Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40D6750 - aktualizacja przez usb ?? jak to zrobić ?

10 Gru 2011 19:47 13640 10
  • Poziom 8  
    Witam dziś się męczę cały dzień... Kupiłem moduł CI n hd na karte, włożyłem do tv, czekam kilka sekund i wywala komunikat BŁĄD AUTORYZACJI. BŁĄD AUTORYZACJI URZĄDZENIA NADRZĘDNEGO Z MODUŁEM CI. PROSZĘ O KONTAKT Z CENTRUM SERWISOWYM KOD BŁĘDU 17.
    Panowie pomóżcie, dzwoniłem do n-ki babka powiedziała żebym wgrał listę kanałów przez usb i będzie ok, ale skąd to ściągnąć i czy ma racje?
    Dzwoniłem do samsunga, facet powiedział że mogę ściągnąć nowy firemware i wgrać może pomoże, wkładanie restarty do ustawień fabrycznych nie pomogły, tv nowy i karta z modułem ci też nowa. Sciągnełem jakąś aktualizacje ze strony samsunga wypakowałem na pena, podłączyłem do tv i pytanie jak uruchomić aktualizacje? Szukałem wszędzie i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi :cry: .
    HELP
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Przede wszystkim rozpakuj plik, ktory sciagnales. Jest to plik .exe wiec sie rozpakuje sam. Bedziesz mial folder "image" wrzuc ten folder na usb. Jak go podepniesz telewizor powinien pokazac opcje aktualizacji. Jak nie zadziala, to w menu masz na samym koncu Pomoc i tam jest aktualizacja.
  • Poziom 8  
    zaktualizowałem tv, faktycznie przez menu i potem jest opcja aktualizacji, wskazujesz że z usb i jest ok. Ale problem nadal pozostaje bład autoryzacji urządzenia nadrzędnego z modułem CI...
  • Poziom 17  
    Sluchaj...czy to nie jest przypadkiem modul do odbiornika satelitarnego? Ja uzywam modulau CAM Polsatu ale mam odbiornik sat. Twoj telewizor chyba nie ma wbudowanego tuneta sat, co?
  • Poziom 10  
    Hehe tak kolega quell ma racje masz modul N hd do odbioru satelitarnego a tv ma przeciez tylko analog i dvb-t z naziemnych wiec nie kombinuj tylko kup dekoder satelitarny i oczywiscie hd
  • Poziom 8  
    to już nie wiem o co biega.... albo wydałem niepotrzebnie kasę. kupiłem ten moduł ci z kartą myśląc, że włoże w tv i z jednego pilota mam tv z obsługą programów, na stronie n-ki mój tv współpracuje z tym typem telewizora...
    pozdrawaim
  • Poziom 17  
    Przeciez to proste. Zeby odbierac telewizje satelitarna musisz miec dekoder (odbiornik sat), czy to zewnetrzny czy wbudowany do telewizora oraz antene satelitarna. :)
  • Poziom 8  
    sprzedawca w euro zapewniał, że jak wezmę tem moduł cI z kartą (3-mce gratis) to będe miał tv na kartę hd bez dekodera bo podobno mój tv ma niby dekoder... ale daliście mi do myślenia.... czyli co 199 zł wywaliłem w błoto ?
  • Poziom 17  
    Wlasnie sprawdzilem na stronie Samsunga i ten tv chyba nie ma jednak wbudowanego tunka sat, strona n.pl podaje, ze ten model ma tuner...ktos nie podaje prawdy ;)
    Przede wszystkim czy Twoj tv ma gniazdo LBN do "wkrecenia" wtyczki od czaszy anteny sat?
  • Poziom 9  
    Trochę wprowadzacie w błąd. Ten TV ma DVB-s więc ma wbudowany dekoder sat. Wiem bo odbieram na nim sat-kę :) (kanały FTA),ale co do karty cam to nie wiem, sam chciałem ją kupić.
  • Poziom 8  
    sprawa rozwiązana...
    opisuje co trzeba zrobić
    1. podłączyć kabel antenowy do telewizora z ustawioną antenę na hot bird przeskanować i zapisać programy. Telewizor ma fabrycznie ustawione parametry na astra więc wskoczyło mi tylko kilkanaście programów, ale modułu dalej nie widział. Przestawiłem na hot bird, przeskanowałem i zapisałem.
    2 włożyć moduł tvnhd i czekać.... zacznie się aktualizować itp., czas trwania około 10 minut. Potem odnaleźć kanał mgm hd, postępować zgodnie z komunikatami na tv i zostawić na około godziny.
    Zadziała
    Pozdrawiam i zamykam temat.