WiFi do jpeg zajęło 40 sekund
    Zeskanowanie tej samej strony z konwertowaniem obrazów do PDF 2 minuty
    Ustawienia takie same

A4 kolorowa strona czasopisma 300dpi pozostałe ustawienia standardowe
    Przy opcji 1200dpi 8 minut w tym samo zapisywanie trwa około 2 minut

Epson Stylus SX235W kopiuje drukuje, nie skanuje
  • Poziom 14  
    Czyli skanowanie przez USB jest OK.
    W takim razie mam pytanie do autora Gryszka B, jak jest u Ciebie połączona drukarka do WiFi, jaki router itd, bo prędkość skanowania masz zadowalającą.
    Ja mam sieć z hotspota, podawałem adminowi adresy MAC obu komputerów i teraz po zakupie drukarki tak też podałem MAC - drukarki. Sieć jest zabezpieczona(szyfrowanie sieci WPA PSK). Czy muszę jednak kupić router (jaki) i do niego podłączyć wszystkie urządzenia, żeby mi to tak szybko skanowało i drukowało. Jeżeli chodzi o poziom sygnału to na jednym kompie jest dobry, drukarka chwilowo była ustawiona przy oknie gdzie poziom sygnału jest najmocniejszy ale i tak długo skanuje (9 min).
  • Poziom 17  
    Router mam LINKSYS WRT 54G V.2 ale planuje zmienić.
    Właśnie siła sygnału musi być dobra a i bez szyfrowania na bank było by lepiej
  • Poziom 2  
    a ja mam inny problem nie chce w ogóle skanować i wyskakuje komunikat :
    „Skaner się rozgrzewa lub jest w użyciu. Zaczekaj aż skaner będzie gotowy,
    A następnie spróbuj ponownie.”
    Sterowniki są prawidłowo zainstalowane.
    Połączone przez usb
  • Poziom 31  
    Podepnę się do tematu.
    Mam pytanie, czy da się skanować tą drukarką bez komputera. Trochę mnie to irytuje, że muszę włączać komputer do zeskanowania jednego dokumentu. Urządzenie mam dopiero kilka dni.
  • Poziom 31  
    Napisz więc co nacisnąć aby bez komputera zeskanować dokument. (nie skopiować) Bo kopiowanie jest ale tylko w trybie roboczym.
  • Poziom 14  
    Napisałem wcześniej skanuje i od razu drukuje. Jak naciśniesz klawisz z zielonymi "karteczkami" zeskanuje i od razu wydrukuje na kolorowo, oczywiście gdy w skanerze jest wstawiony kolorowy obrazek, a jak naciśniesz klawisz z białymi "karteczkami" to wydrukuje w odcieniach szarości. Obrazy są w normalnej jakości.
  • Poziom 31  
    Krisrr dziękuje za naprowadzenie. Wszystko się zgadza jak napisałeś. Porównywałem z instrukcją i nie ma w niej o takim sposobie skanowania. Jest napisane "naciśnij i przytrzymaj 3 sekundy" ale wtedy jest tylko kopiowanie w trybie roboczym. Twój sposób wyjaśnił problem skanowania bez komputera. Dziękuję. Ciekawi mnie gdzie wyczytałeś ten sposób, czy może sam znalazłeś drogą kombinacji.
  • Poziom 1  
    Witam ...mam ten sam problem...Czy ktoś mógłby dokładnie krok po kroku wyjaśnić co i jak?

Drukarka jest połączona. Jak chce wydrukować to nie ma problemu czyli WiFi działa ale skaner to inna kwestia.

Przerwałem pisanie tego posta bo postanowiłem poszukac jeszcze więcej w necie.
    Polecam tę stronę:
    http://www.epson.co.uk/Store/Printers-and-All...port?target=article&extn=.html&articleId=3848

Zrobiłem wszystko tak jak tu podane [nie wiedziałem jak uzyskać info o IP skanera...jest to moje pierwsze urządzenie WiFi także przecieram nowe szlaki] i działa....także polecam

Link skasowano. Wklejanie obrazków: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html Proszę stosować tę metodę. rys57
  • Poziom 1  
    Szukałem w google i w wielu innych miejscach. Nie znalazłem ale w końcu wpadłem sam na rozwiązanie "co zrobić" aby skaner działał przez WiFi. Wystarczy wejść w Panel sterowania i w "Zaporę Windows", a następnie dodać do wyjątków (tzn. żeby Win nam nie blokował programów) wszystkie programy jakie zainstalowaliśmy od Epson'a.

Jak ręką odjął ... ;)
  • Poziom 14  
    A ja mam ten sam problem na linuksie i bsd; drukarkę konfiguruję sie z marszu po WIFI i działa.
    A skanera - programy do skanowania ntakie jak jp XSANE - po WIFI - nie widzą .
    Co ciekawe problem ten nie występuje na ubuntu i jest problem na PCBSD , suse czy fedorze.
    Jak to rozwiązać ?
  • Poziom 1  
    Temat odkopany, ale myślę, że może się przydać jeszcze komuś.
    Ja też nie mogłem skonfigurować skanera pod XP (druk był ok), pomimo że na 7 były wszystko ok. Czytając ten wątek wpadłem na to, żeby przepisać ręcznie adres skanera z aplikacji ustawienia programu epson scan win7 do win xp. Przepisałem, dodałem skaner, kliknąłem testuj i wyświetliło się, że skaner sieciowy jest dostępny. Przy uruchomieniu aplikacji epson skan, już nie pojawia się błąd, tylko skaner się instaluje. Osoby, które nie posiadają win7 i nie mogą sprawdzić aktualnie podłączonych urządzeń, mogą spróbować dodawać ręcznie adresy typu 192.168.x.y (x to zazwyczaj 1, w niektórych roueterach jest 2 lub inna cyfra - sprawdź łącząc się z panelem konfiguracyjnym routera; y - próbuj wpisywać po kolei cyfry od 2 do 9, powinno za którymś razem zadziałać).
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Mam ten sam problem co Agravka i zastosowalam sie do wszystkich porad, szczegolnie uzytkownika Krisrr, ktory dal inne rozwiazanie tego problemu, lecz nic nie pomaga. Wyskakuje ten sam komunikat, co przy otwarciu EpsonScan, czyli o tym, ze nie mozna uruchomic i proponuje asystenta rozwiazywania problemow.
  • Poziom 1  
    Proponuje uruchomić program z uprawnieniami administratora, u mnie działa
  • Poziom 2  
    To może ja opowiem o swoim problemie i jego rozwiązaniu. Tak jak moi poprzednicy miałem problem z uruchomieniem programu Epson Scan. Obecnie posiadam model XP-312 i próbowałem się połączyć za pomocą Wi-Fi. Jak rozwiązałem problem? Otóż trzeba uruchomić nie program Epson Scan, a Ustawienia programu Epson scan (wystarczy wpisać w Uruchom scan i program powinien się pojawić). Wcześniej byłem posiadaczem drukarki SX-218 i pozostało ustawienie lokalne, a po przeinstalowaniu sterowników nie zmieniło się na sieciowe. Wystarczyło zmienić, zaznaczyć IP, które się pojawiło i gotowe :) Mam nadzieję, że pomogłem :)