Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netbook Samsung n130 i Windows 7 32 bit czy zadziała?

10 Gru 2011 19:26 4799 18
  • Poziom 12  
    Witam
    W sprawie instalowanie systemu jestem kompletnym laikiem i dlatego zwracam się z prośbą do Was drodzy forumowicze :)
    Zamierzam postawić na swoim netbooku ww system windows 7 32bit.Czy jest taka możliwość czy ten maluch poradzi sb z takim systemem? I czy będzie się na nim w miarę komfortowo pracować.Netbooka używam praktycznie jako komputer stacjonarny z systemem windows xp profesional często podpinam pod niego monitor 17cali klawiaturkę i myszkę bezprzewodową korzystam do mixowania muzyki obróbki zdjęć i wgrywania softów w telefonach.Ale xp już troszkę się postarzał i chciałbym go zmienić.Pytam o wersję 32bitową ponieważ na stronie samsunga pod taki system są sterowniki.Nie chcę wersji Starter bo podobno jest bardzo okrojona.Wiem że system trzeba bootować na pendrive i w biosie przestawić na pena żeby sie jako pierwszy bootował czy coś takiego.Instalację systemu zlecę kuzynowi...
    Proszę o pomoc i liczę że ktoś mi pomoże.Za wszystkie sugestie z góry dziękuję i pozdrawiam djnatan :)
    Nie wiedziałem w jakim dziale dlatego jeśli źle trafiłem to proszę moderatora o przeniesienie.
  • Poziom 43  
    Model CPU i ilość ram na tym netbooku? Jeżeli win xp chodzi bez problemu, to 7 też jakoś ujdzie.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Prawdopodobnie jest to Atom N270 + 1GB RAM. Jeśli tak, to ja bym został przy XP...
  • Poziom 43  
    Jeżeli 1gb, to faktycznie nie ma sensu.
    Jakiś konkretny powód przejścia na win7? Jeżeli chodzi o wygląd, to można z xp zrobić cudo.
  • Poziom 12  
    Witam tak jak kolega wyżej pisze wszystko fabryka ale ram zmienić to nie jest problem załadować 2gb.I co panowie myślicie?
  • Poziom 43  
    To jeden z najsłabszych atomów. Moim zdaniem, korzystanie z tego netbooka na win7 będzie katorgą.
  • Poziom 12  
    Windows xp jest przestarzały fakt że działają na nim wszystkie programy 7 jest bardziej estetyczny dużo więcej opcji bardzo ładny graficznie takie jest moje zdanie.Nie jedną skórkę już dogrywałem i stylizacje na win 7 ale to nie to miałem kiedyś ibm t43 z win 7 i śmigało świetnie i dlatego chcę 7.To jak panowie 32bity ogarnie?

Dodano po 3 [minuty]:

Szkoda mi tego netbooka sprzedawać bo za jakie pieniążki... a potrzebuję laptopa mógłbym nawet sie na coś wymienić bo sprzet w świetnym stanie tylko kto się zamieni z lapka na netbooka.Bardzo dużym plusem jest działanie na baterii i cisza podczas uzytkowania ale nie mam kasy na laptopa i chciałem na niego zainstalować sevena
  • Poziom 26  
    Ja mam netbooka Samsung N150plus, z dwurdzeniowym procesorem i Windows Starter na pokładzie. To że jest "strasznie okrojony" to nie prawda. Ma tylko uproszczone aero i tapetę trzeba zmieniać poprzez specjalny program. Osobiście prawie nie widzę różnicy między Win 7 Home Premium a Starter (HP mam na innym komputerze). Dodatkowo, powiem Ci że na Twoim sprzęcie, bez problemu pójdzie pełna 7 w wersji 32 bitowej (chociaż u Ciebie jest chyba jednordzeniowy procesor), ale zaleciłbym Ci wyłączenie aero. A jak wymienisz RAM na "dwójkę" to już wogóle będzie super. Z resztą Windows 7 ma małe wymagania.

To tyle, pozdrawiam :)
  • Poziom 12  
    Pan "iamtheone" mnie pocieszył :)
    Niestety mam jeden rdzeń ale chyba zainstalujemy windows 7.Czy jest jakaś widoczna różnica miedzy home a ultimate?
    Panowie dziękuję za zainteresowanie.I jednocześnie czekam na dalsze podpowiedzi :)
  • Poziom 26  
    djnatan napisał:
    .Czy jest jakaś widoczna różnica miedzy home a ultimate?
    Tak, w Ultimate możesz bezproblemowo zmieniać język systemu na dowolnie wybrany(z chyba 32 języków). Po za tym będziesz miał pare bajerów więcej których nie wykorzystasz (XP mode). Zresztą Microsoft twierdzi że na netbookach będzie można instalować nawet Windows 8, bo ma mieć takie same wymagania jak Win7.
  • Poziom 12  
    Właśnie aero jest bardzo fajne podobało mi się ale czy jeżeli wyłączę aero to tapeta też przestanie sie zmieniać?:(
    Jeżeli chodzi o zmianę tapetki w starterze to znalazłem coś takiego:
    http://www.youtube.com/watch?v=f64GaQZUSgA&feature=related
    Jak widać po zainstalowaniu wszystko działa jak na normalnej wersji siódemki
    A i jeszcze jedna kwestia Panowie rozglądam sie za pamięciami Ram 2gb i mam pytanie czy firma Goodram jest dobra? U mnie chyba wchodzą tylko DDR2 i są same 800MHz czy taka się nada?
    Ps.Przeglądałem aukcje na portalu alledrogo(tylko tam mam konto)
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Goodram jest bardzo dobrą firmą. A gdy wyłączysz aero to będziesz mógł zmieniać tapetę, tylko nie będziesz miał podglądu okien. Możesz spróbować z włączonym, jak będzie mulił to wyłączysz :)
  • Poziom 43  
    Było kilka przypadków (ostatnio z notebookiem Toshiba), że Goodramy nie chciały poprawnie działać. Wcześniej, z płytami Asusa też się gryzły i albo nie pozwalały odpalić kompa, albo system nie widział "całej" kości.
    Firma prężna, Polska, ale ich QC moim zdaniem pozostawia wiele do życzenia. Wybrałbym ram innej marki.
  • Poziom 26  
    Ja mam od 4 lat kostke 2GB od GOODRAM i nie narzekam.
  • Poziom 12  
    Panowie o co chodzi z tymi DDR2 i DDR3? Te drógie sa tańsze cenowo inna wielkość? I prócz tego czy jeśli wybiorę 800MHz a 667MHz to czy odczuje jakąś różnicę?
  • Poziom 26  
    Odczujesz. DDR2 są starsze i wolniejsze od DDR3, dodatkowo musisz sprawdzić jaki typ pamięci obsługuje Twój lapek, bo innego typu pamięci nie da rady włożyć.
  • Poziom 12  
    SoDimm DDR2 200pin 800MHz możliwość rozszerzenia do 2gb
  • Poziom 43  
    iamtheone napisał:
    Ja mam od 4 lat kostke 2GB od GOODRAM i nie narzekam.

Ale jedna kostka niczemu nie dowodzi, zdarzyło się już sporo niekompatybilnych i po prostu lojalnie odradzam zakup.
  • Poziom 26  
    Ale Goodram ma umowe o współpracy z Samsungiem, więc na Samsungowej płycie głównej nie powinno być kłopotów :)